Çetmen Bayilik Başvurusu Hakkında Merak Edilenler 

Son Güncellenme: Thu Jul 2024 06:00

Hazırda mobilya mağazası olanlar ya da bir mağaza açmak isteyenler için Çetmen Mobilya marka bilinirliği ve bayilik fırsatlarıyla dikkat çekiyor.

Çetmen Bayilik Başvurusu Hakkında Merak Edilenler 
Enes Öksüz admin

1962 yılında İzmir’de mobilya mağazası olarak kurulan Çetmen, 1995 yılında mobilya fabrikası açarak satışlarını ülke genelinde yapmayı hedeflemiştir. Fabrika kuruluşundan sonra ikinci mağazası Çiğli, üçüncü mağazası ise İzmir’e yakın mesafede bulunan Manisa’da açılan Çetmen Mobilya’nın günümüzde 32 adet mağazası bulunmaktadır. Yarım asrı aşkın tecrübesi ve özellikle Ege Bölgesi’nde sahip olduğu marka bilinirliği ile dikkat çeken Çetmen Mobilya,  bayilik veren firmalar arasında öne çıkıyor. Çetmen Mobilya mağazalarından alışveriş yapan müşterilerin yüksek memnuniyeti ve markanın bilinirliği bayilik sürecinin fırsatlarla dolu olmasını sağlıyor. Çetmen Mobilya mağazalarından yapılan alışverişlerin büyük bir kısmı mobilya alışverişi olsa da müşteriler ev eşyası alışverişlerini tek bir mağazadan yapabilmeyi talep ettiklerinden marka bu alanda çalışmalar yapmıştır. Küçük ev aletleri, elektronik, beyaz eşya ve ev tekstili gibi ev eşyalarının satışını yapan Çetmen Mobilya bu sayede pek çok kişinin ilk tercih ettiği mağazalar arasında yer almaktadır.

Çetmen Mobilya Bayilik Şartları Nelerdir?

Çetmen Mobilya bayiliği satın almak için öncelikle firmanın talep ettiği yeterlilikte sermayenin karşılanabilmesi gerekmektedir. Çetmen Mobilya bayiliği almak isteyenlerin mağazasının olması gerekmektedir. Markanın ürünlerinin satışını yapmak için mağaza sahibi tarafından başvurunun şirketin web sitesinde bulunan “Franchise Başvuru Formu” üzerinde yapılması gerekmektedir. Firma bayilik başvurusu yapanların ticari engeli olmamasını talep eder. Başvuru sahibinin teminat gösterebilmesi, ticari açıdan güçlü bir sicile sahip olması ve işletmesinin başında yönetici pozisyonunda yer alması gerekmektedir. Çetmen Mobilya Bayilik sürecinde mümkün olduğunca mobilya alanında tecrübesi olan kişilere öncelik verir. Bayi adaylarının sektörde tecrübesinin olması hazır müşteri portföyüne sahip olacaklarından dolayı çok önemlidir. Sorumluluk sahibi, bayilik şartlarını karşılayacak, yeterli sayıda personel çalıştıracak ve personelin tüm hareketlerini kontrol edebilecek kişiler bu firma ile bayilik anlaşması yapabilirler. 

Çetmen Mobilya’nın bayilik sürecinde en çok önem verdiği noktalardan birisi ise müşteri memnuniyetidir. Şirket oldukça yüksek bir müşteri memnuniyetine ve prestijli bir marka bilinirliğine sahip olduğundan dolayı bayilerinin de aynı sorumluluk bilincine sahip olmasını talep eder. 

Çetmen Mobilya Bayilik Çeşitleri 

Çetmen Mobilya iki tip bayilik vermektedir. Yetkili satıcı ve satış noktası şeklinde verilen bayiliklerin sözleşme şartları birbirinden farklıdır. Yetkili satıcı bayiliklerinde sadece markanın ürünleri satılır. Bu satıcılar şehirlerdeki ana dağıtıcılar da olabilirler. Yetkili satıcı olmak bu anlamda daha büyük bir kazanç ile beraber sorumluluk almak anlamına gelir. Yetkili satıcılar garanti süreçleri, servis desteği gibi hizmetlerle birlikte çalıştıkları için müşteriler tarafından tercih edilen mağazalar arasında yer alırlar. Satış noktaları ise belirli bir lokasyonda mobilya ve ev eşyaları üzerine satış yapan mağazalardır. Bu mağazalarda Çetmen Mobilya ürünlerinin de satılabilmesi için satış noktası başvurusunun yapılması gerekir. Satış noktalarının sorumlulukları yetkili satıcılardan daha azdır. Ürün çeşitliliği elde etmek ve müşteri kitlesini genişletmek isteyenler için satış noktası cazip bir bayilik fırsatıdır.


 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler