Kamera Sistemleri Aradığınız Yatırım Fırsatı Olabilir!

Son Güncellenme: Thu Jul 2024 07:42

Kamera kurulumunu da yaptığınız takdirde kısa zamanda yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. 

Kamera Sistemleri Aradığınız Yatırım Fırsatı Olabilir!
Enes Öksüz admin

Bazı iş fikirleri vardır, bu işi yapan girişimciler seçtikleri sektör gereği iş hayatına avantajlı başlarlar. Hedef kitlelerinin temel ihtiyaçlarına çözüm bulunca ve sundukları çözüm hedef kitlenin beklentilerini karşılayınca başarı kendiliğinden gelir. 

İnsanlar yaşamak için beslenmek zorundadır, hayatlarını idame ettirebilmek için barınacak bir yer bulmalıdır, soğuktan ya da sıcaktan korunmak için giyinmeli ve tehlikelerden korunmak için güvenliklerinden emin olmalılardır. 

Güvenlik derken artık güvenliğin sağlanmasının ne denli zor olduğunu açıklamamıza gerek yok. Eskiler hep anlatırlar: “evlerimizin, dükkanlarımızın kapılarını açık bırakırdık, komşularımıza ya da muhitimizden kimselere güvenirdik. Kimsenin canımızda malımızda gözü olmazdı” derler. Günümüzde bu bakış açısının desteklenmesinin imkanı var mı? İnsanlar giderek kendilerini daha az güvende ve daha çok tehlikede hissediyorlar!

Güvende hissetmeyen kişiler de doğal olarak mal ve can güvenliklerini korumak adına teknolojik yöntemlere başvuruyorlar. Hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar güvenlik kameraları teknolojilerinden yararlanarak hem suçu caydırmaya hem de olası bir vukuat durumunda ispat gücüne sahip olabiliyorlar.

Kamera sistemleri bayiliği veren firmalar, son dönemde güvenlik açıklarının artması ile popülerliğini arttırıyor. Mahalle aralarında, iş yerlerinde, büyük kurumsal şirketlerde, toplu konut yerleşimlerinin bulunduğu yerlerde ve hatta bireysel hanelerde bu kameralara talep arttıkça girişimciler için de yeni fırsatlar açığa çıkıyor. 

Güvenlik Kameraları Artık Lüks Değil

Son dönemde artan hırsızlık, gasp vb. suçların artması güvenlik kameraları kullanımını lüks olmaktan çıkardı ve temel ihtiyaç sınıfına soktu. Büyük şirketler ve devlet kurumlarında hali hazırda var olan ancak yavaş yavaş sitelerde ve evlerde de kullanılmaya başlayan güvenlik kameraları en etkili caydırıcı güvenlik tedbirlerinin başında geliyor. 

Siz de birikimlerinizi toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda yatırıma dönüştürmek istiyorsanız kamera sistemleri bayilik veren firmaları inceleyebilirsiniz. Kamera sistemlerinin kurulumu, elektrik bağlantıları konusunda bilginiz varsa personel ihtiyacınızı azaltarak satışlarınızı yapabilir, kurulumunu da üstlenerek kârınızı arttırabilirsiniz.

Kamera Sistemleri Bayilikleri Kârlı mıdır?

Kamera sistemleri firmalarının bayiliklerini almak isteyen girişimcilerin en temel sorusu bu bayiliklerin karlı olup olmadığı ile ilgilidir. Ancak bu bayilikleri alıp memnun kalmayan girişimci sayısı oldukça azdır. 

Kamera sistemleri bayilikleri almak neden karlıdır diye sorarsanız;

  • Güvenlik açığı giderek artmakta ve bu teknoloji ihtiyaç haline gelmektedir; Az önce de belirttiğimiz gibi insanların güvenlikleri ile kaygıları arttıkça ve başlarına istemedikleri olaylar geldikçe kendilerini güvende hissetmek ve acil bir durumda yetkili mercilerin yardımlarına koşmalarını isterler. Çok insani bir tepki gösterirler ve kendilerini, sevdiklerini, mallarını korumaya çalışırlar. Güvenlik ile ilgili bilinç arttıkça da bu kişilere güvenlik kamera sistemleri satmak için çok çaba harcamaya gerek kalmayacaktır. Zaten ihtiyaçları vardır ve mümkün olduğunca en iyi ürünü satın alma eğilimi gösterirler.
  • Hedef kitlesi geniştir; Güvenlik kameraları alan kişi ve kurumlar giderek artmaktadır. Eskiden sadece belli başlı kurum ve kuruluşlarda güvenlik kameraları kullanılırken artık apartmanlarda, küçük işletmelerde ve ofislerde de bu teknolojik sistemlere olan talep artmaktadır. Bu nedenle güvenlik kameraları sistemleri bayilik almak isteyen girişimciler daha çok kişiye hitap ederek satışlarını arttırabilirler. 
  • Teknoloji sürekli yenilenmekte ve yeni kamera sistemleri piyasaya sürülmektedir; Güvenlik kameraları da diğer tüm teknolojik ürünler gibi zaman içerisinde kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelir. Daha net görüntüleme yapan, kayıt süresi fazla olan ürünler piyasaya çıktıkça mevcutta kamera kullanan müşteriler bu ürünlerin avantajlarını deneyimledikleri için en son çıkan kameraları kullanma gereksinimi duyarlar. Diğer bir deyişle bir kere bu ürünü alan bir müşteriye tekrar satış yapılamaz diye bir düşünce içerisinde olanlar yanılırlar. Güvenlik kameraları satışı hem karlı hem de süreklidir. 

Bir önceki haberimizde Hem Müşterilerinizi Memnun Edin Hem de Para Kazanın başlığı ile gayrimenkul danışmanlığı bayiliği üzerine fikirler bulabilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler