Otokoç Otomotiv

Otokoç Otomotiv Bayilik Açıklaması

Otokoç Otomotiv Bayilik

 Otokoç Otomotiv Bayilik ve Bayilik Şartları Otokoç Otomotiv Bayilik Hakkında : Merhum Vehbi Koç’un 1928 yılında kurduğu, Koç Holding’in ilk otomotiv sektörü yatırımı olan Otokoç Otomotiv, aradan geçen 86 yıl boyunca birçok ilke imza attı. Otokoç Otomotiv çatısı altında hizmet veren Birmot; Fiat, Alfa Romeo, Lancia ve Jeep markalarının satışıyla kaliteli hizmet anlayışını sürdürüyor. 

Otokoç Otomotiv Bayilik ve Bayilik Şartları Koç Topluluğu’nun kurucusu merhum Vehbi Koç tarafından 1928 yılında kurulan Otokoç Otomotiv, Türkiye’nin lider otomotiv perakendecisi ve araç kiralama şirketidir. 

Otokoç Otomotiv’in temelini oluşturan ve Koç Holding’in ilk otomotiv sektörü yatırımı olan Otokoç A.Ş.’nin temelleri “Ford Motor Company” acentalığının alınmasıyla Ankara’da atılmıştır. 2001 yılında, daha önce ayrı tüzel kişilikler altında otomotiv perakendeciliği alanında faaliyetini sürdüren Koç Holding’e ait Ford şirketleri Otokoç, Fiat şirketleri de Birmot çatısı altında birleştirilmiştir. 

Toptan yedek parça faaliyet alanları ve personel adetleri - TYP Faaliyet gruplarımız

  1. Fiat orjinal yedek parça,
  2. Ford orjinal yedek parça,
  3. Mako ana bayiliği,
  4. Birmot akü ve DMP’dir.
  5. Türkiye çapında 132 adet personelimizle kesintisiz hizmet veriyoruz.

Toptan yedek parça operasyon detayları

  1. Yetkili servis, Perakende Toptan ve Özel Servis olmak üzere 3.500 farklı müşteriye temas ediyoruz.
  2. 70 adet araç parkına sahibiz. Bu sayede müşteri taleplerini aksatmadan adreslerine teslim ediyoruz.
  3. Özgün bilgi teknolojileri alt yapısı ve ERP sistemini kullanıyoruz.
  4. İnternet şubemiz sayesinde müşterilerimiz işlemlerini internet üzerinden online yapabiliyorlar.

Firma ismi: Otokoç Otomotiv 

Bayi - Franchise Şube Sayısı: 3500 

Franchising / Bayilik Destekleri: Reklam, Pazarlama, Bölge Koruması, Personel

Otokoç Otomotiv Bayilik Şartları

Bayilik Şartları ve Yatırım Maliyetleri: OTOKOÇ Otomotiv’in Satış Noktası olmak ister misiniz? Müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri temin etmek için büyük bir tedarik ağıyla iş ortaklığı yapıyoruz. Sürekli olarak ürün çeşitliliğimizi arttırmak adına yeni projelerde işbirliği, yeni Bayiler ve üreticilerle birlikte çalışma imkânı oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yüzden Bayimiz olmak isteyen firmalar için bu süreci anlaşılabilir, hızlı ve olabildiğince basit yaptık. Bu sayfada bir iş sahibinin OTOKOÇ Otomotiv’in Satış Noktası olmak için atması gereken adımları paylaşıyoruz.

Bayi adayı olmak için ne yapılması gerekli?

OTOKOÇ Otomotiv ile ticari iş ortaklığı kurmak isteyen Bayilerin online başvuru formunu eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunuz doğru ve eksiksiz doldurulmuş ise, formunuzdaki bilgiler ürünlerinizi değerlendirecek olan ilgili Toptan Yedek Parça Bölge Müdürlüğünün kategori yöneticisine yönlendirilecek ve size sürecinin ilerleyen adımlarını bildiren ya da Bayilik talebinizin olumlu/olumsuz olduğunu bildiren bir e-mail gönderilecektir. Eğer başvuru formunuz eksik ise, gerekli bilgilerin sizden talep edildiğini veya yeniden başvuru formunu iletmenizi bildiren bir e-mail tarafınıza gönderilecektir. 

OTOKOÇ Otomotiv’i tanımak? Otomotivle ilgili tüm çözümleri tek çatı altında müşterileriyle buluşturan Otokoç Otomotiv, toptan yedek parça ve aksesuar satışı, hizmeti sunmaktadır. Kurulduğu günden beri; her zaman “Koşulsuz müşteri memnuniyeti” ilkesini ön planda tutan ve bu yaklaşımı ile 2004 yılında Ulusal Kalite Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır. Otokoç; Toptan Yedek Parça organizasyonu ile İstanbul (Beylikdüzü ve Küçükyalı), Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa illerinde yer alan şubeleri ile hizmet vermekte olup, bir yandan da yeni yatırımlarla genişlemeye de devam etmektedir.

(Toplam 25.000 m2 kapalı alanda 6 şehirde ve 7 Depo-Şube )(alıntı. https://www.otokoc.com.tr/Sayfalar/40/Otokoc-Hakkinda/Tarihce.aspx ) En iyi şekilde OTOKOÇ Otomotiv’in ürünlerini tedarik etmek ve stratejik bir Satış noktamız olmanız için, bizim iş süreçlerimizi çok iyi bilmeli ve firmanıza bu süreçlerde nasıl katkıda bulunabileceğimizi müzakere etmeliyiz. Aşağıdakiler sizin- bizim ana satın alma süreçlerini doğru yapmanıza yardımcı olacaktır:

1. Başvuru formunu mutlaka eksiksiz olarak doldurmalısınız.

2. Sitemizi ziyaret etmeli, ürün kategorilerinin olduğu sayfaları gezmeli, sunduğumuz ürünleri, Kampanyaları, markaları, kalite ve fiyatlarını incelemelisiniz. 3. Ödeme çeşitleri ve şartları hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

4. Müşterilerimize üstün kalitede hizmet sunmak için bizimle bire bir çalışabilmeli, tüm yasa ve yönetmeliklere uygun olmalı.

5. Doğru fiyat politikası ile çalışabilmeli.

6. Yüksek müşteri beklentilerini karşılayabilecek ürün ve hizmet politikasına sahip olmalı.

7. Güncel kampanyalar ve sipariş işlemlerini çevrimiçi yürütebilecek bir altyapıya sahip olmalı. İş ortağımız olun, milyonlarla buluşun! Türkiye’nin en büyük Otomotiv Yedek Parça dağıtıcılarından birisi olan OTOKOÇ Otomotiv’in Garantisinde ürünlerimizi satışa sunmaya hazır mısınız?

Değerli iş ortaklarımız arasına katılın, aylık ortalama …… adet parça satışın gerçekleştiği OTOKOÇ Otomotiv’in ürünlerinizi tüm Türkiye ile buluşturun. İş ortaklarımızda aradığımız niteliklere sahipseniz; OTOKOÇ Otomotiv’in Türkiye genelinde 3.500’u aşkın değerli Bayileri arasına hoş geldiniz! Müşteriye yakın teşkilat yapımız ve Türkiye çapında yaygın bayi ağına sahip Sürekli finansal gücümüz ile daima yanınızdayız.

Çalışanlarımızı sizin için özenle seçiyor, gelişimin önemine olan inancımız ile sürekli eğitimler düzenliyoruz. Tüm tesislerimizi en yeni teknolojilerle destekliyor ve yeniliyoruz. Tek amacımız var: Müşterilerimize mümkün olan en iyi zamanda en iyi hizmeti sunmak. (https://www.otokoc.com.tr/Sayfalar/40/Otokoc-Hakkinda/Tarihce.aspx ) Not: Kalite politikamız gereği; tüm Bayi başvuruları değerlendirme sürecine tabi tutulur.

 

Otokoç Otomotiv Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR