Ups

Avrupa Pazarına Ilk Kez 1976 Yılında Giren Ups; Ticari Faaliyetleri 1907 Yılına Kadar Uzanan Köklü Bir Firmadır.

UPS Bayilik Maliyeti

50.000 - 100.000 *
* UPS bayiliği almak için gereken bütçe acentenin açılacağı bölgenin potansiyeline göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak UPS bayilik yatırımının 50 bin ila 100 bin TL arasında değişiklik gösterdiği söylenebilir.

UPS Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

UPS Bayilik Şartları

Gerekli Sermayeye Sahip Olmak
Teminat Mektubu Sunabilmek
G3 Yetki Belgesi Almak
Yoğun İş Temposuna Ayak Uydurmak

UPS Bayilik Açıklaması

UPS Bayilik Hakkında

Türkiye’nin önde kargo şirketleri arasında yer alan UPS; acente olmak isteyen yatırımcılar için öncelikli tercihler arasında yer alıyor. Prestijli bir işin sahibi olmak ve yoğun bir iş temposuna kavuşmak isteyen girişimciler UPS bayilik alarak yüksek kazançlar elde edebiliyor. Gelişmiş servis ağı ile hem yurt içi hem de yurt dışına gönderi yapılmasını mümkün hale getiren UPS; bayilik veren firmalar arasında en çok talep görenlerden biri olmayı başarıyor. 

Güler yüzlü hizmet ve hızlı teslimat ilkeleri doğrultusunda geliştirdiği marka imajının korunması adına UPS bayilik vereceği girişimcilerin özverili olmasını bekliyor. Gerekli yatırım sermayesine sahip olunması önemli bir kriter olsa da girişimcinin iş geliştirme alanında da katkılarının olacak olması UPS yetkililerinin önceliği olarak yorumlanıyor. Yoğun iş temposuna dayanabilen ve müşteri memnuniyetini sağlama odağında  hizmet veren girişimcilerle UPS uzun yıllar devam eden iş ortaklıklarına imza atabiliyor. 

Kendilerini tercih eden müşterilerine karşı ödemeli, üçüncü kişi ödemeli gönderi seçeneği sunan; gönderilerine sigorta yaptıran, Cumartesi teslimat yapan ve Pazar günü gönderi toplayan UPS; sunduğu hizmetlerle acente almak isteyen girişimcilere önemli mesajlar veriyor. Yoğun tempolu bir iş sahibi olmak isteyen girişimciler UPS yetkili servis sağlayıcı acente olarak düzenli gelir elde edebiliyor. 

UPS Bayilik Şartları

100 yılı aşkın geçmişiyle dünyanın önde gelen kargo şirketleri arasında yer alan UPS kargo; 1988 yılından bu yana Türkiye’nin de önde gelen kurumsal şirketleri arasında bulunuyor. 700 araçlık filosu ve 260’tan fazla şubesiyle Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren UPS bayilikalmak isteyen girişimcilerin ilk olarak UPS acentelik başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

UPS acentesi olacak girişimcilerin 50 bin TL ila 100 bin TL arasında sermaye birikiminin olmasını bekliyor. Aynı zamanda 10 bin TL ile 50 bin TL arasında değişen teminat mektubu talebi de girişimcilere yöneltiliyor. UPS acentelik ücretleri işletmenin açılacağı ilçe ve il bazında; bölgedeki gönderi potansiyeline göre değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle UPS bayilik ücretleri ile ilgili en kesin bilgi firma yetkilileri ile yapılan görüşmeler ve bölge özelinde gerçekleştirilen fizibilite çalışmalarının akabinde öğrenilebiliyor. 

UPS bayilik almak için kurum kimliğini yansıtan bir işyerinin bulunması; gönderilerin teslimatını aksatmayacak sayıda ve özellikte araç temin edilmesi gerekiyor. Ek olarak Ulaştırma Bakanlığından G3 yetki belgesinin de alınması şartı öne sürülüyor. G3 yetki belgesi; Yurt içi ve yurt dışı kargo acenteliği yapma hakkı veren bir belgedir. Geçerlilik süresi 5 sene olup talep halinde yenilenebilmektedir. 

UPS Kargo Bayilikleri Karlı Mıdır?

Kargo bayilikleri, özellikle e-ticaret sitelerinin yaygınlaşması ve şehirlerarası göç oranının artmasıyla birlikte yüksek karlılık vadeden iş fikirleri arasında yer alıyor. Marka bilinirliği yüksek bir markanın desteği ile kargo acentesi açan girişimciler kısa sürede geniş bir hedef kitlesine hitap etme imkanı yakalıyor. 

UPS kargo yatırımcılarına reklam ve pazarlama, eğitim, bölge koruması gibi destekler sunarak başarı oranlarını arttırırken bir anlamda yatırım sermayelerinin geri dönüşünü de garanti etmiş oluyor. 

Siz de uzun soluklu bir yatırım fırsatı arıyorsanız UPS acentelik başvurusu yaparak; karlı bir iş ortaklığı için adım atabilirsiniz.

UPS Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR