Bayilik Veren Kuruluşlara Nasıl Ulaşırsınız?

Son Güncellenme: Mon Mar 2024 10:23

Bayilik Veren Kuruluşlarla İletişim Girişimcilerin hazır bir düzene ve tanınmış bir markaya sahip olabilmelerini sağlayan franchising sistemi, günümüzde pek çok

Bayilik Veren Kuruluşlara Nasıl Ulaşırsınız?
İlyas Özkurt user

Bayilik Veren Kuruluşlarla İletişim

Girişimcilerin hazır bir düzene ve tanınmış bir markaya sahip olabilmelerini sağlayan franchising sistemi, günümüzde pek çok kişiyi bu sektöre çekmektedir. Çünkü sıfırdan bir firma açmak, bir düzen kurmayı ve markalaşmayı gerektirmektedir. Bayilik Veren Kuruluşlara Nasıl Ulaşırsınız? Markalaşma ise hiç de kolay bir iş değildir. Ülkemiz bundan 10 küsur yıl önce, 10 markayı 10 yıl içerisinde dünya markası haline getirmek üzere Turquality adı altında bir proje başlatmıştır. 10 yıl içerisinde ancak bir marka dünya markası haline getirilebilmiş; bir marka ise dünya markası olma yoluna sokulmuştur. Geri kalan 8 markada ise hâlâ başarı sağlanabilmiş değildir.

Bayilik Veren Kuruluşlara Nasıl Ulaşırsınız?

Bayilik Veren Kuruluşlara Nasıl Ulaşırsınız? Eğer bir ülkenin çabaları dahi ancak bu denli başarılı olabiliyorsa ferdi çabalarla başarılı olmanın ne denli zor olduğunu siz düşünün! Bu açıdan franchising sistemi ile bir markanın doğrudan temsilcisi olmak, son derece cazip bir durumdur. Bu durumda bayilik veren kuruluşlara nasıl ulaşırsınız konusu büyük önem Bilindiği üzere çağımız internet çağıdır. Dolayısıyla bu konuda bir internet araştırması yapmak, ilk olarak devreye sokmanız gereken işlemdir. Fizibilite çalışmalarını yaptığınız sektörde yer alan firmaların web sitelerine girerek franchising verip vermediklerini araştırmanız, bayilik veren kuruluşlara nasıl ulaşırsınız adlı soru için sizlere cevaplar verebilecektir.  Hem böylece firma hakkında detaylı bilgi de toplayabilirsiniz. Herhangi bir alanda franchising almayı düşünmeniz halinde öncelikle firmanın çevrenizde bir temsilcisi olup olmadığını araştırmanız gerekmektedir. Eğer bir temsilci varsa firma size büyük ihtimalle bayilik vermeyecektir. Bu durumda firma size bayilik verecek olsa dahi, gelirlerinizin düşeceği için, bu seçeneği değerlendirmemeniz en doğrusudur. Bayilik veren kuruluşlara nasıl ulaşırsınız konusu ile ilgili olarak arama motorlarında bir araştırma yapmanız da olumlu netice doğuracaktır. Böylece hangi sektörde iş yapmak istediğiniz hakkındaki görüşleriniz de değişebilecek, ufkunuz genişleyecektir. Bu da daha iyi karar verebilmenize vesile olacaktır. Yabancı şirketlerin franchising hizmetinden yararlanabilmek içinse uluslararası franchising sistemlerinin araştırılması lüzum etmektedir. Bu işlemi de dilerseniz web üzerinden dilerseniz de “Franchise International” adlı uluslararası dergiden gerçekleştirebilirsiniz. Böylece kararlarınızı profesyonel iş uzmanları aracılığıyla alabilir, riskleri daha da azaltabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler