E-ticaret İle Kargo Bayilikleri De Değerleniyor

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 01:22

Eticaret hacmi büyüdükçe kargo firmalarının da kıymeti artıyor. Piyasa hem yeni kargo şubelerine hem de yeni kargo firmalarına açık.

E-ticaret İle Kargo Bayilikleri De Değerleniyor
Enes Öksüz admin

Teknolojinin artık hayatın her alanında çok büyük bir yer kapladığı kabul edilmesi gereken bir gerçektir. Günümüzde klasik yöntemlerle yapılan alışveriş devam etse de insanların yoğun yaşam tempoları içerisinde alışverişe daha az zaman ayırmak, aynı anda birden fazla ürüne ulaşıp bunların karşılaştırmasını yapmak ya da günün kendileri için uygun olan herhangi bir saatinde alışveriş yapmak istemesi gibi farklı nedenlerle e-ticareti tercih edenlerin sayısı giderek artmaktadır.

Önerilen İçerik: E-Ticaret Sistemleri ile İstediğiniz Sektörde İş Kurun

İnsanların alışveriş tercihlerinin değişmesi ile birlikte pazardan aldığı pay yükselişte olan e-ticaret mal teslimi ve güvenliğinin sağlanması konusunda sağladığı avantajlar nedeni ile de tüketicilerden büyük ilgi görmektedir. Tüm bu gelişmeler sonucunda e-ticaret yolu ile alınan ve satıcıdan çıkan ürün alıcıya ulaşana kadar pek çok kişinin elinden geçmekte, alıcı ve satıcı dışında farklı kişi ve kuruluşların da kazanç elde etmesini sağlamaktadır.

Tüm süreçlerini aksamadan yerine getirebilmek için farklı sektörlerle işbirliği içerisinde olan e-ticaret sektörünün gelişimi için internet, ödeme altyapıları ve lojistik gelişimi de büyük önem arz etmektedir. Bu sektörlerden herhangi birinde yaşanan aksaklık, e-ticaret sektörünün gelişimine ayak uyduramamaları ya da sektörün ihtiyaçlarını karşılayamamaları gibi durumlar doğrudan taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilememesine ve müşteri memnuniyetsizliğine yol açabilmektedir.

E-ticaretin en olumlu etkilediği sektörlerin başında kargo ve nakliye sektörleri gelmektedir. Müşterilerin aldığı ürünlerin güvenli ve hızlı bir şekilde kendilerine ulaştırılması e-ticaretin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Bu aşamada devreye giren kargo şirketleri müşterilere aldıkları ürünleri teslim ederek gelir sahibi olmakta, iş hacimleri ile orantılı olarak kazançlarını artırmaktadırlar.

E-ticaretin Kargo Şirketlerine Katkısı Nelerdir?

Türkiye’de faaliyet gösteren kargo şirketlerinde e-ticaret hacminin yaklaşık %30 civarında olduğu bilinmektedir. Kargo sektörünün sağladığı altyapı e-ticaret sektörünün hızlı büyümesinin en önemli belirleyicileri arasında olduğu gibi, e-ticaret de yarattığı iş hacmi ile kargo sektörünün gelişmesini sağlamaktadır. Bu noktada sektörler arası karşılıklı bir büyümeden söz edilebilmektedir.

Ticari hayata yatırım yapmak isteyen ve bunun için kargo sektöründe yer almayı tercih eden yatırımcılar da bu gelişmelerden dolayı büyük bir avantaj elde etmektedir. E-ticaret şirketlerinin anlaşmalı olduğu kargo şirketleri sürekli ve düzenli müşteriye sahip olmakta ve gelirleri iş hacimleri ile orantılı olarak artış göstermektedir. Özellikle kargoların teslimatı konusunda müşteri beklentilerini karşılayabilen kargo şirketleri daha çok tercih edilmekte ve hem hızlı hem güvenli teslimat gerçekleştirebilen kargo şirketlerinin pazardan aldığı pay gün geçtikçe artmaktadır. Bu durum kargo şirketlerini girişimciler için giderek daha cazip bir yatırım alternatifi haline getirmektedir.

Kargo Bayiliği Veren Firmalar Yakın Markajda!

Kargo bayiliği veren firmalar için gereken yatırım miktarı; marka bilinirliği, markanın hizmet yaygınlığı, hizmet verilecek bölgedeki ihtiyaç düzeyi gibi koşullara göre farklılık göstermektedir. Ancak bayilik alınmak istenilen bölgede teslimat süreçleri ile ilgili bir aksaklık tespit edilir ve bu aksaklığı ortadan kaldıracak bir hizmet kalitesine ulaşılırsa yapılan yatırım miktarının kısa sürede geri kazanılması mümkün olabilmektedir.

İlgili İçerik: Kargo Bayilik Maliyetleri

Siz de elinizdeki sermaye ile yatırım yapmak ve bir kargo şirketi bayiliği almak istiyorsanız farklı yatırım bedelleri talep eden kargo şirketleri arasında kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Doğru bir lokasyonda sunduğunuz üstün hizmet kalitesi ile e-ticaret sektörünün desteğini de yanınıza alarak karlı bir yatırım gerçekleştirebilirsiniz.

 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler