Facebook Online Yemek Siparişi Hizmeti Verecek

Son Güncellenme: Mon Mar 2024 08:52

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformunun sahip olduğu kullanıcısına sahip olsanız yapacağınız her işin başarılı olacağını düşünürsünüz.

Facebook Online Yemek Siparişi Hizmeti Verecek
Enes Öksüz admin

Facebook rakipleri ile büyüyen bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Firmanın en temel büyüme stratejisi yeterince karlı bulduğu girişimlere ve şirketlere yatırım yapmak ya da bu oluşumları kendi bünyesine katmak olarak biliniyor. Facebook yeterince karlı gördüğü ve rekabet edebileceği sistemlere karşı ise daha agresif bir tutum izliyor. Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook inanılmaz sayısal verileri ile dikkat çektiği için rekabet etmek istediği noktada oldukça farklı yöntemlere başvurabiliyor. Şirket dikkat çeken ve başarılı olabilecek fikirleri kendi bünyesinde hayata geçirerek daha başarılı yatırımlar yapıyor. 

Facebook yüksek kullanıcı sayısı, dünyanın en çok ziyaret edilen siteleri arasında yer alması, kendi ödeme sistemine sahip olması gibi güçlü özelliklerini şimdilerde yeni bir yatırım için kullanmayı planlıyor. Online yemek sipariş hizmetini kendi bünyesine almayı planlayan şirketin bu işte başarısız olma ihtimali düşünülmüyor. Bu fikri Amerika’da denemeye başlayan şirketin yakın zamanda deneme alanını genişletmesi bekleniyor.

Kullanıcı etkileşimi ve güvenilirliği oldukça yüksek olan bir platform olan Facebook aynı zamanda hali hazırda yerel işletmeler için de vazgeçilmez olması nedeniyle bu yatırımda çift yönlü bir sahibi. Ulusal bazda online yemek siparişi hizmeti veren sistemler ise Facebook’un bu yeni adımından oldukça rahatsız. İnsanların uzun zaman geçirdiği bir sistemden çıkıp farklı bir sistemden yemek siparişi vermesi durumuna alternatif yaratacak olan Facebook pek çok girişimciyi şimdiden rahatsız ediyor.

Kullanıcı Gücü 

Facebook sisteminde kayıtlı olan 1.9 milyar kullanıcı bulunuyor. Bu herhangi bir dijital reklam ihtiyacı olan yatırım için oldukça büyük ve cazip bir sayı olurken Facebook için büyük bir şans anlamına geliyor. Bu şansı her yatırımında başarılı bir şekilde kullanan firma yemek siparişi üzerine hizmet vermeye başladığında mevcut kullanıcılarının olması ve sistemde yer alan restoran, kafe gibi işletmelerden sağladığı veri ile yüksek rekabet gücü olacak. 

Ödeme Sisteminden Gelen Destek 

Facebook sadece kullanıcı gücü ile ilerlemiyor. Dünya devinin her anlamda eksiksiz bir işleyişinin olması ve her yeni günde işleyişini ve sahip olduğu özellikleri yenilemesi yaptığı yatırımların kolayca başarılı olmasını sağlıyor. Her zaman mevcut olandan daha iyisini sunma odaklı yaptığı yatırımlarla dikkat çeken firma dijital ödeme yöntemleri ile ilgili de adımlar atıyor. Kendine ait bir ödeme sistemini çalıştırmaya başlayan Facebook bu gücüyle de online yemek siparişi hizmeti veren sistemler arasında fark yaratmayı başarıyor. 

İşletmeler İçin Yeni Bir Alan 

Facebook misyonu sebebiyle her işletme açısından büyük bir önem taşıdığından dolayı sisteminde yer alan kafe veya restoranlarla online yemek siparişi hizmeti açısından büyük önem taşıyor. İşletmelerin kendilerini bir online yemek siparişi sitesinde ifade etme şansları yokken Facebook işletmelere bu şansı fazlasıyla veriyor. Bu nedenle işletmelerin Facebook’un sisteminde yer almayı seçmesi hem satış hem de pazarlama açısından önem taşıyacak. Online yemek siparişinde tercih edilen bir restoran çok beğenilse bile tercihi yapan müşteri dışarıya çıktığında bu restorana kolay bir şekilde ulaşamıyor. Facebook mevcut yapısı ile bunun aksini sağladığından dolayı işletmelerin ilgisini çekerken bu alanda hizmet veren sistemleri de düşünmeye itiyor.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler