Kolay Para Kazanma Sevdası Hakkında

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 12:55

Para kolay yollardan kazanılır mı? Yeterince şansınız ve birikiminiz olursa neden olmasın! Genetik hastalığımızdan kurtulup harekete geçersek para kazanmanın bize göre en kolay yollarını da keşfedebiliriz.

Kolay Para Kazanma Sevdası Hakkında
Enes Öksüz admin

Genetik hastalıklarımızdan biri; maruz kaldığımız televizyon dizileri, filmlerde gördüğümüz hayatlar, doğuştan şanslı olanlarla ilgili edindiğimiz bilgiler ve tabi ki hayallerimiz nedeniyle hepimiz kolay para kazanma peşindeyiz.

“Para parayı çeker.” diye düşünüp, bir de haklı olduğumuz gerçeği ile yüzleştiğimiz örneklerle karşılaşınca kolay para kazanma yollarını arar olduk. Mümkünse çalışmadan, patron stresi çekmeden nasıl zengin olabiliriz konulu yazıları bile okuduk, videoları izledik ve en zorunu da denemekten hiç çekinmedik; düşündük. En kısa zamanda en yüksek paraları kazanıp hayatımızın seyrini değiştirme hayalleri kurduk. Milli Piyango çekiliş zamanlarını bayram havasıyla bekledik. Henüz çekiliş olmadan günler öncesinde hepimize o büyük ikramiye çıktı; nasıl harcayacağımızı düşünmeye başladık. Ev mi almalıydık yoksa dünyayı mı gezmeliydik; parayı bölüştük, hatta senin payın daha fazla diyerek aile bireylerimizle tartışmalar yaşadık.

Şaka değil maalesef, kolay yoldan para kazanma sevdasını içimizde büyüttük de büyüttük. İnternette ne zaman “kolay para kazanma yolları” diye başlıklar görsek tereddütsüz tıkladık, linkin güvenli olup olmadığını sorgulamadan hiç düşünmeden okumaya başladık. Bazı insanların doğuştan zengin ve varlıklı ailelerin bireyleri olmasını yadırgamadık ancak sonradan zengin olanların mutlaka bir şeyler karıştırdığına inandırdık kendimizi.

Gerçekler neydi peki, kolay yoldan para kazanmak mümkündü de bizden mi saklandı?

Kolay Yoldan Para Kazanmak Mümkün mü?

Bu sorunun cevabı ne kadar hoşumuza gitmeyecek olsa da; maalesef kolay yoldan para kazanılmaz. En azından önceki dönemlerde gerekli hazırlıklar yapılmamışsa kolay yoldan para kazanılması şansınızın çok yaver gitmemesi durumunda pek de mümkün sayılmaz.

Çok iyi bir eğitim almışsınızdır, deneyimlerinizi ve bilgilerinizi kolay bir şekilde sermayeye dönüştürebilirsiniz. Yetenekleriniz takdir görür, el işi üretimlerinizi satarsınız, yine para kazanabilirsiniz. Zamanında çok çalışıp para biriktirmişsinizdir, doğru zamanda doğru alanda yatırım yaparsınız şansınız da yaver giderse bir anda zengin olabilirsiniz. Kendinizi çok iyi ifade ediyorsunuzdur, bu yeteneğinizle konuşmacı olursunuz; evet yine para kazanabilirsiniz.

Ancak gördüğünüz gibi para kazanabilmek için öncelikle edinimlerinizin bulunması gerekir. İyi bir eğitim alma fırsatının yakalanması, zamanında emek harcanması, tasarruf yapılması, bilgi birikimi ve deneyim kazanılması kolay değildir. Sonrasında para kazanma konusunda kolaylık sağlar ve hızla zengin olabilirsiniz ancak para kazanmanızı sağlayan niteliklere kolay şekilde sahip olamazsınız.

Zengin doğarsanız da para kazanırsınız ancak bu sizin müdahale edebileceğiniz bir gerçeklik olmaz. Şans oyunlarından para kazanabilirsiniz ama milyonda bir şansınızın olması gerekir. Şans oyunlarından para kazanabilirsiniz ancak analiz yeteneğini barındırmanız şarttır. Özün sözü kısa yoldan, emek de harcamadan hayalinizdeki zenginliğe erişemezsiniz.

Para Kazanmanın Hiç mi Kolay Yolu Yok?

Para kazanmanın kolay yolları olduğunu hepimiz biliyoruz. Kişisel donanımlarımızı doğru kullanırsak ve bir de doğru yatırımlar yaparsak para kazanmanın eğlenceli yüzünü görebiliriz. Fakat bu sürecin de kendine göre zorlukları olacaktır. Tüm mesleklerin kendine göre zorlukları olur; kimisi streslidir kimisi çetin mücadeleler gerektirir. Önemli olan daha kaliteli yaşamak ve mutlu bir hayat sürebilmektir. Paranın söz konusu olduğu tüm tartışmaların ya da söylemlerin kendi paradokslarını doğurduğu gerçeğinin de yadsınmaması gerektiğini düşünüyoruz. Paraya duyulan hasret kadar tadı çıkarılan paraların da sonsuz olmadığını hatırlatmak istiyoruz. Herkes yeteneklerini doğru alanlara kanalize eder, önüne çıkan fırsatları değerlendirir ve acele etmeden hareket ederse para kazanabileceği en doğru yolu kendi kendine keşfedecektir.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler