Küçük Yatırımlar Büyük Kazançlar: Hediyelik Eşya Stantları

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 12:21

İş kurmak isteyen ancak büyük yatırımlar yapmaya bütçesi uygun olmayanlar ilginç fikirler ile iş kurabilir. Hediyelik eşya stantları küçük yatırımlarla yapılabilecek kazançlı işler arasında yer alır.

 Küçük Yatırımlar Büyük Kazançlar: Hediyelik Eşya Stantları
Enes Öksüz admin

Küçük yatırımlar yaparak kendi işine sahip olmak isteyenler için stantlar üzerinden kurgulanan iş fikirleri oldukça avantajlı olabilir. Bu yatırımlar sayesinde ilk girişiminizi gerçekleştirebilir ve iş kurmanın güzellikleri ve zorlukları ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Hediyelik eşya standı açma fikri de küçük ölçekli, düşük masraflı bir iş fikri olarak öne çıkar. Bu alanda bayilik veren firmalar her geçen gün artan AVMlerde hizmet vermek isteyen markalar olduğundan dolayı küçük ama güçlü bir yatırım yapma şansı elde edersiniz. Kendi işinizi kurma fikrinizi güçlendirecek adımlardan birisi olan hediyelik eşya stantları farklı konseptlerde ve alanlarda sizin için iyi bir yatırım olabilir. 

Mekandan Bağımsız İş Fikirleri

İş kurmak isteyen herkes için öncelikli sorun doğru mekanı bulmak olduğundan dolayı mekansız çözümler her zaman bir adım daha öne çıkar. Eğer mekan seçimi ve masrafları ile ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırırsanız daha cesur adımlar atmaya başladığınızı görürsünüz. Bu durumun ortaya çıkmasının en temel nedeni en zorlu sürecin doğru mekanı uygun fiyatla bulmak olmasıdır. Bayilik veren firmalar lokasyon konusunda destek sağlar. Benzer iş fikirlerinin bölgede hangi oranda olduğu, rekabet düzeyi, bölgesel talep ve hedef kitleye uygunluk gibi mekan seçimini etkileyen unsurlarda bayilik veren firmalar her zaman yol göstericidir. Ancak hediyelik eşya stantları bayiliği veren bir firma için hedef genellikle kalabalık olan AVM gibi kapalı alanlar olacağından böyle bir incelemeyi uzun uzadıya yapmaya gerek kalmaz. Hediyelik eşya standı fikri yapısı gereği sadece ürünlerin sergilendiği stantlar odağında gelişen bir iş olduğundan dolayı iş fikrinizi istediğiniz yere taşıyabilir ya da istediğiniz yerde çalıştırabilirsiniz. 

Ürün Odaklı Yatırımlar

Hediyelik eşya stantları ürün odaklı yatırımlar olarak bilinir. Mekan, kira, dekorasyon gibi uğraşları bir kenara bırakıp son moda olan, trendi her geçen gün artan ürünleri satışa sunmanız gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolu ise bu alanda bayilik almanız olur. Aksi takdirde sürekli modayı takip etmeli, yeni ürünleri herkesten önce yakalamalı ve tedarik etmelisiniz. Bunu yapmak yerine bu alanda uzmanlaşmış bir markadan bayilik alabilirsiniz. Bayilik almak size özellikle ürün elde etme açısından büyük avantajlar sağlar. Aldığınız bayilikle birlikte ürünü nereden tedarik edeceğinizi düşünmezsiniz. Markanın kendi tedarik sistemine dahil olabilir ya da anlaşmalı tedarikçileri ile çalışabilirsiniz. Böyle bir yapıya girdiğiniz zaman yeni ürünleri takip etmenize gerek kalmaz çünkü sistem bunu tüm bayileri için otomatik olarak yapar. 

Küçük Rakamlar Büyük Kazançlar

Hediyelik eşya stantlarında satılan ürünler hiçbir zaman çok pahalı, alıcının gözünü korkutan ürünler olmadığından dolayı satın alma kararı da buna bağlı olarak kısalır. Bu durum işletmenin karlılığını olumlu olarak yansır. Eğer başarılı bir iş sahibi olmak istiyorsanız tek satıştan mı yoksa küçük küçük pek çok satıştan mı para kazanmak istediğinize karar vermelisiniz. BU talebiniz çalışma ve işletme motivasyonunuzu doğrudan etkileyeceğinden dolayı sizin için önemli bir karardır. Kısa sürede küçük satışlar yaparak sürekli kazanç elde ettiğinizi görmekten ve bu kazançların birikerek yüksek meblağlar oluşmasından motive olabiliyorsanız stant fikirleri sizin için değerlendirmeye alınması gereken fikirler arasında yer alır. Küçük kazançların birikmesi fikri sizi motive etmeyecekse eğer farklı fikirleri değerlendirmeniz sizin için daha iyi olur ancak burada tek satışla büyük kazanç elde etmek için yapılması gereken yatırımları da göz önünde bulundurmak gerekir. 

Pazarlamada Çevrenizden Faydalanın

Hediyelik eşya stantları gibi iş fikirlerinden çok yönlü fayda elde edebilirsiniz. Bu iş fikirlerinde bir markadan bayilik alacağınız için markanın gücüne sahip olursunuz. Markanın ve o marka ile iş birliği yapan bütün bayililerin reklam ve tanıtım çalışmaları çift yönlü olarak değer kazanmayı sağlar. Bayiler markaya, marka ise bayilere ve bayiler bu sayede birbirlerine fayda sağladığından dolayı pazarlama açısından büyük bir güce sahip olursunuz. Bunun yanı sıra iş fikrinin hayata geçtiği yer olan AVMleri göz önünde bulundurduğunuz zaman elinizdeki pazarlama gücünü rahatlıkla keşfedebilirsiniz. AVM bünyesinde yer alan her mağazanın reklam ve tanıtım kampanyası, AVM’nin kendine özgü yaptığı ve anlaştığı markalara verdiği sözlerden dolayı yapmak zorunda olduğu reklam ve tanıtım kampanyaları doğrudan sizin lokasyonunuza insan çekmeyi hedefler. Bu nedenle ufak bir iş fikri ile güçlü bir yatırım yapabilirsiniz.

Bir önceki haberde E-Ticaret Sistemleri ile İstediğiniz Sektörde İş Kurun başlığı ile eticaret alanındaki yatırım fikirlerini inceledik, ilham almanızı dileriz. 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler