1. Bayilik Veren Firmalar
 2. Eğitim
 3. Okulumu Yönet

Okulumu Yönet

SONKA YAZILIM DANIŞMANLIK; YAZILIM SEKTÖRÜNDE DEVLET VE ÖZEL OKULLARA YÖNELİK ÇALIŞMAKTADIR.

Eğitim

OKULUMU YÖNET (OYS) YAZILIMI

1. Amacı

Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH), her öğrencimizin en iyi eğitime kavuşması, en kaliteli eğitim içeriklerine ulaşması ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için tasarlanmış olan FATİH Projesi, eğitimde teknoloji kullanımıyla ilgili dünyada uygulamaya konulan en büyük ve en kapsamlı eğitim hareketidir. FATİH projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığımız okullarda Etkileşimli Tahta kullanımına başlamıştır. 3 aşamalı olarak gerçekleştirilen projenin ilk iki aşaması tamamlanmış olup yakında 3.Fazı gerçekleştirilerek proje tamamlanmış olacaktır. Bugüne kadar projenin 1.Fazında 84.921 adet, 2.Fazında 347.367 adet etkileşimli tahta dağıtılmış olup 3.Faz kapsamında 150.000 adet etkileşimli tahta dağıtılması hedeflenmektedir.

Okullarımızda kullanılan bu etkileşimli tahtalar öğretmenlerimizin işlerini kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır. Etkileşimli tahtaların kullanıma başlaması ile öğretmenlerimizin verimliliğini artırmaya yönelik etkileşimli tahtalarla uyumlu çalışan yan uygulamalarda geliştirilmeye başlanmıştır.

Okullarımızda kullanılan Etkileşimli Tahtalar öğretmenlerimiz dışında öğrencilerimiz tarafından da kullanılmaktadır. Özellikle teneffüs aralarında öğrenciler tarafından kontrolsüz olarak kullanılan etkileşimli tahtalar sıkça arızalanmaktadır. Bu arızlar kimi zaman yazılımsal kimi zamanda donanımsal olmaktadır. Bu arızaların giderilmesi sürecinde etkileşimli tahta kullanılmamakta olup bu süreç eğitime olumsuz yansımaktadır.

Bunun yanı sıra günümüzde virüslerin yayılma hızı göz önüne alındığında akıllı tahtaların virüs kapmaya çok açık yapılar olduğu bir gerçektir. Akıllı tahtalarda yaşanan en büyük sıkıntılar meydana gelen yazılımsal arızalar nedeni ile etkileşimli tahtaların kullanılamaması, eğitimin aksaması, yeniden kurulum için gereken emek ve masraflar öğretmen ve idarecilerimizi etkileşimli tahtayı kullanmama yönünde negatif motive etmektedir.

SONKA YAZILIM DANIŞMANLIK ve İOC A.Ş. olarak geliştirmiş olduğumuz E-okul uyumlu yazılımlarımızla Etkileşimli Tahta Güvenliği, Öğrenci Takibi, SMS Yönetimi, Okul içi Haberleşme ağı ile akıllı tahtalarda verimliliği ve güvenliği en yüksek seviye çıkarmayı hedeflemekteyiz.

Okulumu Yönet Sistemi (OYS) bu proje kapsamında dağıtımı yapılan tahtalarda kullanıma yönelik olarak geliştirilmiş bir programdır. Bu program sayesinde etkileşimli tahtalardaki arızlar en az seviyeye indirilecek ve eğitimde kalite sürecinin kesintiye uğramaması amaçlanmaktadır.

2. Kapsamı

OYS ile eğitimde kalitenin sürekliliği sağlanacaktır. Öğretmenlerimiz her gün rutin yaptıkları yoklamaları ekran üzerinden ya da mobil telefonları ile sınıfta gezerken yapabilecek ve öğrencilerle iletişimlerinin kalitesini artıracaklardır. Bunun yanı sıra sadece yoklama bildirimini değil, kılık kıyafet, ödev kontrolü, uyarı mesajları, öğrencilerin derste gösterdikleri başarıların bilgilerini de anında veli ile paylaşarak öğretmen-öğrenci-veli iletişiminde hız ve kalite artacaktır. Bu sayede öğrencilerin kendi aralarındaki pozitif rekabet ile derslerindeki başarılarının artırılması sağlanacaktır.

İlkokul öğretmenlerimizin öğrencilere vermiş olduğu ödevlerin hem bilgisi hem de dokümanları OYS üzerinden veli ile paylaşılarak ilkokul seviyesinde                                  öğrencilerimizin ödev takibi ve velilerin bu eğitim sürecine dâhil edilmesi amaçlanmaktadır.

Yazılım Modülleri

 • Etkileşimli Tahta Koruma ve Kilitleme Modülü Hızlı E-Yoklama ve çıktı alma modülü
 • Yoklamayı e-okula aktarma modülü
 • Ödev Kontrol ve SMS Bilgilendirme Modülü
 • Kılık Kıyafet Kontrolü ve SMS Bilgilendirme Modülü Özelleştirilebilir Veli Bilgilendirme Modülü
 • Duyuru Panosu Modülü
 • Uzak Ekran Görüntüleme Modülü
 • Toplu Veli SMS Bilgilendirme Modülü
 • Toplu Öğretmen SMS Bilgilendirme Modülü Etkileşimli Tahta Mesaj Gönderim Modülü

Bayilikler için açıklama

Yukarıda tanımlamış olduğumuz yazılımımızın ilk faaliyeti Bursa da başlamış olup kısa sürede bir çok okul ile çalışılmaya başlanmıştır.

Başarılı girişimimizi  Türkiyenin tüm illerine bayilik vererek büyütmek ve aynı zamanda değerli öğretmen,öğrenci ve velilerimize bu hizmeti sunmak istemekteyiz.

Bu bağlamda vereceğimiz bayiliklerden tek isteğimiz KALİTE ve MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ konusunda titiz olmaları olacaktır.

Girişimci ruhuna sahip olan ve biraz bilgisayar bilgisine sahip olan herkes bizim bayimiz olmaya aday olabilir.

Bayilik görüşmesi yüzyüze yapılacak olup hertürlü eğitim ve bilgilendirme tarafımızdan yapılacaktır.

Bir alt bayi olarak ne kadar kazanabilirim dediğinizi duyabiliyorum. Hemen cevap vereyim ; Tahmin ettiğinizden çok daha fazla kazanç elde edeceğinize emin olabilirsiniz.

 

 1. Özel Okul ve Kolej
 2. Sektörel Yazılımlar

Okulumu Yönet Bayilik Destekleri

Personel Desteği
Personel Desteği
Eğitim Desteği
Eğitim Desteği
Pazarlama Desteği
Pazarlama Desteği
Bölge Koruması
Bölge Koruması
Yer Seçimi
Yer Seçimi
Reklam Desteği
Reklam Desteği

Okulumu Yönet Şartlar & Koşullar

Okulumu Yönet Fotoğraflar

Eğitim Sektöründeki Diğer Bayilikler

Öne Çıkan Gönderiler

Tümünü Gör