Filografi Sanatı İle Evden Gelir Elde Etmek

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 05:18

Filografi sanatı ile evden para kazanmak artık çok kolay. Evden oturdugunuz yerde filografi sanatı ile hem vakit geçirebilir hemde para kazanabilirsiniz.

Filografi Sanatı İle Evden Gelir Elde Etmek
Fatih Bozoğlu user

Çivi sanatı olarak da adlandırılabilen filografi; evden gelir elde etmek isteyenlerin en son gözdeleri arasına girmiştir. Birbirinden farklı motiflerin filografi malzemeleri kullanılarak ahşap zemin üzerine motiflenmesi ile gerçekleştirilen bu sanat; el becerisi yüksek ve sabırlı kişilerin gerçekleştirdiği güzel çalışmalar sayesinde bilinirliğini arttırmaktadır.

Filografi Nedir?

Ortadoğu topraklarından dünyaya yayılan, zorluğu ve istediği emek ile giderek daha az kişi tarafından hayata geçirilen filografi; çivi ve tellerin ya da iplerin kullanılması ile filografi modelleri üretilen bir el sanatıdır.

Yapan kişinin yaratıcılığını gözler önüne seren bu sanat; son yıllarda gelir sağlama özelliği ile yeniden yıldızını parlatmıştır. Kişiyi dinlendirmesi, sanatla buluşturması ve üretime teşvik etmesi ile son yıllarda birçok filografi kursu açılmış; özellikle evden gelir sağlamak isteyen kadınların yoğun ilgisiyle karşılaşılmıştır.

Dinlendirici, rahatlatıcı ve sosyalleştirici etkisi olan filografi sanatı, filografi desenleri doğrultusunda çakılan çivilerin arasından tel ya da ip geçirilmesi ile gerçekleştirilen bir hobi çalışması olarak da kabul görmektedir. İnternetten incelenebilen filografi örnekleri cezbedici bir görüntüye sahiptir ve yeteneğini somutlaştırmak isteyen birçok kişinin ilgisini çekmektedir.

Panoların ve tabloların canlanmasını sağlayan bu sanat özellikle filografi Vav motifi ile tanınmaya başlamıştır. Her ne kadar filografi vav motifi açık ara en çok bilinen filografi modelleri arasında yer alsa da; filografi şablonları sunduğu çeşitlilikle bu sanatın özelliğini ve değerini vurgulamaya yetmektedir.

Filografi Nasıl Yapılır?

Filografi yapımına başlamaya kararlı olan kişilerin öncelikle filografi malzemeleri temin etmeleri gerekir. Bu el sanatının hayata geçirilmesi için gerekli malzemeler arasında;

 • 8 12 mm kalınlığa sahip sunta ya da ahşap,
 • İsteğe göre farklı renklerde sprey boya,
 • Tercih doğrultusunda çivileri veya alt kısımlarını boyamak için fırça,
 • Bakır kaplama, nikel sarı kaplama, siyah, sarı veya nikel gümüş renklerinde topuz kalınlığı 2 mm; uzunluğu 22 mm olan çiviler,
 • Küçük boy karga burun,
 • Küçük boy yan keski,
 • Düz ağızlı tornavida
 • Telleri düzeltmek için biz,
 • Çuvaldız,
 • Bakır tel ya da ip,
 • Çivileri çakmak için çekiç,
 • Çizimi tahtaya yapıştırmak için bant gibi araç gereçler bulunur.

Filografi örneklerini yapmak isteyen kişilerin filografi desenlerini ahşaba aktarmak için öncelikle filografi şablonlarını çıkarmaları gerekir. Şablon sunta ya da ahşap malzemenin üzerine şablonun tutturulması ve çivilemeyle genel taslak çıkarılır.

Şablon doğrultusunda çiviler teker teker çakılmalı ve aralarındaki düzenin sağlanması sonucun başarısı için oldukça önemlidir. Çakılan çiviler arasında motifi gösteren renklere göre seçilen ipler ya da teller geçirilerek filografi motifi oluşturulabilir.

Filografi ile Evden Nasıl Para Kazanılır?

Filografi sanatında kendini geliştiren kişiler, bu sanat sayesinde evden para kazanabilirler. Yaptıkları çalışmaları sosyal medya ve internet siteleri aracılığı ile satıp düzenli gelir elde edebilirler. Filografi sanatının en güzel örneklerini almak isteyenlerin sayısı azımsanmamalıdır.

Filografi sanatı eğlenceli, dinlendirici ve aynı oranda kaliteli vakit geçirilmesini sağlayan bir aktivite olarak da bilinmektedir. Filografi ile uğraşan kişiler bu sanatı online dersler vererek diğer kişilere öğretebilirler. Hem sanatın yaygınlaşması hem de ev rahatlığında para kazanmak için filografi sanatının birçok imkan sağladığı gerçeği göz ardı edilmemelidir.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler