Reşadiye Su

Reşadiye Su Bayilik Açıklaması

Reşadiye Su Bayilik

Reşadiye Su Bayilik Hakkında Firma Tanıtımı: ADAPAZARI AKYAZI REŞADİYE KÖYÜNDEN GELEN SUYUMUZ OZONSUZ VE SERTLİK DERECESİ 1.2 DİR. Marka ve kalite bilincini benimseyerek temiz, kaliteli ve sağlıklı su içmeniz gayesi ile Reşadiye Doğal Kaynak Suyu’nu sizlerin onayına sunuyoruz.

Suyumuz Sakarya ili, Akyazı ilçesi, Reşadiye köyünden çıkmakta olup kayın, gürgen ve meşe ağaçlarının toplandığı floradan beslenmektedir. 

Reşadiye Su Bayilik Konusudur. Suyumuz tek bir kaynaktan çıkmakta ve bir doğal kaynak suyunun taşıması gereken tüm özellikleri taşımaktadır. Firma olarak hedefimiz; suyu, kaynağından çıktığı andaki kalitede siz müşterilerimize ulaştırmaktır. Bu noktadan itibaren size Reşadiye Kaynak Suyu'nun hikayesini anlatalım.

Reşadiye Su Bayilik ve Bayilik Bilgileri Kaynağından, dış ortamdan izole edilmiş bir şekilde polietilen borularla dinlendirme depolarına alınır. Dinlendirme depolarında, ortalama 24 saat süre ile dinlendirilir. Bu dinlendirme işlemi esnasında; depo içindeki hava, kapalı devre olarak hepa filtreli UV lambalı odalardan geçirilir. Burada depo içerisindeki suyun, yüksek standartlarda hijyenik hava ile teması sağlanır.

Depo yüzeyleri ise Gıda Kodeksi’ ne uygun polietilen membran levha ile kaplı olup su ile temaslı yüzeyler tamamen pürüzsüzdür. Depolarda dinlendirilen su, tesise kadar süren 700 mt.lik yolculuğunu yine polietilen borular içerisinde tamamlar. Tesisimize ulaşan su, el değmeden ve insan faktöründen uzak bir ortamda dinlendirilmiş olarak 19 lt. polikarbon damacanalara doldurulur. Bu dolum hikayesi oldukça sürükleyicidir. Dolum için gelen boş damacanalar öncelikle mekanik ve fiziksel kontrollerden geçerler. Bu aşamada patlak ve kirli damacanalar tespit edilir.

Aşırı kirli olduğu tespit edilen damacanalar; ön yıkama ve mekanik temizlik işleminden sonra sisteme alınırlar. Geri dönüşümlü olan polikarbon damacanalar, koku kontrolünden de geçerler ve kötü koku içermeyen damacanalar sistemimiz için Johnson Diversey tarafından geliştirilen yağ ve kir çözücü özelliğe sahip özel bir deterjan ile temizlenirler.

Su ile durulandığında anında damacana yüzeyinden uzaklaşan bu deterjanla, damacanaların boyun ve dış yüzeylerinin temizliği; fırçalı sistem dış yıkama makinesinde otomatik olarak yapılır. Bu makinede yıkama esnasında damacanaların dezenfeksiyon işlemi de başlamış olur. Çünkü fırçalı sistem yıkama makinesinde ozonlu su kullanılmaktadır.

Dış yıkama işleminden sonra damacanalar 9 istasyonlu ön yıkama makinesinde iç ve dış yıkama işlemine tabi tutulur. Burada damacanaların içi ve dışı; otomatik dozaj kontrollü yıkama istasyonunda, 70˚C sıcaklıktaki deterjanlı su ile yıkanır. Burada damacanaların %100 temizliği sağlanmış olur. Deterjanlı yıkama işleminden sonra ön durulama istasyonuna gelinir ve damacanalar yıkama işlemi sonrası kalan deterjan kalıntılarından arındırılır.

Ön durulama istasyonunda kullanılan durulama suyu ozonlu su olup durulama esnasında damacanalardaki olası bakteriyolojik kirler ve hissedilmeyen kötü kokular da giderilmiş olur. Ön yıkama istasyonundan sonra damacanalar otomatik dezenfektan dozlamalı dezenfeksiyon havuzuna gelir. Burada damacanaların dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu istasyondan sonra damacanalar biri jet nozüllü olmak üzere 5 aşamalı iç ve dış yıkama istasyonlarından geçer. Böylelikle damacanaların bakteriyolojik, mekanik ve fiziksel olarak temizliği sağlanmış olur.

Sağlanan temizliğin teyidi ise boş damacanalarda kalan su kalıntılarından alınan numunelere yapılan analizler ile sağlanır. Temizliği sağlanan damacanalar, pozitif hava basınçlı hepa filtreli odalarda otomatik olarak el değmeden doldurulur. Doldurulmuş olan damacanaların kapak kapatma ve shrinkleme işlemleri de el değmeden gerçekleştirilir. Bu noktadan sonra damacanalarımız dış etkilerden korumalı rack sistemimize doldurularak müşterilerimize sevk edilir. Saydığımız tüm bu işlemler bakteriyolojik ve kimyasal olarak laboratuarımız tarafından denetlenir.

Ayrıca üretim sistemimiz 16 noktadan kameralarla görüntülenerek sistemin takibi sağlanır. Müşterilerimiz; suyun nereden ve ne şekilde kendisine ulaştığını bilir. Buraya kadar biz sağlıklı bir şekilde, üretim standardını yüksek tutarak doğal kaynak suyumuzu size ulaştırmış oluyoruz. Bundan sonrası yani damak tadına vararak suyumuzu içmek ise size düşüyor. Suyumuzun tadına daha iyi varmak istiyorsanız; suyumuzu, aşağıdaki kuralları göz önünde bulundurarak tüketmeniz gerektiğini belirtmeliyiz.

1. Suyu beklettiğimiz damacanalarımız temiz ve tozsuz ortamlarda olmalı; kokulu, yanıcı maddelerin, deterjan ve gıda maddelerinin yanında bulundurulmamalıdır. Zira bu ortamlarda bulunan sular bakterilerden, virüslerden ve koku veren kimyasal bileşenlerden etkilenirler.

2. Su tüketiminde kullanılan yardımcı aparatlar (su sebili, pompa.. vs) her damacana değişiminde dezenfekte edilmelidir. Dezenfekte işlemi 1 lt suya 2 damla Sodyum Hipoklorit (çamaşır suyu) eklenerek hazırlanan su ile yapılmalıdır. Dezenfekte işlemi öncesi bu materyaller hazırlanan su ile mekanik olarak iyice yıkanmalı, daha sonra hazırlanan klorlu su içerisinde yaklaşık 1 saat süre ile bekletilmelidir. Bu işlem sonucunda kullandığımız materyaller dezenfekte edilmiş olur.

3. Damacanaların kapak kısımları açılırken ellerimizin temiz olmasına özen göstermeliyiz. Aksi takdirde suyumuzu tüketmeden kirletmeye başlamış oluruz.

4. Su pompaları, işlevini gerçekleştirirken damacananın içerisine ortam havasını aldığından damacanaların bulundurulduğu ortam çok önemlidir. Bu ortamlar kesinlikle temiz ve kokusuz ortamlar olmalıdır. Kokulu ortamlarda bulunan damacanalar içerisindeki sular bu kokulardan hava teması esnasında kesinlikle etkilenirler.

5. Damacanalarımızı bulundurduğumuz ortamlar; güneş ışığına maruz kalmayan, temiz ve serin ortamlar olmalıdır.

6. Damacanalarımızın üzerinde toz vb oluşumlar olmamalıdır. Zira bu ortamlar bulaşıcı birçok hastalığın etkenlerini taşımaktadır.

7. Damacanalarımızın kapakları açıldıktan sonra mümkün olan en kısa süre içerisinde su tüketilmeli ve damacana içerisinde su bırakılmamalıdır. Boş damacanalar şebeke suyu ile çalkalanıp durulanmalıdır. Bu işlemden sonra, kapağı kapatılarak yetkili bayiye teslim edilmelidir. Bu işlem sayesinde damacanalarımızın bakterilerden büyük ölçüde arındırılmış olur. Zira şebeke suyunun içerdiği klor damacanamızı temiz tutabilir.

8. Damacanalarımızı dağıtan personelin el, yüz, tırnak ve kıyafet temizliğine dikkat etmeli, kişisel temizliğine özen göstermeyen personellerden damacana almamalıyız.

9. Açık araçlarla sevk edilen damacanaları alıp tüketmemeliyiz.

10. Emniyet bandı olmayan damacanaları almamalı, emniyet bandının ve kapak kısmının temiz, tozsuz ve hijyenik olmasına özen göstermeliyiz.

11. Polikarbonik (PC) damacanalar nefes alan malzemeler olduğu için damacanalarımızın bulunduğu ortamlar çok önemlidir. Bilmeliyiz ki damacana içerisindeki suda hissettiğimiz koku kesinlikle bulunduğu ortamdan geçmektedir.

12. Kirli ellerimizle damacana kapaklarına, pompa ve sebil musluklarına kesinlikle dokunmamalıyız. Çünkü bu dokunmayı takiben suyumuzu kirletmeye başlamış oluruz. Sizler bizim için değerlisiniz. Üretici firma olarak biz, ürün kalitemizi her gün bir adım daha ileriye götürmekteyiz.

Firmamız konu ile ilgili gerekli tüm kalite ve TSE belgelerine sahiptir. Bizler sizleri müşterimiz gibi görmedik görmeyeceğiz. Sizler bizim ortaklarımızsınız. Suyumuzun son damlasına kadar tadına varmanız dileği ile..

Reşadiye Su Bayilik Bilgileri

Firma ismi: Reşadiye Su Bayi - Franchise Şube Sayısı: 14 Franchising / Bayilik Destekleri: Reklam, Pazarlama, Bölge Koruması Bayilik Şartları ve Yatırım Maliyetleri: BAYİLER İÇİN DAMACANAYI BİR E BİR DEĞİŞTİRİYORUZ 200-300 ARASI YENİ DAMACANA İSTEMEKTEYİZ REKLAM VE STANDART İŞLEMLERİ BİZ KARŞILIYORUZ.

 

Reşadiye Su Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR