Seat

Seat Bayilik Açıklaması

Seat Bayilik

Seat Bayilik Hakkında : SEAT Otomobilleri Türkiye Genel Distribütörü Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş Doğuş Holding-Yüce Auto ortaklığı ile kurulan Katalonya Oto, SEAT Türkiye distribütörü olarak, 1997 Aralık ayında kuruldu. Yaklaşık 3 yıllık aradan sonra tekrar Türkiye pazarına kazandırılan SEAT otomobilleri, yeni çizgileri, ileri teknolojisi ile kısa zamanda büyük ilgi gördü. Faaliyete geçme yılı olan 1998, Katalonya Oto için organizasyon kurma ve Yetkili Satıcı ağını genişletme yılı oldu. 1998 yılı sonunda 5’i İstanbul’da olmak üzere 18 Yetkili Satıcı devreye girdi.

 Seat Bayilik ve Seat Bayilik BilgileriKatalonya Oto, kuruluşunun ilk yılında organizasyon çalışmalarındaki başarısının yanı sıra, satış, Yetkili Satıcı koordinasyon ve satış sonrası destek hizmetlerindeki kalitesini onaylatarak, ISO 9002 Kalite Belgesi aldı. 1999 yılında global olarak, tamamen yenilenen SEAT kurumsal kimliğini ilk uygulayan distribütörlerden biri Katalonya Oto oldu. Dizayn ve teknolojisi ile yenilenen Toledo’nun ardından Ibiza ve Cordoba’nında yenilenmesi ile SEAT, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de imaj tazeledi. Yıl sonunda SEAT Yetkili Satıcısı 22’ye ulaşırken, toplam 3038 adetlik araç satışı gerçekleşti. 

Seat Bayilik ve Seat Bayilik Bilgileri 2000 yılında Leon’u tüketiciye tanıtan Katalonya Oto, %1.70 lik pazar payı ile binek otomobil pazarında 12'inci, ithal otomobil pazarında %3'lük pazar payı ile 9. sırada yer aldı. 2001 yılında ekonomik krize rağmen istikrarlı adımlarla ilerleyen SEAT, 2527 adetlik araç satışı gerçekleştirdi ve Yetkili Satıcı sayısı 25’e ulaştı. Ekonomik krizin savaş beklentileri ile daha da derinleştiği 2002 yılında Yeni Ibiza tanıtıldı ve 1533 adetlik araç satışıyla ithal otomobil pazarında %1.5’lik pazar payı kaydedildi. 2002 yılında SEAT, VW AG’nin Audi marka grubuna dahil oldu.

Bu grupta; Lamborghini, SEAT ve Audi bulunmaktadır. 2003 yılında Katalonya Oto, Yeni Cordoba'yı tanıtarak, otomotiv sektörüne "sportif aile otomobili" kavramını getirdi. SEAT’ın uluslararası marka konumlandırmasına uygun olarak, pazarlama stratejisini yenileyerek, markanın ve modellerin sportif özelliklerini vurgulayan bir imaj yenileme çalışması yaptı.

Aynı yıl, Doğuş Motor Sport tarafından SEAT Cup Türkiye organizasyonu başlatıldı. 2004 yılında Yeni Toledo'yu tüketiciye tanıtan Katalonya Oto 34 Yetkili Satıcı ve 42 satış noktasına ulaşırken, 5546 adetlik araç satışıyla ithal otomobil pazarında 1.23 lük pazar payı elde etti. 2005 yılında Yeni Leon modelini tüketiciye tanıtan Katalonya Oto, 6246 adetlik araç satışı ile binek otomobil pazarında %1,42 pazar payını elde etti. 2006 Aralık ayında.

Doğuş Otomotiv Katalonya Oto’nun Yüce Auto’ya ait %50 hisselerini satın aldı ve SEAT markasının Türkiye’deki tek temsilcisi haline geldi. 2006 yılında makyajlanan Yeni Ibiza’yı pazara sunan Katalonya Oto, 4897 adet araç satışı ile binek otomobil pazarında 1,31% pazar payına ulaştı. 25 Eylül 2007 tarihi itibari ile Katalonya Oto Servis ve Ticaret A.Ş., Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. şirketi ile birleşmiştir. Bu tarih itibari ile SEAT markası, Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. çatısı altında bir marka haline gelmiştir. 2009 yılında, Doğuş Otomotiv SEAT 23 Yetkili Satıcı, 43 Yetkili Servis noktası ile Türkiye'de faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Seat Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR