Coffeetopia

Fresh Coffee Is Good!

Coffeetopia Bayilik Maliyeti

500.000 - 1.000.000+ *
* Şube maliyetleri, açılacak olan iş yerinin m2'sine değişkenlik göstermektedir.

Coffeetopia Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Coffeetopia Bayilik Şartları

Minimum 100 M2 Olması.
Bahçe Kullanım Alanı Olması. ( Ciro Anlamında Bahçe Alanı Olması Fazlasıyla Destekleyici Olmaktadır).
Avm Mağazası Olması Halinde Giriş/çıkış Kapılarının Yakınında Bir şube Olması. ( Daha çok Kitleye Hitap Edecektir)
Cadde Mağazası Olması. (avm Mağazaya Nazaran Daha Hareketli Ve Ve Destekleyici Olmaktadır.)
Konut Ve İş Merkezlerine Yakın Olması.

Coffeetopia Bayilik Açıklaması

Coffeetopia bir "Şerif Başaran" markasıdır.

Şerif Başaran’ın Avustralya Sydney’de cafe işletmecisi olmasıyla başlayan kahve hikayesi zamanla aldığı eğitimler sonrasında kahve eğitmenliğine doğru evrilmiş; 2008 yılında ise SCA (Specialty Coffee Association) tarafından düzenlenen bir organizasyonda ”En İyi Kahve Eğitmeni” ödülünü almasıyla taçlanmıştır. Kendisi halen uluslararası kahve yarışmalarında jüri olarak görevlendirilmekte olup Türkiye’de de kahve eğitimlerine devam etmektedir. Bugüne kadar 2200’den fazla baristaya eğitim veren Şerif Başaran aynı zamanda cafelere de kahve danışmanlığı vermektedir. 

Türkiye’de nitelikli kahve konusundaki eksiklikleri fark ederek bu alandaki tecrübelerini kahve sektörüne aktarmaya karar veren Şerif Başaran’ın öncülüğünde 2011 senesinde “Sheriff’s Coffee Factory” (Kahve Fabrikası) kurulmuştur. 

Mobilya, dekorasyon, duvar kaplama, tezgah, elektrik, mekanik vb. işlemler için tüm şubelerde aynı ürünleri ve renk kodlarını kullanıyoruz. 2D çizimler ardından 3D çizimler, yerleşim vb. miktar konusunda değişkenlik gösterdiğinden sizden aldığım kroki, dükkân çizimi  ile daha net maliyet çıkartabiliyoruz. İnşaat maliyeti, yıkım/kırım, elektronik ve hidrolik altyapılar da mevcut yapının durumuna bakılarak çıkartılabiliyor.

     “Coffeetopia Bölge Koruması” adı altında Franchise’larını korumaya yönelik çalışma yapmaktadır. Bu çalışma, açılması planlanan şubenin belli km çerçevesinde başka bir şube açılışına izin vermeyerek öncelik olarak sizlere sunulmasıdır.

     1 şube için Franchise bedelimiz 15.000 USD + KDV olup, 10.000 USD’ sini Franchise sözleşmesi imzası sonrası 3. gün, kalan 5’000 USD’yi ise Coffeetopia açılışınızın 1 yıl sonrası tahsil edilir (365. Gün).

Franchise bedeli içerisinde 2-3 kişiye full İşletme ve sertifikalı barista eğitimi (İşletme Eğitimi İstanbul’da farklı şubelerde toplam 8-10 gün, sizin mekanda ise 3-4 gün daha sürmektedir, Barista Eğitimi Şerif Başaran ile 3 tam gün sürmektedir), tüm şube içi barista ve personel eğitimleri (1 hafta sizin şubede açılış öncesi ve sonrası) ile İstanbul’dan gelecek bir yetkin personelin açılış sonrası sizin personel ile birlikte 15 gün açılış veya kapanış destek ve eğitim dâhildir.

     Coffeetopia’nın kendi kahve kavurma ve pasta imalat tesisleri mevcut olup, merkez tarafından sizlere gönderilmektedir. Coffeetopia’nı kullandığı Blend ile üretilen pastalar başka markalar ile paylaşılmamaktadır.

          Royalty Fee (Marka kullanım bedeli) aylık %2.5
          Marketing Fee (Reklam katkı payı) aylık %1.5

Şube açılacak yer için öncesinde, Operasyon departmanı tarafında 2 3 gün süren bir SWOT analiz formu ile şube analizi ;

Çevre işletmer analizi,

Lokasyon analizi,

Hitap edilen kitleler,

Ortalama gelecek misafir sayısı,

Ortalama Ciro ve karlılık. Gibi bir çok analiz formu şube açılmadan yapılacaktır.

Tüm Coffeetopia şubelerimizde donanımlı, pratik ve şık tasarımlı espresso makineleri kullanıyoruz. Espresso bazlı kahve makinelerine ek olarak filtre kahve makinelerimiz de mevcut. 3. nesil kahve demleme yöntemlerinden V60, chemex, aeropress‘i sıklıkla kullanıyor, özellikle de yaz aylarında hazırlanması 15-18 saat süren “cold brew” kahveleri özel tasarım şişelerimizde muhafaza ediyoruz.

Taze kavrulmuş nitelikli kahveyi demlemeden önce yine taze olarak öğütüyor, tecrübeli ve eğitimli baristalarımız; işini canla başla ve güler yüzle yapan servis personelimiz sayesinde onu size en doğru şekilde sunmak için çaba sarf ediyoruz.

İyi kahveye ulaşmak için gerekli olan ;

  • Nitelikli kahve çerkideği
  • Özenli kavurum
  • Eğitimli barista
  • Kaliteli kahve makinesi, barista ekipman ve aksesuarları
  • Güler yüzlü hizmet anlayışı ile çalışan servis elemanı
  • Kahve tutkusu parametrelerini sağlayarak sizlere en iyi şekilde hizmet etmeyi hedefliyoruz.

 

Kahve bizim hayatımız, “Taze kahve iyidir!” sloganımız.

Coffeetopia Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR