İş Bankası Franchise Destek Kredisi ile iş kurmak

Son Güncellenme: Mon Mar 2024 10:29

İş bankası girişimcilere franchise ve bayilik almaları için kredi vererek destek oluyor. Franchise almak isteyen kişiler markaların toplam sermaye miktarını karşılayamadığı

İş Bankası Franchise Destek Kredisi ile iş kurmak
Enes Öksüz admin

İş Bankası Franchise Destek Kredisi

İş bankası girişimcilere franchise ve bayilik almaları için kredi vererek destek oluyor. Franchise almak isteyen kişiler markaların toplam sermaye miktarını karşılayamadığı zaman banka krediler ile yoluna devam ediyor. İş bankası’da bu yüzden kredi paketleri içerisinde franchise destek kredisi adı altında bir paket yayınlamaya karar verdi.

İş Bankası Franchise Destek Kredisi Miktarı

Banka kredileri franchise sektöründe toplam yatırım miktarının % 75’i oranında veriliyor. Yani toplamda 250.000 liralık bir franchise işletmesi kuracağınızı düşünelim. Bunun yüzde 75’ini yani 187.500 lirasını kredi olarak İş bankasından alabiliyorsunuz. 36 ay vade ile kullandırılan bu kredi paketi fatura bedeli üzeriinden veriliyor.

Yani işinizde dekorasyon ve demirbaş malzemeleri ile ilgili alımlarda mutlaka fatura almak zorundasınız. Aynı zamanda franchise giriş bedelininde yüzde 75’ini krediden karşılayabilirsiniz. Kredi geri ödemeleri ise girişimcinin durumuna bağlı olarak aylık veya 3 aylık olarak yapılabiliyor.

İş bankasının franhcise işiniz için vereceği krediyi red hakkıda bulunuyor. Burada bankanın dikkat ettiği konular arasında kredi notu ve kredi geçmişiniz gibi bilgilerde bulunuyor. Bankalardan alacağınız kredi için ödeyeceğiniz faiz oranı bankanın şartlarına göre değişkenlik gösterir. Biz kısaca ev kredisi oranları ile yani %0,95 Faiz Oranı ile bir hesaplama yapalım.

İş Bankası Franchise Destek Kredisi Tahmini Hesaplama

185.000 lira Kredi Tutarı
36 ay vade ile aylık ödemeli taksitler
%0,95 Faiz Oranı (Bu oran bankanın net oranı değildir. Daha fazlada olabilir)

Aylık Taksit tutarı: 6.091 TL
Toplam geri ödenecek bedel : 219.276 TL
Ayrıca bu rakamlara kredi tahsis bedeli ,dask sigortası ve diğer sigorta tutarları da eklenebilir.

İş Bankası Franchise Destek Kredisi için uyarılar

  • Girişimciler bu tarz kredileri alırken gerçek sermayenizi olabildiğinice yüksek tutun ve yüzde 75 oranında kredi yerine daha düşük bir miktarda kredi almayı deneyin.
  • Franchise işini kuracağınız ilk aylarda istediğiniz miktarlarda iş yapamayabilirsiniz. Bu yüzden taksitleri 3 aylık olarak ödemeniz daha mantıklıdır.
  • Kredi ile iş kurmak için akıllı bir franhcise seçimi yapmanız gerekmektedir. Bazı bayilik veren firmalar franchise destek paketlerinde işi yürütemezseniz sizden işi devralabiliyor ve masraflarınızı geri alabiliyorlar. Yani bir nevi işi sağlama alıyorlar. Bu desteklerden faydalanmak için birebir görüşmelerden yararlanın.
İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler