Koton

Kadın, Erkek, Bebek Ve Çocuk Giyiminde En Çok Tercih Edilen Markalar Arasında Yer Alan Koton; Franchise Vererek Büyüyen Firmalar Arasında Yer Alıyor.

Koton Bayilik Maliyeti

500.000 - 1.000.000+ *
* Koton bayilik almak için gerekli yatırım maliyeti mağazanın bulunduğu şehre, mağaza büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Koton Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Koton Bayilik Şartları

Girişimcinin Tekstil ürünleri Satışında Tecrübeli Ve Deneyimli Olması
Koton Mağazası Açmak İçin Koton Markasının Onayından Geçebilecek Niteliklere Sahip Bir Mağaza Bulunması
Gerekli Miktarlarda Banka Teminat Mektubu Verilmesi
Girişimcinin Güçlü Bir Finansal Güce Sahip Olması

Koton Bayilik Açıklaması

Çocuklara, bebeklere, erkeklere, kadınlara ve gençlere sunduğu çeşitli giyim ürünleri ile Türkiye’nin en büyük markaları arasında yer alan Koton; bayilik veren firmalar arasında yer almaktadır. İlk kez 1988 yılında İstanbul’da açılan bir mağaza ile faaliyetlerine başlayan Koton; 1999 yılından itibaren franchise sistemini başlatmıştır. 

Perde arkasında geniş bir kadro ile hizmet sunan firma, sadece Türkiye’de değil yurt dışında da franchise vermektedir. Türkiye genelinde 203, yurt dışında ise 88 mağaza ile hedef kitlesiyle buluşun Koton; mevsimlik kreasyonları ve yaz mevsimine özel ürünleri ile de çok geniş bir hedef kitleye hitap etmeyi sürdürmektedir. 

Tek bir marka olarak yola çıkan ve sonrasında hedef kitlesine spesifik olarak hitap etmeye başlayan Koton; fiziksel mağaza satışlarına online satış platformu ile de destek vermektedir. 2014 yılında Türk Süper Markalar Listesine girmeye hak kazanan Koton; kozmetik ürünler de üreterek hedef kitlesinin tüm ihtiyaçlarına yanıt veren bir politika benimsemektedir. 

Tekstil sektörüne ve daha fazlasına yatırım yapmak için bayilik veren firmalar tarafından yayımlanan ilanları takip eden girişimcilerin en çok ilgi gösterdiği markalar arasında ilk sıralarda yer alan Koton; franchise ve master franchise anlaşmaları yaparak satış ağını her geçen gün genişletmeyi sürdürmektedir. 

Koton Bayilik Şartları

Koton; marka bilinirliği yüksek ve mağazalarında belirli bir standart oluşturabilen kurumsal firmalardan biridir. Geniş ürün yelpazesi, personellerinin güler yüzlü hizmet politikası, ürün iade - değişim süreçleri ve ürün kalitesiyle çok geniş bir hedef kitle tarafından sevilen Koton; bayilik alacak girişimcilerden bazı standartların yerine getirilmesini istemektedir. 

Koton Mağaza Standartları 

Koton bayilik almak için girişimciler AVM’lerde, işlek caddelerde, alışveriş yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde mağaza bulmak zorundadır. Bulunan mağazaların 30 metre cephesinin bulunması, mağaza tavan yüksekliğinin minimum 3 metre olması, 1500 metrekare genişliğe sahip olması, depo alanının bulunması gerekir. Bu şartları karşılayan lokasyon bulan girişimciler buldukları lokasyonu Koton markasının onayına sunmak zorundadır. 

Koton bayilik şartları yalnızca mağaza standartları ile de sınırlı değildir. Girişimcilerin Koton bayiliği almak için tecrübeye sahip olması ve Koton kurumsal değerlerini benimsemesi gerekir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma kendi temsilcilerinden de aynı yaklaşımı beklemektedir. 

Koton bayilik alabilmek için yatırım bedeli gereksiniminin de karşılanması gerekir. Türkiye’de açılan mağazaların dekorasyon maliyeti metrekare başına 625 USD olarak belirleniyor. Bu maliyetlere ek olarak manken, bilgi işlem sistemleri ve askı gibi mağaza donanımları için de bir bedel isteniyor. 

Koton bayilik almak için gerekli katılım bedelinin de ürün dönüş hızı, yatırım büyüklüğü, lokasyon, stok hacmi gibi unsurlar doğrultusunda değiştiği biliniyor. Bu nedenle Koton bayilik ücretleri hakkında detaylı olarak bilgi almak isteyen girişimcileri bayilik şartları ile ilgili firma yetkilileriyle iletişime geçmeleri gerekiyor.  

Koton Bayiliği Almanın Avantajları 

Koton bayiliği yüksek yatırım sermayesine sahip girişimciler için büyük bir karlılık sunmaktadır. Koton markasının bilinirliği, Koton ürünlerinin uygun fiyatları, Koton ürünlerinin çeşitliliği ve Koton markasının bayilerine sunduğu destekler yatırımların en büyük garantisi olarak görülmektedir. Son dönemlerde kreasyon tanıtımlarında ünlü simalarla birlikte çalışan marka hem hedef kitlesini genişletmeyi hem de bayiliklerine daha yüksek kazanç sağlamayı başarmıştır. Tüm bu avantajlar gözetildiğinde Koton bayiliği karlılığı net bir şekilde anlaşılabilir. 

Alışveriş potansiyeli yüksek illerde açılan Koton bayilikleri yatırımcılarının yüzünü güldürebilir. Koton hizmet standartlarını karşılayan, müşteri memnuniyeti odağında hizmet veren girişimciler Koton avantajlarını yaşayabilirler. 

Koton Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR