Penti’den Yurt İçindeki Girişimcilere Üzücü Haber

Son Güncellenme: Thu Jul 2024 07:58

Penti Bayiliği almak isteyen girişimciler için üzücü haber geldi. Kadınların vazgeçilmezi haline dönüşen Penti, Türkiye genelinde ki mağazalarını kendi açıyor.

Penti’den Yurt İçindeki Girişimcilere Üzücü Haber
Fatih Bozoğlu user

Geçmişi 1950’li yıllara dayanan zaman içerisinde ürünlerini çeşitlendirerek 1984 yılında Penti markası adı altında faaliyetlerine devam eden firma; şehirli kadınların ihtiyaçlarına yönelik çözümleri ile kısa süre sonra Türkiye’nin en sevilen markaları arasındaki yerini aldı.

Yenilikçi ve sektöre dinamizm getiren ürünleri ile günümüzde de başarılarını arttırmaya devam eden Penti girişimcilerin en çok ilgilendiği firmalar arasındaki liderliğini de koruyor.

Penti’nin son yıllardaki artan cirosu ve marka bilinirliği sebebiyle sizler için Penti bayilik şartlarını ve en çok merak edilen “Penti bayilik veriyor mu?” sorusunun yanıtını araştırdık.

Penti Türkiye’de bayilik veren firmalar arasında maalesef ki yer almıyor. Türkiye genelinde açılan tüm şubelerini kendisi açan Penti; hizmet kalitesinden, mağaza konseptinden ve olası bir müşteri memnuniyetsizliğinden uzak kalmaya çalışıyor.

Ev giyimi, iç giyim, mayo, bikini, çorap, güneş gözlüğü, takı ve saç aksesuarları gibi yüzlerce farklı ürünü hedef kitlesiyle buluşturan Penti yurt dışına bayilik veriyor. Markanın büyüme strateji doğrultusunda aldığı kararlar şimdilik değişecek gibi görünmese de ileride ne olacağı ile ilgili kesin yargılarda bulunmak da doğru olmuyor.

2017 Yılı Penti İçin Dönüm Noktası Oldu

Penti Bayilik Hareketi

Son yıllarda, özellikle büyük şehirlerde artan Penti mağazalarının başarısı Penti’nin cirosuna da yansıdı. 2017 yılında markanın elde ettiği başarı ise kesinlikle takdire şayandı. %33’lük bir büyüme ivmesi yakalayan Penti cirosunu 850 milyon TL’ye yükseltti. Her sene büyüyen hedefleri ile paralel gelişen büyüme stratejisinin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğinin sinyallerini veren firma yurt dışı ülkelerinde de yayılmacı bir politika izliyor.

Türkiye’de çok ciddi bir marka bilinirliğine sahip olan Penti Türkiye’deki kadınların %99.7’si tarafından biliniyor. Müşterilerinin sadakatini kazanma konusunda da örnek bir tutum sergileyen marka 2018 yılında toplamda 600 mağaza hedefine ulaşmayı amaçlıyor. Ürün çeşitliliği, renkleri, tasarımları ve ürünlerinin yenilikçiliği Penti’yi rakiplerinden ayırıyor.

Her ne kadar gelişmiş bir mağaza ağı bulunsa da online satış sitesi aracılığı ile de hedef kitlesiyle buluşan markanın müşteri sadakat programları dikkat çekiyor. Sitenin işlevselliği, ürünler hakkında bilgilendirici içerikleri, sunulan ödeme kolaylıkları ve düzenlenen indirim kampanyaları Penti’nin büyüme hızını arttırıyor.

Penti E-Ticarette İddialı Bir Şekilde Büyüyor

Marka bilinirliğini arttırmak, müşterilerinin sadakatini kazanmak ve satışlarını çoğaltmak için Penti de diğer tüm büyük şirketler gibi dijital pazarlama stratejilerini dikkatli bir şekilde planlıyor. En iyi teknoloji kullanımı ödülünü e-ticaret sitesinde başlattığı uygulamalar ile almaya hak kazanan firma iç giyim markası olmanın çok ötesine geçmeyi başarıyor. Ürünlerinde özelleşmiş bir şekilde yıllarca faaliyetlerine devam eden; akabinde hızlı bir ürün çeşitliliği süreci başlatan firma bayilik vermese de bayilik vermeyi düşünen firmalar için önemli bir rol model olmayı sürdürüyor.

İç Giyim Bayilikleri Almak Karlı Mıdır?

İç giyim bayilikleri almayı düşünen girişimciler doğru markalarla yola çıkıp kaliteli ürünleri hedef kitleleri ile buluşturdukları takdirde büyük bir başarı elde edebilirler. İşletmenin açılacağı lokasyonu ve lokasyonda ulaşılabilecek hedef kitlenin ihtiyaçlarını analiz ederek başlatılan girişimler kısa sürede yatırımcısına büyük bir gelir bırakabilir.

İç giyim bayilikleri almak için illa ki fiziki mağaza açmaya da gerek yoktur. Online bayilik veren firmalar ile iletişime geçilmesi ve şartların öğrenilmesi sonucu internet üzerinden işlerini yürütmek isteyenler de para kazanmaya başlayabilir.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler