Lotto Türkiye

Lotto Türkiye Bayilik Açıklaması

Lotto Türkiye Bayilik

Performans ve günlük sportif giyimin İtalyan ismi Lotto, bu kulvarındaki koşusuna 1973 yılında, İtalya’nın Montebelluna kentinde başladı. Önce tenis ayakkabısı alanında uzmanlaştı. Ardından futbol, basket, voleybol, tekstil ve aksesuar ürünlerini de ürün gamına ekleyerek tam konseptli bir spor markasına dönüştü. 80’li yıllar, markanın yıldızının parladığı yıllar oldu; Tenis ve futbolda, ismi dünya kamuoyunca kabul görmüş, Boris Backer, Martina Navratilova, Ruud Gullit gibi profesyonellerle, ürün geliştirme ve tanıtım anlamında yapılan işbirlikleri markanın ismini, uluslararası boyutlara taşıdı. 90’ların başında, Ar-Ge yatırımlarını hızlandıran Lotto, ürünlerinin teknik özelliklerini daha da geliştirdi.

Dünya genelinde, sahalarda & kortlarda Lotto’yu tercih eden sporcu sayısı giderek artmaya başladı. Lotto, artık spor dünyasının iyi tanınan global oyuncularından biriydi. Tüketicisinin beğenisini, güvenini kazanmıştı. Bu güvenden alınan güç, günlük giyimde de Lotto imzasının var olma zamanının geldiğini işaret etti ve leisure koleksiyonu hazırlandı. Böylece Lotto artık hem sahaların içinde, hem de dışında kullanıcısının en yakın ortağıydı. Günümüzde Lotto, dünya genelinde 80 ülkede; Profesyoneller için; kalite, teknolojik donanım, yenilikçilik ve performans, spor giyinmeyi sevenler için ise; İtalyan estetiği, sade şıklık, rahatlık ve dayanıklılık anlamına gelmekte. Lotto Bayilik

Türkiye’de Lotto

Ocak 2000’de Lotto Sport Italia S.P.A ile imzalanan lisansörlük anlaşmasıyla, Linteks Tekstil Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Lotto`nun Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`ndeki dağıtım ve pazarlama haklarını aldı. Kısa surede Türkiye’nin her bölgesinde, shop in shop, corner ve bayilikler ile çok geniş bir dağıtım kanalı oluşturdu. Son yıllarda da her geçen gün sayısı artarak devam eden franchise’lar ve monobord`lar ile rakipleri arasında sivrilmeye devam etmekte. Bugün Lotto, dünyada olduğu gibi Türkiye`de de hem profesyonellerin hem de sportif tarzı benimseyenlerin referans markası.

Spor tutkusunun alev aldığı her yerde sporcunun yanında yer alan Lotto, Türkiye Futbol Federasyonuna kayıtlı takımların 1/3’ini sponse etmekte ve çok sayıda futbol oyuncusunun da bireysel sponsorluğunu yapmakta. Futbolda sergilenen bu başarılı işbirliklerinin benzeri teniste de görülmekte: Tenisin Türkiye`deki otorite kurumlardan TED Kulübü ve ENKA Spor Kulübü’nün hocalarıyla, ödüllü oyuncuları 2003’den bu yana kortlarda Lotto ile mücadele etmekte.

 

Lotto Türkiye Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR