Mango

Dünyanın Önde Gelen Tekstil Markalarından Biri Olarak Kabul Edilen Mango, Satış Ağını Dünyadaki Tüm Şehirlere Genişletmek Isteyen Ve Agresif Büyüme Hedefleri Olan Bir Markadır.

Mango Bayilik Maliyeti

500.000 - 1.000.000+ *
* Mango girişimcilere farklı konseptlerde bayilik alternatifleri sunmakta ve sunduğu her bir konsept için gerekli yatırım bütçesi değişmektedir.

Mango Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Mango Bayilik Şartları

Sirkülasyonun Yoğun Olduğu Yerlerde Konumlanan; Yaklaşık 300 Metre Karelik Satış Alanına Sahip Ve Satış Alanının %30 Genişliğinde Deposu Bulunan Satış Dükkanının, şehir Merkezi Nüfusu Minimum 80 Bin Kişi Olan İllerde Yer Alması
Girişimcinin Gerekli Yatırım Bedelini Karşılayacak Sermayesinin Bulunması
Yüksek Müşteri Memnuniyeti Odaklı Hizmet Anlayışının Benimsenmesi
Mango Markasının Vizyonunun Benimsenmesi

Mango Bayilik Açıklaması

Mango Bayiliği

Bayilerine emanet sistemiyle ürün tedariki yapan Mango, gelişmiş bir bayilik sistemi yapısına sahiptir. Marka bilinirliğinin gücüyle satış ağını dünya genelinde genişleten tekstil devi, MNG mağazalarının her birine sezonluk ürünlerini sunar ve en yeni ürünlerini tedarik etmekle görevlidir. Her bir gönderisinde en yeni ürünlerini mağazalarına ileten firma malların teslimini banka teminat mektubu ile garanti altına alır.

Mango Bayilik Şartları

Mango bayilik şartları yatırım yapılmak isteyen ülkeye, bölgeye, şehre, mağazanın büyüklüğüne ve mağaza konseptine göre değişiklik gösterir.

Mango şubesi açmak isteyen girişimcilerin ilk olarak Planlama bölümüyle doldurdukları form aracılığı ile iletişime geçmeleri gerekir. Yatırımcıya ait isim, soy isim, telefon no ve e-mail adresi gibi temel bilgilerin istendiği bu formda mağazanın nerede açılmasının planlandığı ve hangi bayilik konseptinin tercih edildiğine dair detaylı sorgulamalar da yer alır.

Mango bayiliği almak için gerekli kriterler seçilen bayilik konseptine göre değişmektedir. Mango bayiliği almayı düşünen girişimcilerin öncelikle seçtikleri konsept için gerekli niteliklere sahip işyerlerini bulmaları gerekir.

Mango Bayilik Konseptlerine Göre m² Gereksinimleri

  • Mango Woman (600  m²)
  • Mango Woman + Mango Kids (800 m²)
  • Mango Woman + Mango Kids + Mango Man (1100 m²)
  • Mango Man (300 m²)
  • Violeta by Mango (300 m²)

Mango mağazası açmak isteyen kişilerin lokasyonla ilgili karşılaması gereken diğer bir kriterse marka politikasına uygun olarak ana caddeler, AVM’ler ve çarşılar gibi işlek lokasyonlardaki işyerlerinin bulunmasıdır.

Mango değerlerini benimsemeyen, tecrübesi olmayan ve kurum imajını korumaya haiz görülmeyen girişimcilerin sermaye sorunu olmasa dahi Mango imtiyaz haklarını vermez.

Mango Mağazalarının Standardizasyonu

Mango, mağazalarının konseptini ve iç dizaynını kendisi yapar. Hizmet ve kalite standartlarının korunması adına gerçekleştirilen bu stratejiler dünya genelindeki 107 ülkede bulunan toplam 2415 Mango mağazasında aynı şekilde uygulanmaktadır. Mango mağazasına giren potansiyel müşterilerin markanın gücünü fark etmelerini sağlamak ve satın alma dinamiklerini etkilemek üzere tasarlanan mağazalar özel bir ekip tarafından dizayn edilir.

Mango Bayiliği Açmak İçin Gereken Minimum Bütçe

Mango bayiliği açmak için gereken minimum bütçe açılacak mağazanın konseptine ve mağaza büyüklüğüne göre değişse de ortalama olarak 500 bin Euro’luk bir yatırım gerektiği söylenebilir. Dünyanın en güçlü giyim markaları arasında yer alan Mango, sunduğu desteklerle de bayilerinin satış gücünü arttırmayı hedeflemektedir. 

 

 

Mango Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR