Reklam İzleyerek Para Kazanmak Mümkün Mü?

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 03:35

Reklam izleyerek para kazanılır mı ? diye soranlara işte cevap.. Reklam izleyerek para kazanmanın püf noktaları..

Reklam İzleyerek Para Kazanmak Mümkün Mü?
Fatih Bozoğlu user

İnternetin ve akıllı telefonların hayatımızın ayrılmaz bir parçası olduğu şu dönemde internetten para kazanmanın pek çok farklı yolu olduğu bilinen bir gerçektir. Bunların bazıları alanında uzmanlık gerektiren işler iken bazıları için yalnızca vakit ayırmanız yeterli olacaktır.

Son dönemde popüler olan internet üzerinden para kazanmanın yollarından biri reklam izleyerek para kazanmaktır. Ancak Paypal’in Türkiye’deki faaliyetlerine son vermesi, bu şekilde para kazanmayı tercih eden kullanıcıların sayısında bir miktar azalma yaşanmasına neden olmuştur. Reklam izleyerek para kazanmayı sağlayan ve kazanılan tutarın ödemesi için Paypal dışındaki kanalları tercih eden platformlara gösterilen yoğun ilgi ise hala devam etmektedir.

Bununla birlikte internetten reklam izleyerek para kazanma uygulaması, şirketlerin markalarını ve ürünlerini daha hızlı duyurabilmek için tercih ettikleri yöntemlerin başında gelmektedir. Şirketlerin bu yolu tercih etmesi, müşterileri için de pek çok avantaj sağlamaktadır. İnternet siteleri aracılığı ile aynı anda yüzlerce farklı ürünü inceleme ve karşılaştırma fırsatı bulan tüketiciler, bu işi para kazanma boyutuna da çevirebilmektedir. Bu amaçla kurulmuş olan ve reklam izleyerek para kazanma olanağı sunan farklı platformlar bulunmaktadır. Bu platformlarda büyük firmaların yeni reklamları yer alır. Sizlerden beklenen bu reklamları izlemeniz, reklamdaki bağlantıya tıklamanız ve eğer yer alıyorsa reklam formuna kayıt olmanızdır. Bu yazımızda sizler için bu platformlardan bazıları ile ilgili bilgileri derledik.

Neobux

Neobux

2008 yılından beri sektörde yer alan Neobux, kullanıcılara izledikleri reklamların uzunluğuna göre gelir sağlamakta ve ödeme için farklı alternatifler sunmaktadır.

 

 

 

 

SuperpaySüperpay

En çok ödül kazandıran platformlar arasında yer alan Superpay, kullanıcılarına para kazandırmak için reklam izleme seçeneğinin yanı sıra anket doldurma seçeneğini de sunmaktadır. Platforma kayıt olup hesabınızı oluşturduktan sonra size bine yakın teklif sunulmaktadır. Siz de bunları tamamlayarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.,

 

 

InboxDollars

inboxdollar

Bu site aracılığı ile ücretli araştırmalar, ücretli e-postalar, ürün denemesi gibi farklı şekillerde para kazanma fırsatınız bulunmaktadır. InboxDollars'da ne kadar aktif olursanız, size o oranda fazla teklif sunulmaktadır.

 

 

 

Cashfiesta

CashFiesta

Cashfiesta’nın bir tarayıcı eklentisi bulunmakta, bu eklentiyi kurduktan sonra webde dolaştığınız sitelerde kendi reklamlarını göstermeye başlamaktadır. Böylece internette dolaştığınız her siteden para kazanmaya başlayan platform, kullanıcıları arasında eski popülerliğini yitirmiştir.

Reklam izleyerek para kazanmak istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar bulunmaktadır. En önemlisi tercih ettiğiniz sitenin güvenilirliği ve ödemelerini düzenli bir şekilde yapıp yapmadığıdır. Ayrıca video izleme yolu ile para kazandıran sitelerin çoğunda, sekmenin kapatılması ya da yan tarafa alınmasını tespit edecek algoritmalar bulunmaktadır. Bu duruma dikkat etmezseniz para kazandığınızı düşünürken, sadece boşa vakit geçirmiş olabilirsiniz. Bazı siteler reklam izleme esnasında pop-up çıkartarak bilgisayar başında olup olmadığınızı anlamak için farklı uygulamalar kullanmaktadır. Bu tarz durumlar süresiz olarak platformdan uzaklaştırılmanıza ve birikmiş paranızı alamamanıza da neden olabilmektedir.

 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler