1. Bayilik Veren Firmalar
  2. Restoran
  3. Çıtır Usta

Çıtır Usta

2003 yılından bu yana gıda sektöründe faaliyet gösteren Çıtır Usta pide & kebap konseptli restoranları ile müşterilerine hizmet, girişimcilerine ise bayilik vermeye devam etmektedir.

Restoran

250000 ₺

Çıtır Usta Bayilik Hakkında

Ürün yelpazesinde yer alan geleneksel lezzetleri hızlı servis konsepti ile restoranlarında müşterilerine ulaştıran Çıtır Usta gıda sektörü içerisindeki en iyi markalar arasında yer almaktadır. % 100 Türk sermayeli olan Çıtır Usta gıda sektörü bayilik veren firmalararasında markalaşma düzeyi ve insana yaptığı yatırımlar ile fark yaratmaktadır. Türk mutfağında yer alan geleneksel lezzetleri geliştiren Çıtır Usta bu lezzetleri Avrupa’da ve Orta Doğu’da tanıtmayı ve yaygınlaştırmayı hedeflemektedir. Geleneksel lezzetleri günümüzün trendi ola hızlı yemek kültürüne özünü bozmadan adapte etmeyi amaçlayan Çıtır Usta’nın öncelikleri arasında doğal ve lezzetli tatların ilk adresi olarak anılmak gelmektedir.

Çıtır Usta Bayilik Şartları

Çıtır Usta bayilik alan girişimcilerden marka kullanım bedeli Full konsept ve ekspres konsept olarak iki farklı şekilde alınmaktadır. Çıtır Usta bayilik alan girişimcilerinden giriş bedeli olarak Çıtır Usta (Pideci) Ekspres için 20.000 USD + KDV, Çıtır Usta Full Konsept için ise 40.000 USD + KDV talep etmektedir. Ayrıca Çıtır Usta bayilik alan girişimciler her ay yaptıkları ciro üzerinden reklam katkı payı ve royalty bedeli ödemektedirler. 

Çıtır Usta bayilik alan girişimcilerinin restoranlarını alışveriş merkezlerinde ya da ana caddelerin üzerinde konumlandırmasını talep etmektedir. Yer seçimi esnasında öncelik plazalara, okullara ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelere verilmektedir. Çıtır Usta Pideci konsepti benimsenen işletmelerin alışveriş merkezlerinde 30 – 50 metrekare, caddelerde ise 50 – 100 metrekare aralığında alana sahip olması gerekmektedir. Çıtır Usta Full konsept kapsamındaki restoranların ise alışveriş merkezlerinde 80 – 150 metrekare, caddelerde 100 – 250 metrekare aralığında olması talep edilmektedir. Bahçeler, bodrum katları, asmakatlar gibi ünitelerin dışında kalacak şekilde oturma alanlarının bu metrekarelere uygunluk göstermesi şartı aranmaktadır. 

Çıtır Usta bayilik almak isteyen girişimciler başvurularını markanın internet sitesi üzerinden yapabilmektedirler.

Çıtır Usta Bayilik Avantajları

Çıtır Usta bayilik alan girişimciler franchise sözleşmesini imzaladıktan sonra anahtar teslim restoranın hazırlanması için Çıtır Usta’nın mimari ekipleri devreye girmektedir. Demirbaşların tedarik edilmesi sürecinde Çıtır Usta bayilik alan girişimcilere ekonomik çözümler sunmak adına markanın anlaşmalı olduğu kurumsal markalar ile çalışılmaktadır.  Çıtır Usta bayilik alan girişimciler restoranlarında standart makine, ekipman ve malzemeleri kullanmaktadırlar. 

Çıtır Usta bayilik alan işletmecilerin restoranlarında görev alacak tüm personel eğitim sürecine tabi tutulmaktadır. Bir aylık eğitim sürecinde personele ürün hazırlanışı, ürün sunumu, hijyen şartları, işletme, satış ve müşteri ilişkileri eğitimleri ücretsiz olarak verilmektedir. 

Çıtır Usta işletmelerinde minimum maliyet ve maksimum karlılık ilkesini benimseyerek Çıtır Usta bayilik alan girişimcilerin karlılığını yükseltmeyi hedeflemektedir. Marka standartlarına tam uygun olarak işletilen bir restoran ortalam 30 – 36 ay arasında kendisini amorte edebilmektedir. Bu süre restoranın kira ve personel maliyet rakamlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. 

Çıtır Usta Bayilik Destekleri

Çıtır Usta yapılan fizibilite çalışmaları sonrası işletmeye uygun olduğu yönünde onay verilen dükkanın kurulum ve dekorasyon süreci ile ilgilenmektedir. Restoran Çıtır Usta tarafından işletmeye uygun hale getirilmekte, dekorasyon maliyeti ise işletmecinin seçtiği modele göre değişiklik göstermektedir.

Çıtır Usta bayilik alan işletmeler için markanın merkez operasyonu tarafından açılış günü belirlenmekte, bununla birlikte personel eğitimi ve pazarlama çalışmaları başlatılmaktadır. Çıtır Usta bayilik alan işletmelerin açılış sürecinde markanın uzman kadroları girişimciler ile birlikte çalışmaktadır. Açılış sonrası genel işleyiş süreci de Çıtır Usta tarafından düzenli gerçekleştirilen denetimler ile kontrol edilmektedir. Yapılan denetimler sonucu geliştirilmesi gereken ya da düzeltilmesi gereken noktalar Çıtır Usta bayilik alan girişimciler ile paylaşılıp alternatif çözümler uygulanmaktadır. 

 

  1. Kebap Restoranı

Çıtır Usta Bayilik Destekleri

Personel Desteği
Personel Desteği
Eğitim Desteği
Eğitim Desteği
Pazarlama Desteği
Pazarlama Desteği
Bölge Koruması
Bölge Koruması
Yer Seçimi
Yer Seçimi
Reklam Desteği
Reklam Desteği

Çıtır Usta Şartlar & Koşullar

Restoran Sektöründeki Diğer Bayilikler

Öne Çıkan Gönderiler

Tümünü Gör