Biletix Bayileri Arasında Yer Almak İster Misiniz?

Son Güncellenme: Sun May 2024 06:04

Biletix ve bayileri arasında gerçekleşen satış ortaklığı sistemi ve bu sistemden doğan fırsatlar.

Biletix Bayileri Arasında Yer Almak İster Misiniz?
Enes Öksüz admin

Biletix bayilik veren firmalar arasında yer almıyor, özellikle İstanbul ilindeki Biletix satış noktaları firma tarafından açılıyor ve yine Biletix bilet alma noktaları operasyonu Biletix’in kendi personelleri tarafından yürütülüyor. Ancak yine de perakende satış ortaklıklarının açılması sürecinde, İstanbul dışındaki illerde girişimcilerle iş birliği yapılabiliyor.

Biletix perakende satış ortağı olmak isteyen girişimcilerin firmaya online kanallardan talep formu göndermesi gerekiyor. Gönderilen talepleri değerlendiren firma iş ortağı olmak isteyen girişimcilere konu ile ilgili en kısa sürede geri dönüş yapıyor.

Her ne kadar Biletix bilet alma noktası açmak karlı bir yatırım gibi görünse de markanın online işlem seçeneklerinin gelişmişliğinin de göz önünde bulundurulması gerekiyor. Yıl boyu Türkiye genelinde birbirinden farklı etkinliklere imza atan Biletix etkinliklere katılmak isteyenlere online bilet alma imkanı da sunuyor.

Biletix Kullanıcılarına Özel

Yıllardır beklediğiniz sanatçıların konserleri, sahne şovları veya tiyatro piyeslerine katılmak için Biletix etkinliklerini yakından takip edenlerdenseniz Biletix bilet alma ve sonrası süreç ile ilgili en çok merak edilen soruların yanıtlarını bizden öğrenebilirsiniz!

Biletix’ten Bilet Nasıl Alınır?

Biletix’ten bilet nasıl alınır? sorusuna iki farklı yanıt verilebilir. Bu yanıtlardan ilki Biletix bilet alma noktalarına bireysel olarak başvurmaktır. Diğer bir alternatif ise Biletix uygulaması ya da web sitesi kullanımıdır. Biletix konser ya da herhangi bir etkinlik bileti almak isteyen kişilerin sistem üzerinden etkinlik ve yer seçimi yaparak bilet alabilirler. Biletix’ten bilet alabilmek için internet sitesi kullanımı tercih ediliyorsa üye olarak ya da üyelik yaptırmayarak bilet alınabilmektedir. Üye olunduğu takdirde bilet teslimatı için girilen bilgilerin güvenliği Biletix tarafından korunur. Cep telefonu numarası paylaşıldığında ise bilet bilgileri talep sahiplerine SMS yoluyla iletilir.

Biletix Bilet İsim Değişikliği Nasıl Yapılır?

Biletix’ten alınan biletlerde herhangi bir değişiklik yapılamıyor. Eğer etkinlik, organizasyonu yapan firma tarafından iptal edilmemişse ya da ertelenmemişse biletlerin iptali ya da iadesi gerçekleştirilemiyor ve biletlerdeki isim değişikliği talepleri de kabul edilmiyor.

Biletix Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır?

Biletix’ten bilet almayı düşünen kişiler katılmayı planladıkları etkinliklerde bilet olup olmadığını sorgulayabilirler. Aynı zamanda aldıkları biletlerin bilgilerini de sisteme girerek etkinlikle ilgili önemli bilgileri hatırlayabilirler. Biletix üye girişi yapıldıktan sonra Biletix biletlerim sekmesinden alınan biletler görüntülenebilir. Biletix Hesabım bölümünde geçmiş dönemde alınan tüm biletlere ulaşmak ve referans numarası kullanılarak işlem detaylarına erişmek de mümkündür.

Biletix’ten Alınan Biletler Kaybolursa Tekrar Basılabilir mi?

Biletix tarafından kişiye özel basılan tüm biletler tek seferliktir. Etkinliğe katılacak olanlara iletilen biletler Maliye Bakanlığı damgasına ve perakende satış niteliğine sahiptir. Dolayısıyla mali açıdan biletlerin yeniden basılması mümkün olmamaktadır. Bu durumda biletix biletleri alan kişilerin etkinlik tarihine kadar biletleri dikkatli bir şekilde saklaması gerekir.

Biletix Cepte Bilet Nedir?

Biletix’in müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için devreye soktuğu Cepte bilet uygulaması teslimat şekillerinden bir tanesidir. Biletix internet sitesi kullanılarak satın alınan biletlerin, akıllı telefonlara gönderilmesini kapsayan bu teslimat şekli tüm etkinliklerde geçerli olmayabilir. Biletix cepte bilet teslimat seçeneğinden yararlanıp yararlanılamayacağı etkinlik bazında müşterilere duyurulur. Cepte Bilet uygulamasından yararlanan müşterilerin etkinlik girişinde cep telefonlarına gelen barkodları okutması gerekir. Barkod bilgisinin bulunduğu e-postaların bu nedenle silinmemesi ve cep telefonlarının yanlarında olması gerekir. Düzenlenen bir etkinlikte Cepte Bilet uygulamasından yararlanılması mümkünse, internet sitesinden bilet satın alınırken teslimat şekilleri seçiminde Cepte Bilet opsiyonunun seçilmesi gerekir.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler