Tjk

TJK Bayilik Destekleri 3/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

TJK Bayilik Şartları

Tc Vatandaşı Olan,
Minimum İlköğretim Mezuniyeti Bulunan,
Reşit Ve Mümeyyiz Olan,
Finansal Yeterliliği Bulunan,
Mevcutta Sabit Ganyan Bayi Olmayan,
Evrakta Sahtekarlık, Zimmet, Rüşvet, Hırsızlık Ve Benzeri Yüz Kızartıcı Suçlardan Biri Ya Da Kasten Adam öldürme Ve Teşebbüs Etme Nedeniyle Mahkumiyet Kazanmayan;
Daha önceki Dönemde Kendi Ya Da Eşi Adına Bayilik Alan; Bu Bayiliği Son İki Yıl İçerisinde üçüncü Taraflara Devretmeyen Ya Da Bayiliği Tjk Tarafından Kapatılmayan Gerçek Kişiler Tjk Bayiliği Başvurusu Yapabilirler.
Bayilik Yapılacak Mekanların İşlek Sokaklarda Ya Da Cadde üzerinde Bulunması Ve Dükkan Vasfı Taşıyıp Giriş Katta Olması Gerekir. Müracaat Edilen Bölgenin özel Durumu Doğrultusunda Giriş Katta Olmayan Dükkanların Değerlendirmesi Tjk Yönetim Kurulu Yetkisinde Yapılır.
Açılacak Yeni Bayiliğin Mevcut Bayilerle Arasında En Az 500 Metre Mesafe Bulunmalıdır.
Avm’lerin İçerisine Açılacak Bayiliklerde Mesafe şartı Aranmamakla Birlikte; Avm Bünyesinde Açılan Bayiliklerin Avm Dışına çıkarılmaması şartı Aranır.

TJK Bayilik Açıklaması

1950 yılında kurulan TJK yani Türkiye Jokey Kulübü ganyan bayiliği vererek at yarışlarına ilgi duyan; at yarışlarına duyulan ilgiden para kazanmak isteyen girişimcilere bayi olma imkanı tanımaktadır. At yarışı oynamanın resmi kanalı olarak yoğun talep gören TJK Ganyan bayilikleri kendi işini kurmak isteyen girişimciler tarafından her daim talep görmektedir. Bu yazımızda TJK bayiliği alabilmek için gereken şartlar ve yatırım maliyeti ile ilgili detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

TJK Bayilik başvurusu yapılması için öncellikle TJK tarafından bayilik verileceğine dair ilanların TJK’nın resmi internet sitesinde yayımlanması gerekir. Bayilik başvurularının zamanını bayilik veren kurum belirler. İlan çıkıldığı takdirde bayilik almak isteyenler gerekli nitelikleri taşıyorlarsa resmi başvurularını başlatabilirler.

Müracaat edecek kişilerin gerekli evraklarla birlikte “TJK Müşterek Bahisleri ve Bayilik Teşkilatı Müdürlüğü” birimine başvurmaları gerekir. Başvurunun yapılmasıyla birlikte talepler değerlendirilir ve TJK tarafından titiz bir eleme süreci gerçekleştirilir.

 

Başvuru Sırasında Gereken Evraklar

Bayilik almak için gerekli nitelikleri taşıyan girişimciler resmi başvuruları sırasında;

  • TJK’nın düzenlediği örnek matbu müracaat dilekçesini,
  • Özgeçmişlerini,
  • Noter tasdikli nüfus cüzdanı örneğini,
  • Son üç ay içerisinde alınmış ikametgah belgesini,
  • Son üç ay içerisinde alınmış asli sicil belgesini,
  • Noter tasdikli diploma ya da diploma yerine geçen belge suretini,
  • Bayilik yapılacak dükkanın farklı açılardan fotoğraflarını,
  • Arka yüzüne başvuranın adının ve soyadının yazılı olduğu yeni çekilmiş vesikalık resmini,
  • Dükkan için kira sözleşmesi ya da tapu fotokopisini,
  • Müracaat ve nakil işlemleri sırasında gereken 500 TL adres tetkik bedelinin yatırıldığına dair makbuzun aslını teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru esnasında teslim edilen belgelerin tam iletilmesi ve yanlış beyanda bulunulmaması gerekir. Aksi takdirde TJK’nın yaptırım gücü sabit olacaktır.

TJK Bayiliği Almak İçin Yatırım Maliyeti

TJK Ganyan bayiliği almak için gereken yatırım maliyeti TJK tarafından günün koşullarına göre belirlenir. Ancak birçok bayilik veren firmalar gibi TJK bayilik bedeli talep etmez. Bayilik başvurusu yapan ve bayilik başvurusu kabul edilen kişilerden nakit teminata ait banka dekontu istenir. En son 5 bin Amerikan Doları olarak belirlenen teminat bedeli TJK tarafından değiştirilebilir. 

TJK Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR