Madame Coco Türkiye’de Franchise Vermiyor

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 01:34

Yeni evleneceklerin, evini yenilemek ya da evlerinde küçük ancak fark yaratan değişimler yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği markalardan biri olan Madame Coco Türkiye’de bayilik veren firmalar arasında yer almıyor. 

Madame Coco Türkiye’de Franchise Vermiyor
Fatih Bozoğlu user

Madame Coco geniş ürün yelpazesi, ürün kalitesi ve ürün tasarımı ile Türkiye pazarına giriş yaptığı andan itibaren özellikle kadınların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Ürünleri genel olarak yatak odası, sofra ve mutfak olmak üzere üç temel kategoride satılsa da her bir kategori kendi içerisinde sayısız ürüne ev sahipliği yapıyor. 

Ürünlerinin fiyat aralıkları da ürün çeşitliliği gibi çok geniş olduğu için Madame Coco hem düşük hem orta hem de yüksek gelirli sınıfa hitap etmenin karlılığını yaşıyor. İlk bakışta tekstil markası izlenimini verse de Madame Coco banyo, yer grubu, dekorasyon, düzenleyiciler, ev & yaşam ve hatta kozmetik ürünleri ile her ihtiyacı karşılıyor. Durum böyle olunca da çeyiz alışverişlerinin adresi de ev yenilemek için başvurulan da olmayı başarıyor. Madame Coco franchise süreç yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda edindiğimiz bilgi, yazımızın girişinde de belirttiğimiz gibi markanın Türkiye’de franchise vermediği yönünde. Dünya genelinde farklı bölgelerde franchise verdiği bilinen Madame Coco Türkiye pazarı özelinde böyle bir karar aldıklarını duyuruyor. Avrupa’nın bazı ülkelerinde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ise süreç daha farklı; bu bölgeler Madame Coco’nun yatırımcılara franchise açma yetkisi tanıdığı yerler arasında bulunuyor. 

Tek Mağazada Hem Tekstil Hem de Kozmetik Ürünler Satışa Sunuluyor

Madame Coco yalnızca bir ev tekstil markası değil; kendi markasıyla satışa sunduğu kozmetik ürünlerle de hedef kitlesini genişletmeyi başarıyor. Fransız ekolünü vurgulayan ve her ürününde Fransız esintileri hissedilen marka Türkiye pazarına girdikten sonra yatırımcıların ilgi odağı olmayı uyguladığı stratejilerle de başarıyor. 

Kaliteli ürünler, geniş mağaza ağı ve geniş ürün yelpazesiyle bir taşla iki kuş vurmak isteyen girişimcilerin ticari faaliyet algısını değiştiren marka dünya genelindeki bilinirliğini de aynı strateji sebebiyle arttırabiliyor. 

Girdiği Yerel Pazara Özel Ürün Çeşitliliği

Dünya genelinde franchise veren firmalar tarafından uygulanan özelleştirilmiş ürün ve hizmetler; Madame Coco tarafından da dikkate alınıyor. Her pazarda eşit derecede başarı kazanan ürünler olabilse de önemli olan hedef pazar doğrultusunda ürün çeşitliliğini arttırmak olduğu için Madame Coco da başarılı markalar kervanına katılıyor. Hedef ülkede yaşayan müşterilerin beğenileri, tercihleri ve önceliklendirdiği unsurlar Madame Coco’nun o ülkedeki satış stratejini şekillendiriyor. 

Ev Tekstil Sektöründe Bayilik Almak 

Madame Coco Türkiye pazarında franchise vermese de ev tekstil sektöründe bayilik veren diğer firmalar girişimcilere yüksek karlılık sunuyor. İşlek caddelerde ve AVM’lerde açılan işletmeler yeni evleneceklerden, evini değiştirenlerden ve evlerini yenilemek isteyenlerden yoğun talep görüyor. 

Ülkemizde yeni evlenen çiftlere alınan hediyeler de düşünüldüğünde bu sektörün yatırımcılara sunduğu avantajlar artıyor. Yeni evler için alınan çarşaf, havlu, masa örtüsü, nevresim takımı, battaniye, yatak örtüsü ve pike gibi ev tekstil ürünleri en çok satılan ürünler arasında yer buluyor. 

Ev tekstil sektöründe bayilik almayı düşünen girişimcilerin iş ortaklığı yapıp isim hakkını alacakları markaları dikkatle değerlendirmeleri gerekiyor. Ürünlerinin kalitesinden emin olmaları ve ürün fiyat aralıklarının işletmeyi açmayı düşündükleri yerde yaşayan kişilerin gelir seviyeleri ile uyumlu olması girişimcileri beklenmedik sürprizlerden koruyabiliyor. Siz de karlı ve prestijli bir yatırım yapmak istiyorsanız ev tekstil sektöründe bayilik veren firmaların yayınladığı ilanları inceleyebilir; şartları size en uygun olan firma ile yola çıkabilirsiniz.
 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler