1. Bayilik Veren Firmalar
  2. Giyim & Aksesuar
  3. Samsonite Çanta

Samsonite Çanta

Samsonite Çanta bayiliği için aranan şartlar ve destekler ile birlikte, Samsonite Çanta bayilik başvurusu için iletişim bilgileri

Giyim & Aksesuar

Samsonite Çanta Hakkında

1972 yılında bayan çantası üreterek işe başlayan Desa’nın Türk tüketicisi ile buluştuğu ilk mağazası 1973 yılında Erenköy’de açılır ve Türk tüketicisi ilk defa omuzdan askılı bayan çantası ile tanışır.

1980’li yıllarda globalleşme yolunda attığı önemli adımlar Desa’yı dünyadaki büyük firmalar için üretim yapan başarılı bir tedarikçi haline getirir. 1986 yılında New York’ta açılan Desa ofisi gibi global ölçekli girişimler sonucunda marka, ABD, Avrupa ülkeleri ve İngiltere’de tanınan ve bu ülkelere ihracat yapan bir isim haline gelir.

1983 yılında dünya devi Samsonite’ın Türkiye distibütorlüğünü alan Desa, seyahat ürünleri pazarına konforlu ve kullanışlı valiz alternatifleri sunarak, ülkemizde bu sektörün gelişmesine de öncülük eder. Bu işbirliği 2007 yılında ortaklığa dönüşür.

1990 yılında, üretim bugün hala Sefaköy’de bulunan 15.000 metrekarelik modern tesise taşınır. Desa’da imal edilen ürünlerin derilerinin, 1991 yılında Çorlu’da bulunan 28.000 metrekarelik deri tabaklama tesisinde üretilmeye başlanması ile de Desa ham deriden başlayarak mağazalarında müşterilere nihai ürünün sunum ve satış aşamasını da kapsayan zincirin tüm halkalarını bünyesinde taşıyan entegre bir yapıya sahip olur.

Dünyanın en saygın iş dergisi Fortune’nın 1955 yılından bu yana hazırladığı Fortune 500 listesinin 2. Türkiye değerlendirmesinde Desa, önceki yıla göre 6 basamak birden yükselerek 449. sıradan 443. sırada yer alır.

İngiltere ofisi 2000 yılı Ekim ayında Londra Baker Street’te açılır.

2004 yılı Nisan ayında başarılı bir halka arz gerçekleştiren Desa bugün 12 bine yakın yatırımcı ortağıyla Türkiye ve yurtdışındaki yatırımlarına devam etmektedir.Yatırımcılarına karşı olan sorumluluğunun bilinci ile kendisine yeni iş hedefleri belirleyen, sektörde katma değer yaratmak ve istihdam sağlamak için çalışmalarına hız veren Desa, 2006 yılında 20.050 metrekarelik toplam, 9.280 metrekarelik kapalı alanda modern üretim imkanları ile donatılmış Düzce fabrikasını açar. Üç milyon dolar yatırım ile hayata geçen bu proje üretim kapasitesini %60 oranında arttırır.

Comfort and Style sloganı ile rahatlığı ve şıklığı birarada sunan ayakkabı markası Aerosoles’ün distribütörlüğü 2004 yılında alınır. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de beğeni kazanan marka için, ayakkabılar ile kombin çantalar da Desa fabrikalarında üretilir.

Her zaman yüksek üretim kalitesi ve çağdaş tasarımı ilke edinen ve Türkiye’de olduğu gibi dünyada da öncü olmayı hedefleyen Desa, 2005 yılında,Türkiye Superbrands seçim kurulu tarafından Super Marka olarak değerlendirilir.

2006 yılında “10 yılda 10 dünya markası yaratma” hedefiyle oluşturulan Turquality programına seçilen Desa dünya markası olma hedefine somut adımlarla ilerleyebilmek için logosundan kurumsal kimliğine, mağaza konseptlerinden koleksiyona kadar pek çok değişiklik üzerinde çalışmalara başlar. Özellikle koleksiyondaki değişiklikleri gerçekleştirmek ve Desa’yı bir moda markası haline getirmek için Londra ofisinin kadrosu genişletilir ve 2008 yılından itibaren koleksiyon İtalyan tasarımcı Frederico Tutino’nun liderlik ettiği yeni ekip tarafından hazırlanır.

DESA’da 2008 İlkbahar/Yaz sezonuyla birlikte büyük bir dönüşüm yaşanır. Logosundan mağaza konseptine ve hazırlamış olduğu hazır giyim koleksiyonuna kadar hayranlık uyandıran bir dönüşüme uğrayan DESA, artık sadece bir deri markası olarak değil, baştan ayağa moda sunan bir marka olarak hayatımızdadır.

2007 yılında, Desa’nın sahibi olduğu, 24 yıldır Türkiye’nin yanı sıra Suriye, Ermenistan, Azerbaycan, Gürcistan ve KKTC pazarlarında Samsonite ürünlerinin satış pazarlama ve dağıtım faaliyetlerini üstlenen Birleşik Seyahat Ürünleri A.Ş.’nin %60 hissesi Samsonite Europe N.V.’ye satılır. Bu ortaklık doğrultusunda 7 Desa mağazası Samsonite’a devredilir.

Bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen DESA, gerekli tüm stratejik kararları alır ve hayata geçirir. Bunun neticesinde 2008 Eylül ayında Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi olan Londra’daki Westfield Alışveriş Merkezi’nde dünyanın en ünlü markalarının arasında hak ettiği yeri alır.

2009 yılında ise Desa, Cidde’de bir mağaza açar ve büyük ilgi görür.

2009 yılı sonu kasım ayı itibariyle, Desa, 19 ilde 61 adet Desa ve 5 adet franchise mağazası ile İngiltere Londra’da ve Cidde’de bulunan birer adet Desa mağazasında müşterilerine, her yerde her saatte mutlak bir şıklık ve kendine özgü bir tarz oluşturma imkanı veren koleksiyonunu sunmaktadır.

Ürün haline getirdiği işlenmiş tüm derileri, gıda sektöründe kullanılan hayvanlardan elde eden Desa’nın varoluş amacı; moda ve kaliteyi en iyi şekilde birleştirerek uygun fiyatlarla Türkiye ve dünyadaki müşterilerine, Desa markası ile perakende ve toptan satış noktaları aracılığı ile ulaştırmaktır.

  1. Ayakkabı & Çanta

Samsonite Çanta Bayilik Destekleri

Personel Desteği
Personel Desteği
Eğitim Desteği
Eğitim Desteği
Pazarlama Desteği
Pazarlama Desteği
Bölge Koruması
Bölge Koruması
Yer Seçimi
Yer Seçimi
Reklam Desteği
Reklam Desteği

Samsonite Çanta Şartlar & Koşullar

Samsonite Çanta Fotoğraflar

Giyim & Aksesuar Sektöründeki Diğer Bayilikler

Öne Çıkan Gönderiler

Tümünü Gör