Avon Temsilcileri ile Büyümeye Devam Ediyor

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 01:12

Dünyanın en önemli kozmetik firmaları arasında yer alan Avon; kadınların ek gelir kazanmasını sağlayan ve bayilik verip vermediği en çok merak edilen şirketlerin başında yer alıyor.

Avon Temsilcileri ile Büyümeye Devam Ediyor
Fatih Bozoğlu user

Bayilik almak ve özellikle Avon bayilikleri alarak yüksek karlılık elde etmek istiyorsanız öncelikle böyle bir olasılığınızın olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü Avon şirket stratejisi gereği bayilik veren firmalar arasında yer almıyor; aslına bakılırsa Avon kendisi de şubeleşmeyi ve mağaza açmayı tercih etmiyor. Türkiye özelinde konuşmamız gerekirse; İstanbul, Ankara ve İzmir gibi Türkiye’nin en büyük üç ilinde dahi Avon mağazaları bulunmuyor. Buna karşılık binlerce kadın; Avon temsilcisi olarak çalışıp sattığı ürün başına gelir elde edebiliyor.

Avon ürünlerinin uygun fiyatlı olmasının temel dayanaklarından biri olan direkt satış modeli; bu markayı rakiplerinden ayrı bir seviyeye taşıyor. Avon kataloglarının gönderildiği temsilciler; sosyal ilişkilerini kullanarak Avon siparişlerini sisteme giriyor ve müşterilerinin taleplerini karşılayabiliyor. Avon Temsilcisi olan kadınlar; ek gelir elde edebiliyor, bilindik ve çok beğenilen bir markanın ürünlerini satma hakkına sahip oluyor, temsilci olmak isteyenlere yardımcı olarak satış ağını genişletip esnek çalışma saatleri ile günlerini verimli bir şekilde geçirebiliyor.

Avon Bayilik Vermiyor

Avon bayilik vermese de mevcutta ticari faaliyeti olan kişiler de işletmelerinde Avon siparişleri alabiliyor. Fakat bu Avon’un farklı bir işletmede kendi ürünlerinin satış iznini verdiği anlamına gelmiyor. Yalnızca; kişi mevcuttaki iş yerini Avon siparişi toplamak için bir fırsata dönüştürüyor. Her ne kadar Avon Temsilcileri genellikle kadın olsa da erkekler de bu yetki için başvuru yapabiliyor. Temsilciler ürünleri indirimli olarak alma şansına da sahip oluyor. Avon Temsilcisi olmak isteyenlerin 18 yaşından büyük olması, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşaması ve elbette Avon Temsilci Başvuru Formunu doldurmaları gerekiyor. Oldukça kapsamlı bir form dolum aşamasından sonra başvurular ücretsiz bir şekilde gerçekleşebiliyor.

Avon, temsilcilerine satış kotası koymuyor; agresif kazanç hedefleri olmayan kişiler de temsilci olabiliyor. Avon; temsilcilerinden ürün eğitimlerine katılmalarını, numunelerin müşterilere tanıtılmasını, ödemelerin ve ürün teslimlerinin zamanında yapılmasını ve tercihen her yeni kampanya ile birlikte yeni satışlar gerçekleştirmesini bekliyor.

Avon Temsilcisi Olmak Karlı Mıdır?

Avon Temsilcileri; sosyal çevrelerinin genişliğine, insan ilişkilerindeki başarılarına, Avon ürünleri hakkındaki bilgilerine ve iş için ayırabilecekleri zamana göre farklı miktarlarda kazanç elde edebiliyorlar. Düzenli bir işi olan ve Avon Temsilciliğini ek iş olarak yapanlar da hiç çalışmayıp yalnızca Avon için sipariş toplayan temsilciler de emekleri ile doğru orantılı olarak gelir elde edebiliyor.

Parfümler, makyaj ürünleri, cilt bakımı ürünleri, kişisel bakım ürünleri, saç bakım ürünleri ve aksesuarları ile beğeni toplayan; kadınlar ve erkekler için kaliteli ürünler üreten AVON kurulduğu 1886 yılından bu yana çizgisini koruyor. Dünyanın 50 ülkesinde 6 milyondan fazla temsilcisiyle direkt satış şirketi olmanın avantajlarını yaşayan Avon; sosyal sorumluluk kapsamında ürettiği ürünlerin satışından elde edilen geliri bu alanlara aktarıyor. Sonuç olarak; ek gelir elde etmek isteyen ve Avon ürünlerine aşinalığı olan kadınlar da erkekler de Avon Temsilcisi olabiliyor. Başvuru formunun doldurulmasıyla herhangi bir ücret ödemeden gerçekleşen bu süreç gelir elde etmek isteyenlerin beklentilerini karşılıyor. Siz de ek gelir elde etmek istiyorsanız; mevcutta bir işletmeniz olsa dahi Avon Temsilci başvurusu yapabilir, arttırdığınız satışlarınızdan para kazanabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler