SOOBE Franchise Sistemine Girmeyecek

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 01:16

Çocuk giyim sektöründe ilk sıralarda yer alan soobe franchise sistemine girmeyi kabul etmiyor.

SOOBE Franchise Sistemine Girmeyecek
Fatih Bozoğlu user

“Çok Çok Ekonominik!” sloganıyla faaliyetlerini sürdüren; kız çocuk, erkek çocuk, kız bebek, erkek bebek giyim ürünleri ve aksesuarları ile ebeveynlerin en çok ilgi gösterdiği markalar arasına girme başarısını gösteren SOOBE; maalesef bayilik veren firmalar arasında yer almıyor!

Giyim ürünleri, aksesuar ürünleri ve oyuncak ürünlerinin birlikte satıldığı SOOBE genel olarak 0-12 yaş arasındaki bebek ve çocuklara yönelik üretim gerçekleştiriyor. Çocukların kendi beğenilerini ortaya koyabilecekleri çeşitlilikte üretim yapan ve her ürünü ile beğeni toplayan marka şu an için bayilik vermiyor. Tekstil sektöründe yatırım yapmak isteyen ve bu sektörde bayilik veren firmalar tarafından yayımlanan ilanları takip eden girişimcilerin şimdilik SOOBE bayilik alma şansı bulunmuyor.

Irak, Lübnan, Suudi Arabistan ve Türkiye genelinde mağazaları bulunan SOOBE; online satış yaparak da satış ağını genişletiyor. Uygun fiyatları ve birbirinden renkli ürünleri tüketicileriyle buluştururken markanın franchise sistemine girmemesi de dikkat çekiyor. Açılacak her bir mağazası için fizibilite çalışmalarını kendi yapan; mağaza personellerini özenle seçen, hizmet kalitesini maksimumda tutan ve mağazalarında 90 günlük değişim hakkını saklı tutan firma; mağazalarını genellikle AVM’lerde açmayı tercih ediyor.

Moda ve tasarımın gücünü koleksiyonlarına yansıtan; ürün gamı ve sunduğu fırsatlarla hedef kitlesinin en çok tercih ettiği markalardan biri olmayı başaran SOOBE; çocuklara yönelik iş fikri geliştirmek isteyen yatırımcılara da ilham kaynağı olmayı sürdürüyor. Kısa sayılabilecek bir zaman diliminde mağaza sayısını arttıran ve Türkiye dışında da marka bilinirliğini yükselten marka çocuk ruhuna hitap eden, kaliteli ve sağlığa zararı olmayan ürünleri ile ebeveynlerin de hayatını kolaylaştırıyor.

Çocukları Sevindirin, Ebeveynlerin Hayatını Kolaylaştırın

Çocuklara yönelik ticari yatırım yapmayı düşünüyorsanız SOOBE markasının izlediği stratejiden ilham alabilirsiniz. Tek bir mağazada belirli bir hedef kitlenin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmet vererek müşterilerinizin farklı firmalara olan gereksinimini azaltabilirsiniz. Ürün çeşitliliği ve ürün fiyat aralıklarını ne kadar geniş tutarsanız başarılı olma şansınızın o denli artacağını hatırlatmak istiyoruz. Son yıllarda iyice yaygınlaşan bu konseptleri sunan firmalarla iletişime geçerek bayilik şartlarını öğrenebilir ve prestijli bir iş sahibi olabilirsiniz. Çocuk giyim bayilikleri veren firmalar sağladıkları fırsatlarla girişimcilere kazançlı kapılar aralar. Bu aşamada girişimcilerin dikkat etmesi gereken temel unsurlardan biri markanın ürün kalitesidir. Son yıllarda sağlık ile ilgili artan bilinç; çocuk giysilerinde de yansıma buldu. Artık ebeveynler çocuklarının cildine zarar vermeyecek, onları rahat ettirecek ve terlemelerine yol açmayacak kıyafetleri almayı tercih ediyor. Bu giysilerin sunduğu konfor tasarımın gücü ile birleşince de markalar ebeveynler için fırsat merkezi haline geliyor. Çocuk giyim bayilikleri almadan önce girişimcilerin faaliyet göstermeyi düşündükleri lokasyon özelinde de araştırma yapması gerekiyor. Bölgedeki kişilerin alım gücü, yaş aralığı, tercihleri ve beklentileri bayilik veren firmalar arasında seçim yaparken analiz edilmelidir. Aksi takdirde ne kadar kaliteli ve birbirinden özel ürünler satılsa dahi girişimciler, bekledikleri satış oranlarını yakalayamıyor. Çocuk giyim bayilikleri alarak yalnızca çocuk giyim ürünleri satmak da artık yeterli gelmiyor. Çocuklar için pusetler, araba koltukları, bebek arabaları, saç aksesuarları, takılar, bere, eldiven ve hatta gözlük gibi ürünler satan girişimciler rakiplerinden ayrışabiliyor. Siz de bu bilgiler ışığında; vizyonunuz ile en çok uyuşan markalar ile irtibata geçebilirsiniz. “Bayilik Veren Firmalar” kategorimizde filtreleme yaparak bayilik veren çocuk mağazalarının ilanlarını inceleyebilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler