Pazarlama Stratejinizi Eksiksiz Hale Getirecek Adımlar

Son Güncellenme: Fri May 2024 07:06

Doğru strateji ile eksiksiz bir pazarlama dönüşümü elde edebilirsiniz.

Pazarlama Stratejinizi Eksiksiz Hale Getirecek Adımlar
Enes Öksüz admin

İçeriklerin bu kadar önemli olduğu bir çağda pazarlama stratejinizi geliştirmek oldukça zor gibi gözüküyor olabilir. Özellikle aşırı doymuş bir markette yer alan müşterilerin ilgisini çekmek için yapmanız gereken bazı şeyler bulunmaktadır. İçeriğinizi pazarlamak için oluşturduğunuz stratejiden daha iyi sonuç almanın en iyi yollardan birisi de içerik türlerini çeşitlendirmekten geçer. Pazarlama stratejinizde yer alacak olan farklı içerik türleri ile hem daha çok kitleye hem de farklı türde kitleye hitap edebilirsiniz.

Video Oluşturmak

Video günümüzde en popüler çevrimiçi içeriklerden birisi olarak kabul edilmektedir. Ayrıca sadece marka bilinci oluşturma aracı olmaması onu avantajlı kılan özelliklerden birisi olarak ön plana çıkarı. Yapılan son araştırmalara göre pazarlamacıların %87’si dijital videoların önemli miktarda dikkat çektiğini ve geri dönüş sağladığını düşünüyor. İşletmenizin arkaplanı, eğitim sunumları, ürün videoları, işletme reklamları, sosyal medya güncellemeleri ya da animasyon videolar gibi çeşitli videolar ile işletmenizin adını geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için internette yer alan ücretsiz programlar daha önce bu programları hiç kullanmamış birinin bile başarılı bir sonuç elde edeceği programlar. Videonuzu kullanacağınız platforma göre başlığını, logosunu ve müziğini ayarladıktan sonra kolay bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya platformlarında son yıllarda öne çıkmaya başlayan canlı yayın araçları da reklamınızı ucuz, hızlı ve geniş bir kitleye hitap edecek şekilde yapabilirsiniz.

Etkileşimli İçerik

Tüketiciler arasında son derece popüler olan içeriklerden birisi de etkileşimli içeriklerdir. Çünkü etkileşimli içerikler müşterilerin tüketim deneyimine katıldığı tarzda içeriklerdir. Buna ek olarak hem müşteriler hem de kendi çalılanlarınız için ek bir değer oluşturur. İnteraktif içerikler, statik içeriklere göre daha etkili bir şekilde dikkat çekiyor. Bununla birlikte etkileşimli içerikler, geleneksel pazarlama taktikleriyle kullanıldığında ise markanın vermek istediği mesajın daha kalıcı olmasını sağlıyor.

İnfografik İçerikler

Görsel içeriklerden en büyük etki oluşturan seçeneklerden birisi de infografikler. Bu yıl COntent Marketing Institute ve Marketing Profs tarafından hazırlanan B2B karşılaştırma raporuna göre reklamcılar tarafından hazırlanan reklam stratejileri içerisinde infografikler %58 oranında kilit unsur olarak kullanıldı. İnfografikler çok yüksek geri dönüşler sağlamıyorlar ancak sosyal medya platformlarında en yüksek performansı gösteren içerik türleri arasında arasında üst sıralarda yer alıyorlar.

Sonuç

Kesin olan bir şey varsa o da içerik pazarlama dünyası biraz kalabalık ya da doymuş gözüküyor olabilir. Ancak bu kalabalığın arasında öne çıkmak çok da zor olan bir şey değil. Belirli bir periyot içerisinde planlanmış olan pazarlama stratejisi takip edildiği takdirde olumlu geri dönüşleri kaçınılmaz olacaktır. Büyük şirketlerin en doğru yaptığı şeylerden birisi de pazarlama stratejilerini şirket için önemli yatırımlardan birisi olarak görmeleridir. Biraz sabır ve kararlılıkla stratejinizin nasıl işe yaradığını siz de görebilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler