İşiniz Teslimat Olursa

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 03:52

İnternetin gücünü ve internette var olma savaşı veren online satış firmalarının arasındaki rekabeti lehinize çevirin; hızlı ve kaliteli teslimat yapıp; fark yaratın!

İşiniz Teslimat Olursa
Enes Öksüz admin

İnternetin gücünü anlatabilecek cümleleri bulmanın imkanı yok. 

Artık milyonlarca kişi akıllı cihazlarından, özellikle de cep telefonlarından  dünyada ne olup bitiyor anında öğrenebiliyor. 

Sosyal medya her geçen gün daha çok kullanılıyor; insanlar daha çok iletişim kuruyor. Yapılan araştırmalar tüm bu söylemlerimizi doğruluyor. 

İnternetin bu denli yaygınlaşmasıyla birlikte insanların tüm alışkanlıkları da internetin getirdiği değişikliklere ayak uydurmaya başlıyor. 

Bu devasa piyasa karşı konulması zaten çok da mümkün değildi.

Peki ne oldu?

Online Alışveriş Arttı

Kargo Bayilikleri

Online alışveriş çılgınlığı arttıkça; E-ticaret siteleri sayıca artmaya başladı. Artık insanlar mağazalara gitmeye gerek duymuyorlar, kıyafetlerini tek tıkla seçiyorlar, rengini belirliyor, uygun bedenini yine saniyeler içerisinde satın alıyorlar. 

Mağazalarda sıra beklemek, evlerinden çıkmak, kalabalık mağaza ortamında seçim yapmak her geçen gün daha az tercih edilir hale geliyor. 

Yemek kültürü de değişti aslında, her geçen gün daha çok kişi internetten yemek siparişi vermeye başladı. Evlerinin konforunda diledikleri mutfaktan sipariş verebiliyor ve kısa süre içerisinde sipariş verdikleri yemekler kapılarına kadar geliyor. 

Online alışveriş elektronik cihazların satın aldığı mağazaları da değiştirdi. Yine internet üzerinden alışveriş daha çok tercih edilir hale geldi. 

Online Ticaretin Avantajları

Evet, online ticaret Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünya tarafından çok sevildi.

Çünkü online olarak alınacak her ne ise çok daha pratik, zahmetsiz bir şekilde saniyeler içerisinde satın alınabiliyor. 

Daha çok alternatif var üstelik fiyatlar da daha ucuz. 

Böylece online ticaret; liderliği ele geçirdi. 

Mobil uygulamaların artması ve insanların bu alışverişleri cep telefonundan yapabiliyor olması da şüphesiz, satın alma dinamikleri üzerinde belirleyici oldu. 

Ancak bu sefer yeni bir sorun ortaya çıktı; online satın alınan veya online olarak sipariş verilen yiyecek ya da ürünler geç gelmeye başladı…

Teslimat sorunu büyüdükçe insanların online alışveriş yaparken aldıkları keyif ister istemez sekteye uğramaya başladı ve “acaba fiziksel mağazalar mı daha iyiydi?” soruları akıllarda yer eder hale geldi. 

Ancak sektör yeterince büyüdü ve yeni sektörleri de beraberinde geliştirdi. 

Özellikle online yemek siparişleri ve sanal marketlerin sayısı arttıkça insanların teslimat hızı ile ilgili beklentileri de arttı.

Yemek söylediklerinde sıcak gelmesini, sanal markete taleplerini iletince bir an önce siparişlerine ulaşmayı istemeleri karşısında “delivery” yani teslim hizmetleri girişimcileri cezbetmeye başladı. 

Teslimat Hizmeti ile Sektördeki Açığı Kapatabilirsiniz

Teslimat hizmeti vererek, online satış yapan firmalarla anlaşarak girişimcilik maceranızı başarı hikayesine dönüştürebilirsiniz. 

Gelecek vadeden bu sektör internetin gelişiminden ayrı düşünülemez.

İnsanlar online alışveriş yapmaya devam ettikçe; satın aldıkları ne olursa olsun hızlı teslimat beklemeye devam edecekler.

Online satış yapan firmaların arasındaki rekabet arttıkça; ki aralarında çok çetin bir rekabet olduğunu söyleyebiliriz; müşterilerine daha iyi hizmet vermek için teslimat şekillerini yeniden değerlendirmeye başlayacaklar.

Dinamikler bu yöne gittiği için rakiplerinden farklılaşmak isteyen online satış yapan firmalar, bir adım öne çıkmak için müşterilerine daha hızlı ve daha kaliteli  hizmet verebilmek adına teslimat işi yapan firmalarla daha çok çalışmaya başlayacaklar. 

Sonuç olarak; delivery işi yapanların başarılı olmasının ardında iki önemli faktör vardır;

Online alışverişin gücü ve daha çok satış yapmak isteyen online alışveriş siteleri.

Siz de bu iki önemli itici gücü arkanıza alıp, müşterileriyle online alışveriş siteleri arasında köprü görevi görmeyi başarırsanız; beklentilerinizin çok üzerinde kazanç elde edebilirsiniz.

Hızlı ve kaliteli hizmet veren bir delivery firması kurup ya da kargo konusunda bayilik veren firmalar ile anlaşarak, hayallerinize ışık hızıyla ulaşabilirsiniz. 

Doğru lokasyon seçin, doğru kanallarla iletişime geçin, kaliteli hizmet sunun ve başarının adım adım yaklaştığını görün!

Kumpirin Gücünü Hafife Almayın! başlıklı yazımızda kumpir için geliştirilebilir bayilik fikirlerini inceledik.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler