Popeyes

Popeyes Markasının Türkiye’deki Master Franchise’ı Tab Gıdadır. Tab Gıda Popeyes Adına Bayilik Verme Hakkına Sahiptir.

Popeyes Bayilik Maliyeti

500.000 - 1.000.000+ *
* Popeyes franchise isim bedeli 400 bin USD+KDV’dir. Toplam yatırım tutarı işletmenin alanına ve lokasyona göre değişiklik göstermektedir.

Popeyes Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Popeyes Bayilik Şartları

Popeyes Bayilik Başvurusu Yapmak
Gerekli Yatırım Tutarına Ve Franchise Bedeline Sahip Olmak
Tab Gıda Kriterlerini Karşılayan Lokasyonlar Bulmak
Girişimci Bir Ruha Ve Başarılı Bir İş Geçmişine Sahip Olmak

Popeyes Bayilik Açıklaması

Popeyes Bayilik / Franchise Bilgileri

 

Dünyanın en ünlü franchise zincirleri arasında yer alan ve çıtır tavuklarının lezzeti ile özellikle gençlerin kalbini fetheden Popeyes; bayilik veren firmalar arasında bulunuyor. Popeyes bayiliklerini verme hakkını master franchise olarak TAB Gıda elinde bulunduruyor. Bu nedenle Popeyes bayilik başvurusu yapmak ve Popeyes bayilik süreçleri ile ilgili detaylı görüşmeler gerçekleştirmek isteyen girişimcilerin TAB GIDA yetkilileri ile iletişime geçmesi gerekiyor. 

Popeyes Türkiye pazarına girdiği 2007 yılından bu yana toplamda 180 restorana ulaşan ve 40’tan fazla ilde faaliyet gösteren bir fast food zinciridir. Menüsünde içecekler, tatlılar, tavuk ürünleri, sandviçler, salatalar, soğan halkası, biscuit, mısır ve baharatlı tavuk pilav gibi çeşitli lezzetler bulunan Popeyes piyasadaki rakiplerine kıyasla sürdürdüğü uygun fiyat politikasıyla da gençlerin en uğrak fast food restoranlarından biri olmayı başarmaktadır. Siz de fast food sektöründe bayilik almak istiyorsanız; TAB Gıda aracılığı ile bu dünyaca ünlü markanın ürünlerini satabilir; kısa sürede kar edebilir ve güler yüzlü personellerinizle ticari başarılarınızı arttırabilirsiniz. 

Popeyes Bayilik Şartları

Popeyes bayilik almak isteyen girişimcilerin ciddi miktarda sermayeye ihtiyaçları vardır. Popeyes franchise isim bedeli 400 bin USD +KDV olarak açıklanmaktadır. Doların son aylardaki artışı da göz önünde bulundurulduğunda girişimcilerin ödemesi gereken franchise bedelinin 2 milyon TL üzerinde olacağı söylenebilir. Franchise isim bedeline ek olarak işletmenin alanına göre yatırım maliyetlerini de girişimcinin karşılaması gerekecektir. Popeyes bayilik almak için gereken yatırım tutarı işletmenin lokasyonu ve alanı doğrultusunda değişiklik gösterebilir. 

Popeyes bayilik almak isteyen girişimcilerin karşılaması gereken bir diğer şart lokasyon kriterleri ile ilgilidir. Popeyes restoranı açmak isteyen girişimcilerin AVM’lerin yemek alanlarında en az 120 m2 alana sahip yer bulmaları gerekir. Eğer franchise işlek caddelerde açılacaksa dükkan zemin katta yer almalı; işletmenin giriş katı 130 m2 toplam kapalı alanı ise totalde 300 m2 olmalıdır. Dükkanın ön cephe genişliğinin minimum 6,5 metre olması ve her bir katının 2,90 m yüksekliğe sahip olması durumunda Popeyes bayilik almak için gereken lokasyon kriterleri karşılanmış olur. 

Popeyes franchise almak için yatırım sermayesine sahip olunması ya da uygun kriterlerde lokasyon bulunması da yeterli gelmiyor. TAB Gıda yetkilileri bu konuda oldukça ince eleyip sık dokuyor. Yatırımcının girişimci bir ruha sahip olması, personel yönetimi alanında deneyimli olması ve başarılı bir iş geçmişinin bulunmasını istiyor. Tüm bu şartları karşılayan girişimciler Popeyes bayilik alabiliyor. 

Popeyes Bayilik Almanın Avantajları

Popeyes marka bilinirliği dünya genelinde yüksek olan ve ürün çeşitliliği ile geniş bir hedef kitlesi bulunan fast food zincirleri arasında yer alır. Yaya trafiğinin yoğun olduğu marka değeri yüksek caddelerde ya da AVM’lerde açılan Popeyes bayilikleri yatırımcılarına beklentilerinin üzerinde karlılık sağlayabilir. Yatırımcılar hem prestijli bir işe kavuşurlar hem de nakit akışı noktasında sıkıntı yaşamazlar. 

Popeyes bayilik almanın diğer bir avantajı da markanın master Franchise’ı olan TAB GIDA tarafından sağlanan desteklerdir. TAB Gıda günümüzde Burger King, Sbarro, Usta Dönerci ve Arby’s gibi ünlü franchise zincirlerinin bayilik verme hakkını elinde bulundurmaktadır. Sektör deneyimi çok fazla olan TAB Gıda bayilik almak isteyenlere danışmanlık, eğitim, bölge koruması, pazarlama ve daha birçok sistemsel desteği sunmaktadır. Deneyimi ve tecrübesiyle bayilerinin de başarılarını arttıran TAB Gıda; franchise sürecinin başından sonuna kadar; yani sözleşmenin geçerli olduğu 10 yıllık periyotta yatırımcılarını desteklemeyi sürdürmektedir.

 

Popeyes Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR