Markafoni Battı Mı?

Son Güncellenme: Thu Jul 2024 07:12

Türkiye'nin önde gelen e ticaret sitelerinden Markafoni 30 haziranda kapanıyor.

Markafoni Battı Mı?
Enes Öksüz admin

Ülkemizin önde gelen alışveriş sitelerinden biri olan Markafoni, internet sitesinde yayınladığı bir mesaj ile 30 Haziran'da kapanacağını açıkladı.

30 Hazirana kadar faaliyetlerine devam edeceğini bildiren marka, ürün satışları, kargo sürecindeki ürünler ve iade koşulları ile ilgili kısa bir bilgilendirmede de bulundu.

Markafoni Kapanıyor

İnternetten giyim alışverişi konusunda ülkemizde ilk markalardan biri olan Markafoni'nin kapanması sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı. Her kafadan bir sesin çıktığı sosyal medya mecralarında, ben biliyordum diyenler de var, memleketin genel ekonomik gidişatından şikayet edenler de.

Markafoni Neden Kapanıyor?

Bu kapanmanın iş değişikliği sebebi ile olmadığı aşikar. Markafoninin sahipleri mülkü nakte çevirip yapsata girmeyecekler ise bu ekonomik bir başarısızlık sonucu alınan bir karar.

Bu ölçekte büyümüş ticari girişimlerin başarıları da başarısızlıkları da topluma fayda sağlar. Bu süreci iyi inceleyebilecek girişimciler için önemli dersler cıkacaktır.

Sonuçta internet dünyasında durum eskisi gibi değil. Ürünlerini online satış ile Markafoni vasıtası ile tanıştıran markaların tamamının kendilerine ait internet siteleri var artık. Artık kargo süreleri kısa, tüketiciler kararsız. 

Sizler bu olaya nasıl bir yorum getirirsiniz. Markafoni'nin bu kararının ardında yattığını düşündüğünüz sebepleri bizlere yorum bölümünden bildirin.


 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler