Silk &Amp; Cashmere

Silk & Cashmere Bayilik Açıklaması

Silk & Cashmere, yüksek kaliteli 100 % Saf Kaşmir, 100 % Saf İpek ve ikisinin karışımı olan kaşipekten bayanlar ve erkekler için özgün üst giyim koleksiyonu konseptini, uluslararası marka konsepti ve mağazacılık ile birleştiren konusunda ilk örnektir. Silk & Cashmere 'Silk & Cashmere' koleksiyonlarını Fashion Line, Klasikler ve zengin Aksesuar koleksiyonunun yanısıra, "My First Cashmere" bebek koleksiyonu ve "Puppy Cashmere" evcil havyan koleksiyonu ve "Cashmere For Home" ev tekstili koleksiyonu ile tamamlayarak, konusunda tam bir uzmanlık sunmaktadır. Markamızın sağlıklı ve iddialı büyüme stratejisi doğrultusunda, bugüne kadar belirlediğimiz potansiyel pazarlarda kısıtlı sayıda bayilik (mağaza/corner) verdik. Bayilik ve corner çalışmalarımız için firma politikamız salt adetsel artışın yerine, markamıza uzun vadede katkıda bulunabilecek, imajımızı ve kalitemizi koruyarak birlikte üstlere taşıyacak kişi ve kurumlarla işbirliği yapmaktır. 

Silk & Cashmere Mağaza ve Corner Bayiliği Silk & Cashmere Bayiliklerini, Mağaza ve Corner bayiliği olmak üzere ikiye ayırıyoruz. Mağaza Bayiliği: Silk & Cashmere Mağazası min. 35 m² - max. 90 m² olmalıdır. Bayimizin sezonda € 60.000'luk bir alım yapması ve mağazada sadece Silk & Cashmere ürünlerini satması gereklidir. Mağazada konsepti, Silk & Cashmere mağaza konseptine uygun olmalıdır. Corner Bayiliği: Bir corner için önerilen metrekare 10 m²'dir. Bayimizin sezonda € 20.000'luk bir alım yapması gerekir. Silk & Cashmere markası ile uyumlu ürünler satması, ve yine markaya uygun ürünlerin yanında yer vermesi gereklidir. Corner'da Silk & Cashmere merkez ofis tarafından verilen posterler ve görseller yer almalıdır. Ürünlerimizin sunumu ve minimum alım tutarları dışında mağaza bayiliğinde ve corner bayiliğinde bütün koşullar eşittir. 

Silk & Cashmere Bayilik Şartları 

1- Mağazayı nerede açmalıyım ve büyüklüğü ne olmalı? İyi bir alışveriş merkezinde ya da en işlek alışveriş caddesinde, minimum 35 m², maximum 90 m²

2- Sezonda ne kadarlık alım yapmam gerekir? İlkbahar/yaz ve sonbahar/kış olmak üzere senede 2 sezon vardir. Her sezonda mağaza bayiliği için minimum alım € 60.000, corner bayiliği için minimum alım € 20.000'dur. Peşin ödemelerde belli bir alım üstüne indirim yapılmaktadır.

3- Marka bedeli ödememiz gerekiyor mu? Silk&Cashmere mağaza ve corner bayiliği için ayrı bedeller belirlemektedir.

4- Dekorasyonu nasıl yapacağım? Genel Müdürlüğümüzdeki Tasarım ve Mimari departmanı tarafından size dekorasyan projesi ve bazı bedelsiz görsel malzemeler ile gerektiğinde her türlü teknik destek verilmektedir.

5- Sipariş dönemleri ne zamandır? Kış sezonu için tavsiye edilen sipariş verme dönemi Mayıs-Haziran, Yaz sezonu için de Aralık ve Ocak'tır.

6- Yapacağım yatırım karlı mı? Merkezimizdeki pazarlama ekibimiz tüm bayi adaylarımız için fizibilite çalışması yaparak tahmini mali durumlarını göstermektedir.

7- Mağaza ekibine eğitim verilecek mi? Mağaza yönetim ekibinizi merkez ofisimiz ve mağazalarımızda minimum 4 gün ücretsiz olarak eğitiyoruz.Detaylı bilgi için bakınız Mağaza Eğitim Kitapçığı. 8- İade hakkım var mı? İlk siparişinizde müşteriyi ve ürünü çok iyi tanımadığınız göz önüne alınarak, bir defaya mahsus olmak üzere 10 % iade hakkı bulunmaktadır.

9- Defolu ürünleri ne yapacağım? Üretimden kaynaklı defolu ürünleri iade alabilmemiz için defoyu bize en geç 3 hafta içinde bildirmelisiniz.

10- Herhangi bir sorum ya da sorunum olduğunda kiminle irtibata geçmeliyim? Pazarlama departmanımız her türlü yardıma her zaman hazırdır. Sizi konu ile ilgili bölümlere ( Mağazacılık, Depo, Lojistik, Mimari, IT..vb.) yönlendireceklerdir.

11- Görsel malzemeleri nasıl elde edeceğim? Silk & Cashmere mağazalarında kullanılan Silk & Cashmere ambalaj malzemeleri ve diğer yardımcı malzemeler, ışıklı SC logo, büyük boy görseller ve büyük vitrin malzemeleri size maliyet fiyatından sunulmaktadır. Detaylı bilgi için bakınız Mağaza Eğitim Kitapçığı. Her sezon yenilenen görsel amaçlı küçük ayaklı posterler, matbuat, katalog ve benzeri malzemeler siparişinizle orantılı olarak size ücretsiz olarak sunulmaktadır.

12- Açılışta sizden yardım alacak mıyız? Mağazanın açılışından önce mağazacılık departmanımız her detayı içeren gerekli düzenlemeleri (vitrin ve iç mekan) yaparak mağazayı açılışa uygun olarak size teslim edecektir. Detaylı bilgi için bakınız Mağaza Eğitim Kitapçığı.

13- Bayiliğim ne zaman başlar? İmzalanan bayilik anlaşması ve gerekli evrakları eksiksiz olarak sunmanız ile sipariş formunuz onaylanır, depoya teslim edilir. Bayiliğiniz başlamış olur.

14- İstediğim zaman reklam verip, logoyu her yerde kullanabilir miyim? Hazırladığınız her türlü görselde, ilanda ve reklam çalışmasında Genel Müdürlüğün onayının alınması şarttır.

15- Sattığım ürünün kalitesini nasıl garantileyeceğim? Satılan bütün kaşmir ürünlerle, kullanılan kaşmirin kalitesini belgeleyen ve garantileyen kalite sertifikası verilmektedir.

 

Silk & Cashmere Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR