Dil Okulları Bayiliğinin Avantajlarından Siz de Yararlanın

Son Güncellenme: Sun May 2024 04:31

Yabancı dil öğrenmek lüks olmaktan çıkalı çok oldu… Gereksinimden ziyade zorunluluk haline geldi desek inanın abartmış olmayız.

Dil Okulları Bayiliğinin Avantajlarından Siz de Yararlanın
Enes Öksüz admin

 

Eğitim sektörüne yatırım yapmak ve bu sektörün bir parçası haline gelmek isteyenlerdenseniz, bu yazımız tam size göre!

Neden derseniz, dil okulları her geçen gün artan potansiyeliyle girişimcilerin ilgi odağında kalmaya devam ediyor. 

Bayilik veren firmalar arasında en çok rağbet görenlerden olan dil okulu firmaları, yoğun rekabet ortamında var olma ve marka bilinirliklerini arttırma adına bayilerine geniş imkanlar sunuyor. 

Sektörün kritikliği, hedef kitlenin genişliği ve yabancı dilin artan önemi düşünüldüğünde yabancı dil okullarının bayiliklerini almak, yatırımcısına şüphesiz ciddi kazançlar getiriyor. 

Yabancı Dil Bilmenin Önemi

Değişen toplumsal yapı, iş dünyası ve iş dünyasının küreselleşmesi sonucunda yabancı dil bilmek lüks olmaktan çıktı. Sadece bir dil bilenler bile yeterince kalifiye sayılmazken, yabancı dil bilmeyenlerin iş bulma ihtimali yok denecek kadar az. 

Sadece iş yaşamına başlamak için de değil; iş yaşamında ilerlemek, terfi etmek, kariyer basamaklarını tırmanmak için de yabancı dil gerekiyor. 

Maalesef bu böyle; elbette iş bulmak isteyenlere ya da kariyer basamaklarını çifter çifter atlama amacı güdenlere daha pozitif bir tablo çizmeyi biz de isterdik. Ancak iş ilanlarına kısaca bir göz gezdirdikten sonra bu iyimser tablodan ister istemez uzaklaşıyoruz. 

Asıl konumuza dönersek, yabancı dil bilmenin önemi son dönemde tartışmasız toplumun geneli tarafından kabul görüyor. 

Bir, iki hatta üç yabancı dil bilenlerin yüzü gülerken, bu gereksinim dil okullarına olan talebi sürekli kılıyor ve bu sektöre yatırım yapanlar kazanmaya devam ediyor. 

Yabancı Dil Okullarının Hedef Kitlesi Kimler?

Her zaman diyoruz; yatırım yaparken hesaba katılması gereken en önemli dinamiklerden biri hedef kitlenin analizinin doğru yapılmasıdır. 

Hedef kitle ne kadar geniş olursa ve işletmelerin sunduğu çözüm ne denli tatmin ediciyse başarı da o denli büyük olacaktır. 

Söz konusu dil okulları olunca hedef kitlenin genişliği, eminiz ki sizin de fikirlerinizi kökten değiştirecektir. 

Orta Öğretim Öğrencileri

Okullarda yabancı dil eğitimi veriliyor, sınavlardan yüksek not almak için öğrencilerin desteğe ihtiyacı oluyor. Maalesef eğitim sistemi ve yapılan sınavlar arasındaki dengesizlik, öğrencilerin fazladan önlem almalarını gerektiriyor. 

“Çocuğum küçük yaştan yabancı dili layıkıyla öğrensin” diyen ebeveynlerin sayısı da değişen konjonktürde git gide artıyor. 

Üniversite Öğrencileri

Üniversite sayısı her geçen gün artıyor, doğal olarak mezun sayısında patlama yaşanırken, iş bulma ortamındaki rekabet zirveye tırmanıyor. Yeni mezunlar diğerlerinden farklılaşabilmek için yabancı dili en büyük silahları olarak görüyor. 

Yabancı dil yeterliliğini belgeleme amacı taşıyanlar, bunu merkezi ya da uluslararası geçerliliği olan sınavlara girerek yapmak istiyorlar. Çünkü artık sadece ben yabancı dil biliyorum demek yetmiyor. 

Mutlaka denk gelmişsinizdir; ben yabancı dil biliyorum diyen ancak yeterlilik kriterlerini kendine göre belirleyen kişiler oldukça fazladır. Kurumsal şirketler için ise kişilerin kendi kriterlerinin hiçbir önemi yok. İş bulmak için artık öğrenciler; YDS, TOEFL, IELTS gibi sınavlara girmek ve yeterli puanı almak zorunda kalıyorlar. 

Sınavlar zorlaştıkça da, bu sınavlara yönelik eğitim veren dil okullarına olan talep fazlalaşıyor. 

Terfi ya da Dil Tazminatı Almak İsteyen Çalışanlar

İş bulunca da bitmiyor yabancı dil eğitim serüveni. Örneğin memurlar ya da kurumsal bankalarda çalışan kişiler, terfi etmek için ya da dil tazminatı almak için bildikleri dillerdeki yetkinliklerini belgelemek zorunda kalıyorlar. İhtiyaçlar farklılaşsa da yabancı dil gereksinimi azalmıyor; aksine artarak devam ediyor. 

Yabancı dil okullarının hedef kitlesi sadece genç mezunlardır diye düşünüyorsanız, tekrar düşünmenizde fayda var!

Göçmenlik Başvurusu Yapacak Olanlar

Geldik dil okullarının hedef kitlesindeki diğer bir gruba… En güzel topraklar bizim, en güzel ülke elbette bizim ülkemiz... 

Ancak hayat şartları kimi zaman insanların önceliklerini değiştirebiliyor ve hayatlarını farklı ülkelerde geçirmeyi tercih edebiliyorlar. 

Kimi zaman sadece yeterince zengin olmak, farklı bir ülkede oturma ya da çalışma hakkını alabilmek için yeterli olmuyor. O ülkedeki konuşan dili bilmek en önemli öncelik haline gelebiliyor. Örneğin; Kanada, ABD, İngiltere vb. ülkelere gidilmesi için uluslararası geçerliliği olan İngilizce dil sınavlarından yüksek puanların alınması gerekiyor. 

Göçmenlik başvurusu yapacak kişilerin bu sınavlardan yeterli puanı almasını ise elbette dil okulları sağlıyor. 

Dil Okullarına Olan Talebi Kazanca Çevirin

Dil okullarının hedef kitlesinden bahsederken kişisel gelişim için ya da hobi olarak dil öğrenmek isteyenlerden bahsetmedik dahi…

Oysa ki; bu amaçlarla da dil öğrenmek isteyen birçok kişi bulunuyor. 

Yabancı dil okullarının bayiliğini alarak tüm bu hedef kitleye hitap edebilir ve doğru dil okulları ile anlaşarak marka bilinirlikleri ile fark yaratabilirsiniz. 

Dil okulları bayiliklerini merkezi ve nüfusun yoğun olduğu lokasyonlara açtığınız takdirde kısa zamanda yatırımlarını amorti edip, yüksek kârlar elde ettiğiniz bir sürece girebilirsiniz. 

 

Dekorasyona 3D Dokunuş başlıklı bir önceki makalemizde 3d dekorasyon ürünleri sektöründe bayilik fikirleri incelenmektedir.

 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler