Subway

1965 Yılında Kurulan Ve 1974 Yılında Franchise Vermeye Başlayan Subway; 110 Ülkede Faaliyet Gösteren Dünyanın En Bilindik Fast Food Zincirlerinden Biridir.

Subway Bayilik Maliyeti

250.000 - 500.000 *
* Subway bayilik almak için gereken toplam yatırım bedeli bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak 92 bin USD dolaylarındadır. Diğer bir deyişle yaklaşık 500 bin TL gerekmektedir.

Subway Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Subway Bayilik Şartları

Gerekli Yatırım Sermayesine Sahip Olmak
İngilizce Ve Matematik Sorularını Barındıran Temel Yetenek Testi’ni Geçmek
Restoran Açma Adımlarını Eksiksiz Olarak Yerine Getirmek Ve Subway Franchise Başvurusu Yapmak
Subway Eğitimlerine Düzenli Olarak Katılmak Ve Müşteri Memnuniyeti önceliğinde Hareket Etmek

Subway Bayilik Açıklaması

Subway Bayilik Hakkında

Dünyanın en büyük franchise zincirlerinden biri olan Subway; birbirinden leziz ve kişiselleştirilebilen tatlarıyla çok geniş hedef kitlesine hitap eden bir markadır. Dünya genelinde bayilik veren firmalar arasında en çok talep görenler arasında yer alan Subway; franchise almak isteyen girişimcileri özenle seçmektedir.

Faaliyet gösterdiği ülkelerdeki halkın kültürünü düşünerek özel menüler hazırlayan Subway dünyanın en bilindik sandviç dükkanı olma unvanına sahiptir. Yatırımcılarına yüksek karlılık sunan Subway; hem restoranlarda müşterilerini ağırlamakta hem de ürünleri sipariş üzerine adreslere teslim etmektedir. 

Subway ürünlerinin kişiselleştirilmesi yani sandviçlerin sıcak ya da soğuk olarak sipariş edilebilmesi, içerisindeki malzemelerin ve sosların belirlenebilmesi bu markanın değerini arttırmaktadır. Standart kalitesi ve değişmez lezzetleri ile beğeni toplayan Subway franchise vermeden önce marka imajını korumak için yatırımcıyla kapsamlı süreçler yürütmektedir. 

Subway Franchise Nasıl Alınır?

Subway franchise almak isteyen yatırımcıların ilk yapması gereken Subway franchise broşürü talep etmek; broşürü incelemek ve akabinde Subway Franchise Başvurusu yapmaktır. İşletmenin açılması düşünülen bölgeden sorumlu olan Bölge Yönetici ile yapılan görüşmeler bu sürecin doğal bir parçasıdır. Subway franchise şartları içeren açıklama belgesi okunup yerel bazlı araştırma yapılması ve finansman temini Subway bayilik alma adımları arasında yer alır. Finansman temin edildikten sonra marka yetkilileri ile Subway Franchise sözleşmesi imzalanır, eğitime katılım sağlanır, lokasyon bulunur ve franchise açılabilir. Subway franchise başvurusu ve mağaza açılış için yaklaşık 6 aylık bir süreç gereklidir. 

Subway Bayilik Şartları

Subway yatırımcılarından 10 bin ila 15 bin USD’lik franchise bedeli talep etmektedir. Subway bayilik ücreti işletmenin lokasyonuna, işletme kuruluş bedeline, işletme alanına ve bölge doğrultusunda değişebilir. Subway franchise toplam yatırım bedeli yaklaşık 92 bin USD’ye denk gelmektedir. 

Subway franchisee olan yatırımcılar her hafta gelirlerinin %12,5’luk bir kısmını telif ve reklam ücreti olarak ödemelidir. Subway franchise sözleşmesi kapsamında bu ödemeler net bir şekilde belirlenmiştir. 

Subway Franchise almak için gereken diğer bir unsur da İngilizce ve Matematik konularını içeren Temel Yetenek testinin geçilmesidir. Yaklaşık 1 saat süren bu test tüm Franchise başvurusu yapanlara uygulanır. 

Subway mağazası açmak için lokasyon gereksinimi ile ilgili çok sıkı kısıtlamalar yoktur. Hastane çevreleri, üniversite kampüslerinin yakınları, AVM’ler, işlek caddeler dükkan bulmak için elverişli yerler arasında gösterilebilir. 

Subway bayilik almak isteyen girişimcilerin hizmet kalitesine önem vermesi, müşteri memnuniyeti odağında hizmet etmesi ve mutlaka Subway tarafından düzenlenen eğitimlere katılım sağlaması gerekir. Yatırımcının tercihlerine göre eğitimler farklı ülkelerde gerçekleştirilebilir. 

Subway Bayilik Almanın Avantajları Nelerdir?

Subway bayilik yatırımcılarına büyük bir karlılık sunar. Dünya çapında bilinen ve sevilen bir marka olması; ürünlerinin lezzeti, ürünlerinin kişiselleştirilmesi markanın sipariş sayısını arttırmaktadır. 

Subway franchise ağını genişletmeye önem veren ancak aynı zamanda marka değerini de korumak isteyen bir firmadır. Bu nedenle yatırımcıları için reklam, mağaza tasarım, ürün geliştirme, eğitim ve bölge koruması gibi destekler sunmaktadır. Oturmuş operasyonel yapısı ve kalitesi sorgulanmayan ürünleri Subway franchise almanın avantajlarını çoğaltmaktadır. 

Siz de yeterli yatırım bütçesine sahipseniz, Subway bayilik başvurusu yapabilir; franchisee olmak için gerekli adımları tamamlayarak karlı, prestijli ve köklü bir işletmenin temsilcisi olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Subway Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR