Roman

Roman Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Roman Bayilik Açıklaması

Hakkımızda

Turgut Toplusoy’un girişimi olarak, kaliteli, sürdürülebilir üretim anlayışıyla 1980 yılında yolculuğuna başlayan Roman, kısa sürede, yenilikçi, tasarım gücü yüksek koleksiyonları ile sevilen markalar arasında bilinirliğe ulaştı. Bugün, Türkiye ve dünyada sektöre yön veren lüks hazır giyim markalarından biri haline geldi.

Roman, günlük giyimden, kokteyl ve gece elbiselerine uzanan geniş ürün yelpazesi ile trendleri takip eden, stilinden ödün vermeyen, kendine güvenen kadınların gardırobunu gündüzden geceye tamamlıyor. Koleksiyonda, krep, ipek, koton ağırlıklı yüksek kalitedeki kumaşlar, özgün tasarımlarla hayat buluyor. Detaylarda farklılaşan modelleri ile zamansız ve ikonik Roman kadınına vurgu yaparken,  sofistike ve modern çizgisini şıklıkla birleştiriyor.

Roman, yurtiçinde 50, yurtdışında 13 mağazası ve online store ile tüm dünyadaki müşterilerine ulaşıyor.  

TARİHÇE

1980 Nişantaşı Rumeli Caddesi'nde İlk mağazası açıldı.

Özellikle, Roman markalı manto ve kabanlar, İstanbullu’ ların büyük ilgisini çekti. Roman'ın ikinci mağazası 1984 yılında Suadiye'de açıldı.

Mağazalaşma

1990'lı yılların ardından mağazalaşma süreci ivme kazandı.

Gypsy

1990 yılında, daha çok gençlere yönelik ürünler üreten ve yine Roman mağazalarında tüketiciyle buluşan, daha uygun fiyatlara sahip 'Gipsy' markasını yarattı.

2003 Suzan Toplusoy, Roman Tasarım Koordinatörü oldu. Dünya modasını etkileyen uluslararası bir marka olma vizyonuyla tasarım kadrosu güçlendirildi.

2005 yılında artan müşteri taleplerine daha hızlı cevap verebilmek adına, Roman markası, ekiplerini güçlendirerek 4000m2 kapalı alana sahip Çekmeköy’deki Roman Merkez Ofisi'ne taşındı.

2006 yılı sonrası, mağazacılıktan perakende yönetimine geçiş yapıldı.

2010 yılında, Roman, sosyal sorumluluk kapsamında, organik üretim koşullarına sadık kalarak tamamen organik kumaşlardan üretilen Organik by Roman koleksiyonunu hazırladı.

MOEVA for ROMAN

Moeva markasının cesur ve modern stilinden ilham alınarak hazırlanan "Moeva  for  Roman" kapsül koleksiyonunda, zengin detaylar ve feminen siluetler lüks kumaşlarla birleşti. Klasik ve özgün tasarımların, zarif detaylarla geometrik kesimlerin bir araya geldiği parçalar; Roman markasına özel hazırlanan koleksiyonda buluştu.

Yurt dışında ​Jennifer Lopez, Cameron Diaz, Gigi Hadid, Bella Hadid, Rita Ora​ ve daha birçok ünlü yıldızın ve stil sahibi kadınların tercihi olan Moeva markası, Roman kadınının da vazgeçilmezi olacak. 10 parçalık bu özel koleksiyonda hem plajda hem de günlük hayatta stilinizle kombinleye bileceğiniz modeller bulabilirsiniz.

Roman Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR