Köfteci Yusuf Bayilik Verirse Ne Kadar Eder?

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 01:04

Türkiye genelinde 47 şube, her açtığı şubesi dillere destan bir kalabalığa ev sahipliği yapıyor, kahvaltıdan akşam yemeğine; tatlılarından salatalarına ne sunsa tabiri caizse olay oluyor! Evet, Köfteci Yusuf’tan bahsediyoruz…

Köfteci Yusuf Bayilik Verirse Ne Kadar Eder?
Fatih Bozoğlu user

Öncelikle Köfteci Yusuf bayiliği alma hayali kuran okuyucularımıza şimdilik markanın böyle bir niyeti ya da isteği olmadığını üzülerek söylemek istiyoruz. Marka yetkililerinin yaptığı açıklamalar henüz bayilik verilmesinin düşünülmediği yönünde ve açıkçası bu konuda tavırları oldukça net!

Otoyol kenarlarında, AVM’lerde ve işlek lokasyonlarda açılan Köfteci Yusuf şubelerini boş görmenin neredeyse imkanı yok! İlk bakışta otopark izlenimi veren bahçesini her gören o kalabalığın Köfteci Yusuf’a geldiğini fark edince ister istemez “içeride neler oluyor?” sorusunu soruyor. Sosyal medyayı efektif olarak kullanmadan, reklam bütçesi ile her kanala ambargo uygulamayan bu marka nasıl bu kadar talep görebiliyor? Biz de sizin için bu sorunun yanıtlarına odaklanacağız.

Porsiyonlar Büyük ve Fiyatı Çok Uygun

Köfteci Yusuf şubelerine girdiğiniz anda içeride onlarca çalışanın arı gibi dolaştığını görüyorsunuz. Her yeni gelen masa ile sıcak tavırlarla ilgilenen görevliler tüm ihtiyaçları nazik bir şekilde öğrenirken hızla mutfağa dönüyor. Siz tam “siparişler ne zaman gelir?” diye düşünürken masanız bir anda donatılıyor. Çekinceleriniz oluyor haliyle; özellikle lezzetli yemekleri tadınca ve kaliteli hizmeti görünce hesap kaygısı çöküyor üstünüze. Ama sonrası tam bir rahatlama; beklediğinizin çok altında gelen hesap sizi yeniden Köfteci Yusuf’a çağırıyor.

Köfteci Yusuf uygun fiyatları ile çok geniş bir kitleye hitap ediyor. Nezih ortamı, ilgili çalışanları ve gerçekten lezzetli menüsüyle farkını ortaya koyuyor. Üstelik menüsü de oldukça geniş; kendi üretimlerini satan marka şubelerinde kendi bünyesinde bir de “Kasap” dükkanı işletiyor. Lezzetlerini deneyenler hazır gelmişken çiğ ürünleri de almayı ihmal etmiyor. Sonuç olarak Köfteci Yusuf benzerine rastlamanın güç olduğu bir deneyim sunuyor. Büyük porsiyonlar, lezzetli yiyecekler, hijyenik bir ortam, lüks bir dekorasyon ve uygun fiyatlar bir araya gelince Köfteci Yusuf en çok tercih edilen restoranlar arasına girmeyi başarıyor.

Şubeler Geniş ve Otopark Sorunu Yok

Şaka değil, aynı anda yüzlerce kişiye hizmet sağlayabilecek büyüklükte şubelerden bahsediyoruz. Kimi zaman bir restoranın mükemmel lezzetler sunduğu, uygun fiyatlı olduğu ancak yine de beklenen ilgiyi göremediği durumlarla karşılaşıyoruz. Yerinin ters olması ve otopark sorunu bulunması bu markaların büyümesine engel teşkil ediyor. Köfteci Yusuf ise her bir detayı düşünüyor ve misafirlerinin konforunu maksimum düzeyde tutmak üzere park sorununu ortadan kaldıracak seçimler yapıyor. Kolay değil onlarca araca ev sahipliği yapacak bir otopark oluşturmak ancak söz konusu başarılı olmak olunca tüm engellerin aşılabileceğini Köfteci Yusuf örneği ortaya koyuyor.

Köfteci Yusuf Bayilik Verirse Ne Kadar Eder?

Geldik en merak edilen soruya… Şu an için bu konu ile ilgili net bir veriye sahip değiliz elbette ancak genel geçer kriterler üzerinden yorum yapabiliriz…

Marka bilinirliği yüksek olan firmaların franchise isim bedellerinin yüksek olduğu gerçeğini hepimiz biliyoruz. Marka bilinirliğinin gücünü yadsımasak da Köfteci Yusuf’un marka bilinirliğinden bir tık öteye geçtiğini zerre şüphe etmeden söyleyebiliriz. Köfteci Yusuf hem marka bilinirliği yüksek hem de marka imajı çok iyi olan bir firmadır. Hedef kitlesine sunduğu avantajlar bu firmanın başarısının gizli kodlarıdır. Haliyle bayilik vermesi durumunda bu gerçek yatırımcıların yükünü bir hayli arttıracaktır. Gerekli sermayeyi toplayan yatırımcılar Köfteci Yusuf adıyla yatırımlarının karşılığını kısa sürede alacaktır.

Franchise isim hakkı haricinde bayilerin yatırım bedelini de düşünmeleri gerekir. Köfteci Yusuf şubeleri metrekare cinsinden oldukça geniştir. Üstelik şubelerinde otopark olma zorunluluğu da kiralanacak lokasyonun bulunmasını zorlaştırırken ücretini de arttıracaktır. Köfteci Yusuf şubelerinin dekorasyon standartlarının karşılanması da tercihten çok bir zorunluluk olacağı için yatırımcılar bu anlamda biraz zorlanabilirler. Yine de değer mi? Neden olmasın…

1996 yılında İznik’te açılan küçük bir köftecinin günümüzde şahlanışının en iyi örneklerinden biridir Köfteci Yusuf… Günde yaklaşık 60 tonluk üretim yapan bir restoran zincirine dönüşmesi de tesadüfi başarıların sonucu olarak değerlendirilemez. Kaliteden vazgeçmeyen, kadın istihdamını destekleyen, engelli çalışanlara gelir kapısı sunan ve kesintisiz hizmet veren Köfteci Yusuf ileriki yıllarda franchise verir mi bilinmez ama markanın yurt dışında da genişlemesi için uzun süre beklememize gerek kalmayacağını söyleyebiliriz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler