Koton Bayilik Açıklaması

Büyüme stratejisini yenileyen KOTON bilgi, deneyim ve teknolojisini kullanarak yürüttüğü sistemli çalışmaları ile bugün 203'ü Türkiye'de, 88'si yurtdışında olmak üzere toplam 293 mağazayla 24 ülkede. KOTON iş stratejileri çerçevesinde yeni mağaza açılacak lokasyonlar belirlenerek franchise ve master franchise anlaşmaları yapılmaktadır. Yatırım aşamasında aşağıdaki konular ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm destek sunulacaktır. - Zaman ve maliyet fizibiliteleri yapılır. - Mağazanın işletilmesi için gerekli tüm eğitim KOTON tarafından verilir. - KOTON girişimcisine, marka, altyapı ve sistem kurulumu hakkında tüm Know-How aktarılır. - Mağazanın mimari tasarımı ve dekorasyonu planlanır ve uygulamaya alınır. - Personel seçimi desteği verilir. 

Koton Mağaza Standartları: - Alışveriş merkezlerinin tekstil perakende katında veya ana caddeler üzerinde, alışveriş trafiğinin yoğun olduğu arter’de yer alması ve KOTON’un onayından geçmesi - 800 m2 ve üzerinde brüt alanı bulunması ve bu alanın %10 büyüklüğünde depo alanına sahip olması - Minimum 15 metre cephesinin olması - Miminum 3 metre tavan yüksekliğine sahip olması - KOTON kurum kimliğine ve mağazacılık operasyonuna uygun olması 

Koton Franchise talep eden kişi veya kurumlarda aranan özellikler: - Mağazacılık ve perakende tekstil ürünleri satışında tecrübeli olması - Sürekliliği sağlayacak, kurumsal kadroları oluşturacak alt yapıya sahip olması - Güçlü finansal yapı 

Koton Giyim Yatırım Maliyeti:- Türkiye’de gerçekleşen yaklaşık dekorasyon maliyeti 500$/m2 - Yurtdışında gerçekleşen yaklaşık dekorasyon maliyeti 600 $/m2 Mağaza m2 sine gore belirlenen mağazacılık donanımları (askı, manken, bilgi işlem sistemi vs…) yukarıda belirtilen tutara dahil değildir. 

Koton Bayilik Katılım Bedeli: - Mağazanın taşıdığı stok hacmi, ürün dönüş hızı, yatırım büyüklüğü ve lokasyonun özel koşullarına göre belirlenmektedir. - Banka Teminat mektubu verilmesi Yukarıda belirtilmekte olan ticari koşullar ülkeden ülkeye farklılık gösterebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için lütfen franchise formunu doldurunuz. 

Koton Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR