Bayim Olur Musun Fuarının 2019 Yılına Damga Vurması Bekleniyor

Son Güncellenme: Sun May 2024 01:37

Bayilik almak ya da bayilik ağınızı genişletmek istiyorsanız bu fuarı kaçırmayın! Bayim Olur Musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı 2019 yılında da binlerce kişiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor!

Bayim Olur Musun Fuarının 2019 Yılına Damga Vurması Bekleniyor
Metehan Avcı user

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de franchise sektörü hızlı büyümesini sürdürürken, Türkiye hem coğrafi konumu hem de pazar potansiyeli nedeni ile yurt dışındaki markalar açısından da büyük önem taşıyor. Franchise yolu ile büyümeyi planlayan hem yerli hem yabancı markalar Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek fuarı olan Bayim Olur Musun Franchising Fuarı’nda girişimciler ile bir araya geliyor.

Bayim Olur Musun Fuarı Her Sektörden Yatırımcıyı Girişimciler İle Bir Araya Getiriyor!

Bayilik almak isteyen girişimcilerin bir kısmı sektör seçimini yapmış kişiler iken bir kısmı da ne iş yapacağı konusunda henüz karar verememiş kişilerden oluşuyor. Ayakkabı, tekstil, gıda ve gayrimenkul başta olmak üzere pek çok sektördeki katılımcıları ile Bayim Olur Musun Fuarı sektör tercihini yapamamış girişimciler için de çok yararlı bir platform olarak kabul ediliyor. Şu an yalnızca İstanbul’da düzenlenen Bayim Olur Musun Fuarı’na olan katılımın her yıl bir önceki yıla oranla arttığı biliniyor. Bunun yanı sıra girişimcilerden bu organizasyonun İstanbul ile sınırlı kalmaması ve Türkiye’nin farklı bölgelerindeki girişimciler ile de temasa geçilmesi yönünde talepler geliyor.

Türkiye zincir sayısı ile Avrupa birincisi olup ülkemizdeki franchise sektörü son beş yılda % 180 gibi rekor bir büyüme göstererek büyümeye devam ediyor. Bu büyüme sayesinde iki yüz bin kişiye istihdam yaratıldığı ve şimdiye kadar yurt dışına açılan marka sayısının yüz elliyi geçtiği biliniyor. 2023 yılında ise franchise sektörünün büyüklüğünün 100 milyar dolarlık hacme ulaşacağı tahmin ediliyor.

Bayim Olur Musun Fuarı İş Dünyasına Yön Veriyor!

Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun en büyük franchise fuarı olma özelliği taşıyan organizasyon bu yıl 10 – 13 Ekim 2019 tarihleri arasında CNR Fuar Merkezi’nde düzenleniyor. Yüzden fazla ülkeden katılacak olan sektör profesyonellerinin fuardaki yerel ve ulusal katılımcılar ile buluşması sonucunda franchise taleplerinin artması ve fuar ile birlikte sektörün iş hacminin 1 milyar dolar artırılması hedefleniyor. İstihdam oluşturulması ve yeni iş alanlarının yaratılması noktalarında Türk ekonomisine önemli katkılar sağlayan Bayim Olur Musun Fuarı KOSGEB tarafından da destekleniyor. 50 metrekare alana kadar metrekare başına 100 TL KOSGEB desteği bulunan fuarın toplamda 5431 metrekaresi destekleniyor. KOSGEB veri tabanına kayıtlı işletmeler Bayim Olur Musun Fuarı katılımı için uzman danışmanları ile görüşebiliyor.

Türkiye’den Dünyaya Açılmanın Yolu Bayim Olur Musun Fuarı’ndan Geçiyor

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Bayim Olur Musun Fuarı’nda yabancı yatırımcıların özellikle yurt dışına açılmayı planlayan Türk markaları ile verimli görüşmeler gerçekleştirdiği biliniyor. Türkiye’deki markaların yurt dışına açılmasına yardımcı olmasının yanı sıra yurt dışı menşeli markaların da ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmasını sağlayan Bayim Olur Musun Fuarı’nın bu yılki katılımcı ve ziyaretçi sayılarında çok büyük bir artış bekleniyor. Girişimcilerin beklentilerini ön planda tutarak franchise sistemine daha fazla markanın katılımını sağlamayı amaçlayan organizasyon yarattığı hacim açısından önemli başarılara imza atmaya ve iş dünyasının kalbi olarak anılmaya devam ediyor.

Bayim Olur Musun Fuarı sayesinde markalar potansiyel girişimciler ile bağlantıya geçebiliyor. Ayrıca hem yurt içi hem yurt dışı satış bağlantıları kurabiliyor. Bunun yanı sıra Bayim Olur Musun Fuarı katılımcılarının marka bilinirliğini artırmasına ve firma tanıtımlarını gerçekleştirmelerine de olanak sağlıyor. Fuar süresince gerçekleştirilen seminerler ile sektördeki gelişmeleri ve yeniliklerin takip edilmesi de mümkün oluyor.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler