1. Bayilik Veren Firmalar
  2. Giyim & Aksesuar
  3. Skechers

Skechers

Skechers bayiliği için aranan şartlar ve destekler ile birlikte, Skechers bayilik başvurusu için iletişim bilgileri

Giyim & Aksesuar

Skechers Hakkında

Amerika’da en çok tercih edilen ayakkabı markalarından biri olan Skechers, Türkiye’deki ilk mağazasını Bağdat Caddesi’nde açtı. Fonksiyon, tasarım ve konforu bir araya getirerek dünya çapında bir fenomen haline gelen Skechers Türkiye‘deki ilk mağazasını Suadiye’de açtı. Günlük giyim, çocuk ve spor kategorileriyle Türkiye pazarında dördüncü sezonuna giren ve şimdiden ayakkabı alışkanlıklarını değiştiren Skechers, mağazasında birbirinden şık yüzlerce farklı yeni sezon modeli bir araya getiriyor ve ayağınıza en uygun ayakkabıyı seçmenize yardımcı olacak deneyimli kadrosuyla hizmet veriyor. Skechers’ta yeni doğan bir çocuğun ilk adım ayakkabılarından okul dönemine, üniversite döneminden çalışma hayatına ve hatta emeklilik dönemine kadar her yaş grubunu kapsayacak model zenginliği bulunuyor.

992 yılında kurulan ve 20 yıl gibi kısa bir zaman zarfında Amerika’nın en büyük günlük giyim ve çocuk ayakkabı markası haline gelen Skechers, her sezon 3000’den fazla modelle dev bir koleksiyon sunuyor. Geniş bir tasarım ve ürün geliştirme ekibiyle hizmet veren markanın dünya genelinde 1000’e yakın mağazası bulunuyor. Amerika ve İngiltere olmak üzere birçok ülkede, ‘müşteri sadakati ve yılın en iyi spor ayakkabı markası’ gibi önemli ödülleri kazanan Skechers’ın yıllık cirosu 2 milyar dolar düzeyinde.

Skechers’ın 2011’in ikinci yarısında Türkiye pazarına girdiğini söyleyen Skechers Türkiye Distribütörü Olka Spor Malzemeleri Tic. A.Ş. Genel Müdürü Yasin Kavşak, “Skechers, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ayakkabı alışkanlıklarına yön vermeye başladı. Bugüne dek ayakkabı mağazalarından spor mağazalarına, departman mağazalardan çocuk mağazalarına, yaklaşık 300 noktada tüketicilerle buluşuyorduk. Geçtiğimiz iki yıllık süreç zarfında Türkiye’de de sadık bir müşteri kitlesi oluşturduk. Bir sezonda 8 ürün birden satın alan müşterilerimiz var. Bağdat Caddesi’ndeki mağazamızın açılışı sonrasında müşterilerimizden beklentilerin de üstünde pozitif geri dönüşler alıyoruz” dedi ve mağazalaşma planlarını aktardı: “Skechers olarak Türkiye’de Kendi açacağımız mağazaların yanı sıra, bayilik sistemi ile de mağazalaşacağız.”

Türkiye’de en çok spor ayakkabı ve çocuk ayakkabılarına ilgi gösterildiğini söyleyen Kavşak, “Spor ayakkabı kategorisinde son derece rahat ve konforlu olan GOwalk modellerimiz, koşu kategorisinde GOrun modellerimiz büyük ilgi gördü. Çocuk kategorisinde ise özellikle ışıklı kız çocuk ayakkabıları Twinkle Toes modellerimiz çocuklar tarafından çok beğeniliyor” dedi.

2011 yılında İstanbul’da kurulan Olka Spor Malzemeleri Tic. A.Ş ayakkabı ve giyim sektöründe hizmet vermektedir. Amerika’nın en büyük markalarından Skechers’ın Türkiye’deki distribütörü olan firma, aynı zamanda Skechers’ın tüm Türkiye operasyonunu yönetmektedir. Sektördeki toptan ve perakende deneyimi sayesinde geliştirdiği satış ve pazarlama stratejileriyle Skechers’ı çok kısa bir süre içerisinde Türkiye Pazarı’nın önemli markalarından biri haline getiren Olka, spor, ithalat, distribütörlük, toptan satış, perakende, tekstil, aksesuar ve ayakkabı sektöründe yatırımlarına devam edecektir.

Skechers

Amerika’da günlük giyim ve çocuk kategorilerinde açık ara pazar lideri olan Skechers, spor ayakkabı kategorisinde de Amerika’nın en büyük ikinci markası. 1992 yılında tüketiciler ile buluşan marka, fonksiyonellik ve tasarımı bir araya getiren ürünleriyle dünya çapında bir ayakkabı fenomeni haline geldi. Özellikle yürüyüş, koşu ve günlük ayakkabı modelleri odağında farklılaşan Skechers, sunduğu sıradışı rahatlık ve renkli tasarımlarla yepyeni bir dönem başlattı. Geçmişten bu yana Britney Spears, Christina Aguilera, The Black Eyed Peas, Robert Downey Jr., Rob Lowe, Matt Dillon, Kim Kardashian, Demi Lovato ve Kelly Brook gibi isimlerin marka yüzü olduğu Skechers, Türkiye’de 2011 yılından bu yana tüketiciye hizmet veriyor ve kısa süre içerisinde Türk tüketicisi tarafından sahiplenildi. Global anlamda dünyanın en büyük markalarından biri olan Skechers, 190’dan fazla ülkede 1000’in üzerinde mağazasıyla hizmet veriyor

  1. Takı
  2. Kuyumcu
  3. İç Çamaşırı

Skechers Bayilik Destekleri

Personel Desteği
Personel Desteği
Eğitim Desteği
Eğitim Desteği
Pazarlama Desteği
Pazarlama Desteği
Bölge Koruması
Bölge Koruması
Yer Seçimi
Yer Seçimi
Reklam Desteği
Reklam Desteği

Skechers Şartlar & Koşullar

  • Türkiye’de bütün bölgelerde açılacak tüm 21 Way PilatesStudyoları Franchising Zincir hakları bölge bayiliğine verilir.
  • Yeniliklere açık olmak
  • Yönetim tecrübesine sahip olmak
  • İnsan ilişkileri kuvvetli olmak
  • Gerekli ekonomik güce sahip olmak

Skechers Fotoğraflar

Giyim & Aksesuar Sektöründeki Diğer Bayilikler

Öne Çıkan Gönderiler

Tümünü Gör