Siemens

Dünyanın Önde Gelen Firmaları Arasında Yer Alan Siemens, Köklü Geçmişi Ve Yenilikçi Vizyonu Ile En Çok Kar Ettiren Bayilik Alternatiflerinden Birini Sunmaktadır.

Siemens Bayilik Maliyeti

250.000 - 500.000 *
* Hedef pazarlarında farklı bayilik konseptleri sunan Siemens, Türkiye’de genellikle beyaz eşya ve teknoloji ürünleri alanında bayilikler vermektedir. Bayileri tarafından belirlenen satış lokasyonuna, bölgeye, bayilik türüne göre bütçe gereksinimi değişir.

Siemens Bayilik Destekleri 5/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Siemens Bayilik Şartları

Gerekli Yatırım Bütçesine Sahip Olmak
Ticari Sicil Kaydının Temiz Olması
Siemens ürünlerinin Satışı İçin Gerekli Alana Sahip Lokasyon Bulunması
Bulunan Lokasyonun Merkezi Konumda Yer Alması
Ürünler İçin Depolama Alanının Tedarik Edilmesi
Girişimcilerin Sektörel Bilgi Ve Deneyime Sahip Olması
Müşteri Memnuniyeti Odaklı Hizmet Anlayışının Benimsenmesi
Girişimci Bir Ruha Ve çözüm Odaklı Hizmet Anlayışına Uygun Hareket Edilmesi

Siemens Bayilik Açıklaması

Siemens Bayiliği

Bilindik bir markanın gücüne ve sağlam bir franchise zincirine katılmak isteyen girişimcilerin en çok ilgi gösterdiği markalar arasında yer alan Siemens; kalitesiyle güven veren bir marka olma özelliği taşımaktadır. Yenilikçi bakış açısı ve inovatif şirket kültürüyle kazançlarını her daim arttıran marka, bayilerine birçok alanda destek sunmaktadır. Hızlı tedarik süreci ile bayilerine en yeni ürünlerini yollayan ve ürün eksiklerini kısa sürede tamamlayan SIEMENS, girişimcilerin bölge müdürlükleri kanalıyla iletişime geçmesi halinde bayilik başvurularını dikkate almaktadır. Bayi olmak isteyenler şahsen başvuruda bulunmalı ve Siemens tarafından öne sürülen koşulları karşılamalıdır.

Siemens ankastre/ mutfak ürünleri bayiliği; Siemens Solo /ankastre bayiliği ve Siemens mağaza bayiliği olmak üzere üç ayrı bayilik alternatifinin sunulması girişimcilerin amaçları doğrultusunda seçim yapabilmesini mümkün hale getirmektedir.

SIEMENS Bayilik Şartları

Yüksek ve düzenli kazanç sağlamak için beyaz eşya bayiliği almak isteyen girişimcilerin SIEMENS markasını tercih etmesi durumunda öncelikle gerekli yatırım sermayesini toplamaları gerekir. Siemens şirket kültürüne önem veren bir marka olduğu için yatırımcılarının sermaye tamlığını bayilik vermek için tek kriter olarak kabul etmemektedir.

Siemens bayilerinin ticari sicilinin temiz olması gerekir. Siemens bayisi olmak isteyen girişimcilerin ticari sicillerinin temiz olması Siemens için önemli bir kriterdir. Marka itibarının korunması adına firma bayilerini kapsamlı olarak araştırmakta ve kendilerinden ticari sicilleri ile ilgili resmi evrakları talep etmektedir.

Aynı zamanda lokasyon seçiminin de önemli olduğu Siemens bayiliklerinde firmanın imajının korunması gerekmektedir. Müşterilerin kolay erişebileceği konumlarda açılacak ya da açılmış olan mağazalarda çözüm odaklı hizmet anlayışının benimsenmesi amacıyla profesyonel personellerin çalıştırılması firmanın öncelikleri arasındadır. Bayilik alan girişimcilerin de mağazada bulunma gerekliliği şartını öne süren Siemens müşterilerine karşı sorumluluklarını ön planda tutan, ticari deneyime sahip olan ve büyümeyi hedefleyen adayların başvurularını önceliklendirmektedir.

Siemens Bayiliği Açmak İçin Gereken Minimum Bütçe

Köklü teknoloji ve beyaz eşya markaları arasında yer alan Siemens, bayilik almak isteyen girişimciler için birçok koşul öne sürmektedir. Yatırımcıların en çok merak edilen konuların başında ise bayilik ve teminat bedeli gelmektedir. Marka bilinirliği yüksek olduğu için Siemens hem bayilik bedeli hem de teminat istemektedir. Az önce de belirttiğimiz gibi bayilik konseptleri doğrultusunda yatırım bedeli değiştiği için Siemens bayiliği açmak için gereken minimum bütçe miktarını ortalama değerler üzerinden verebiliriz. Siemens bayiliği diğer tüm bilinen beyaz eşya markalarının talep ettiği gibi yaklaşık 150 bin ila 250 bin TL arasında değişim gösterebilir. Ancak marka yatırım miktarı üzerinde değişiklik yapma hakkına sahip olduğu için en güncel bilgilere marka ile iletişime geçilerek erişilebilir. 

Siemens Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR