Domain Alanında Bayilik; İnternet Dünyasının Yeni Bayilik Fırsatı

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 12:14

İnternet çağı kendi yeni ürünleri ve yeni bayilik fırsatlarını da getirdi. Domain ve SSL bayilikleri de bu yeni ürünler arasında.

Domain Alanında Bayilik; İnternet Dünyasının Yeni Bayilik Fırsatı
Enes Öksüz admin

Domain bayiliği son dönemlerin ön plana çıkan yeni bayilik fırsatları arasında yer alıyor. Tüketicilere satışı yapılan hemen hemen her ürün gibi artık internet sitesi sahibi olmak isteyenlerin ihtiyaç duyduğu ilk basamak olan domain için de bayilik veriliyor. Web sitelerinin internet üzerindeki adına ve adresine domain deniliyor. Bu adres olmadan internet üzerinden hiçbir web sitesine ulaşılamıyor.

Webmasterlara, domain yatırımcılarına ya da web sitesinden domain kayıt/transfer hizmeti sunmak isteyenlere domain kayıt firmaları tarafından sağlanan hizmet domain bayilik olarak adlandırılıyor.

Domain Bayiliği Sistemi Nasıl Çalışır?

Domain firmaları, bayilik alan girişimciye web ara yüzü üzerinden kullanılan bir bayilik paneli sunuyor. Bayiler bu domain sitesi üzerinden; portföylerinde yer alan domainlerin yönetimlerini gerçekleştirebiliyor. Domain kayıt, transfer, yenileme işlemlerini yapabiliyor. Ayrıca hesaba bakiye ekleme, fatura takibi gibi finansal işlemleri yapma yetkisine sahip bulunuyor.

Domain bayiliği almak isteyen girişimciler www.domainnameapi.com internet sitesinden ücretsiz olarak başvuruda bulunabiliyor. Domaninnameapi, domain bayilik sistemi bayileri için api, süper site, vip domain hosting yönetim sitesi, Whmcs bayilik modülleri sunuyor. Ücretsiz üyelik fırsatı sunmasının yanı sıra Whmcs api desteği, Premium domain desteği, çoklu dil seçeneği, ücretsiz API desteği de sağlıyor.

IHS Domain bayiliği ICANN tarafından akredite edilmiş olan IHS Telekom tarafından sağlanıyor. Markanın müşterileri alan adı için bir domain kullanıcısı oluşturabiliyor ve ilgili kullanıcının e-destek.com adresinden giriş yaparak sadece ilgili alan adını yönetmesini sağlayabiliyor.

İsimtescil domain bayiliği ve Godaddy de popülerliği giderek artan bu alana yatırım yapmak isteyen girişimcilerin değerlendirebileceği fırsatlar sunuyor.

Dünyanın en popüler web sunucularından bazıları, alan satıcıları, web tasarımcıları ve teknoloji danışmanları ile çalışan Resellerclub domain bayiliği veriyor. Resellerclub domain reseller hizmeti ile ilgili detaylı bilgiyi firmanın internet sitesinden alabiliyorsunuz. Reseller paketleri ile hiçbir altyapıya sahip olmadan hosting ticareti yapılabiliyor. Tüm gerekli altyapı hosting şirketi tarafından sağlanırken satışları kendiniz gerçekleştirip iyi bir gelir elde edebiliyorsunuz. Alan adı reseller ve limitsiz reseller hosting dahil olmak üzere reseller fiyatları hakkındaki güncel bilgilere internet üzerinden kolaylıkla ulaşılabiliyor.

SSL Bayiliği Neyi Kapsar?

Teknoloji gelişmeye başladıktan sonra internet ve internet sitelerinin hayatımızda ne kadar büyük bir yer kapladığı biliniyor. Web sitelerindeki uygulama ile işlemler farklılaştıkça, meydana gelen veri trafiğini daha güvenli hale getirmek için SSL sertifikasının bir zorunluluk haline geldiği kabul ediliyor. Değişim ve gelişimden kaynaklanan bu ihtiyacın bir sonucu olarak da domain bayiliği yanında girişimciler SSL bayiliği de alabiliyor.  SSL Sertifikası, web sunucusunda bulunan ve online iletişimleri güvenceye alan bir kod parçası olarak tanımlanıyor. SSL Sertifikası (Secure Sockets Layer) sunucu ile kullanıcı arasındaki veri akışını şifrelemeyi sağlıyor. SSL Sertifikaları, online etkileşimlerin gizliliğini koruyor ve müşterilerin, bir web sitesinde işlem yapmak için ihtiyaç duydukları güveni kazanmasına yardımcı oluyor. SSL sertifikası site üzerine kurulduğunda üyelik bilgilerinin, kredi kartı ve bunun gibi diğer özel bilgilerin  2048 byte veri yolu ile şifrelenmesi; böylelikle site içerisindeki kullanıcılarınızın kişisel bilgilerinin güvende tutulmasının sağlaması hedefleniyor. SSL Sertifikası kurulabilmesi için SSL desteği bulunan bir hosting hesabına sahip olmak gerekiyor.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler