İstanbul Kart

Metrolar, Otobüs Durakları, Teleferik Istasyonları, Tramvay Istasyonları, Deniz Taşımacılığı Istasyonları Başta Olmak Üzere 17 Binden Fazla Noktada Kullanılan İstanbul Kart, Kullanım Kolaylığı..

İstanbul Kart Bayilik Maliyeti

1 - 5.000 *
* Temsilci olmak isteyen girişimcilerin karşılaması gereken maddi yeterlilikler; BELBİM firmasına 1000 USD’lik teminat bedelinin ve İETT’ye 200 biletlik ulaşım bedelinin yatırılmasıdır.

İstanbul Kart Bayilik Destekleri 1/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

İstanbul Kart Bayilik Şartları

Başvuru Formunun Doldurulması Ve Gerekli Evrakların Teslim Edilmesi
İstanbul Kart Temsilciliği İçin Gerekli Koşullara Sahip Lokasyonda İşyeri Bulunması
Başvuru Sahibinin Tc Vatandaşı Olması
Başvuru Sahibinin Vergi Mükellefi Olması
Geçmiş Dönemde Alınmış Bir İett Bayiliği Varsa Sahtekarlık Nedeniyle İptal Edilmemiş Olması
Başvuru Sahibinin İşyeri Açma Ve çalışma Ruhsatına Sahip Olması

İstanbul Kart Bayilik Açıklaması

İstanbul Kart Bayiliği

Gerçek ya da tüzel kişiler İstanbul Kart bayiliği diğer bir deyişle temsilciliği alarak; yolculara elektronik bilet satışı ve kartlara para yükleme yetkisine sahip olabilirler. BELBİM tarafından her bir temsilcinin POS cihazlarına aylık olarak bir bedel yüklenir ve temsilciden fatura düzenleyip BELBİM’e göndermesi beklenir. Temsilcinin hazırladığı faturanın BELBİM’e ulaşmasının akabinde kendisine hizmet bedeli için ödeme gerçekleştirilir.

Tek başına yüksek kazanç getirmeyen ancak kalabalık lokasyonlarda açıldığında yatırımcısına sürümden kazandıran İstanbul Kart temsilcilikleri giderek çoğalmaktadır. Kartların farklı ulaşım araçlarında kullanılması ve İstanbul nüfusunun giderek artması İstanbul Kart temsilciliklerinin de yaygınlaşmasına yol açmaktadır.

İstanbul Kart Temsilciliği Başvuru Süreci

İstanbul Kart temsilciliği yapmak isteyen gerçek ya da tüzel kişilerin hizmet noktalarına şahsi olarak gidip başvurmaları gerekir. Hizmet noktalarında  “Temsilcilik Başvuru Formu” doldurulduktan sonra başvuran kişinin ticari faaliyeti olup olmadığına göre farklı belgeleri formla birlikte teslim etmesi başvurunun tamamlanması adına yeterlidir.

Az sonra detaylı olarak belirteceğimiz ek belgeler tamamlandığında yapılan başvuru Temsilci Yönetimi Şefliği tarafından işleme alınır ve işyerinin temsilcilik için uygun niteliklere sahip olup olmadığı değerlendirilir. İşyerinin de onay alması sonucunda başvuru sahiplerine bilgilendirme yapılır. Temsilcilik onaylandığında BELBİM tarafından işyerlerine güvenlik kamerası yerleştirilir ve temsilciler bu şartı kabul etmek zorundadırlar.

İstanbul Kart Temsilcilik Başvurusu Sırasında Gereken Evraklar

 • Gerçek ya da tüzel kişinin vergi levhasının fotokopisi,
 • Faaliyet belgesinin ya da işyeri açma çalıştırma ruhsatının fotokopisi,
 • Kimlik belgesinin fotokopisi,
 • Temsilciliğin yapılacağı işyerinin dışarıdan çekilen resmi ve
 • Adli sicil kaydı.

İstanbul Kart Temsilciliği Yapılacak İşletmede Aranan Özellikler

 • İşletmenin ulaşım kanallarına yakın, yolcu sirkülasyonunun yoğun yerlerde ve kolay erişilebilir mevkilerde bulunması gerekir.
 • Temsilciliğin yapılacak işyerinin İstanbul Kart temsilciliği için uygun olması ve markanın kurumsal değerlerine zarar vermemesi beklenir.
 • Temsilcilik yapılacak işyerinin mevcut temsilcilerin kazancını etkilemeyecek şekilde, temsilciliklere uzak olması şartı aranır. Öne sürülen bu şarttan yola çıkarak BELBİM’in temsilcilerine bölge koruması desteği sunduğu kolaylıkla anlaşılabilir.

İstanbul Kart Temsilcilik Şartları

İstanbul Kart temsilciliği yapacak gerçek ya da tüzel kişilerin karşılaması gereken şartlar şu şekilde özetlenebilir:

 • Yüz kızartıcı suçlardan ötürü hüküm giyen kişiler temsilci olamaz.
 • Elektronik para kanunu kapsamında yer alan suçlardan ötürü ticari yasağı bulunan kişiler temsilcilik yapamaz.
 • Vergi borcu ya da ihalelere katılım yasağı bulunan yatırımcıların başvuruları kabul edilmez.
 • Devletin dirliği ve birliği ile ilgili devlet aleyhinde herhangi bir suç işleyen ve işlediği suç sabit olan kişiler temsilcilik hakkına sahip olamaz.
 • Kurum imajına saygı duyan, dürüst ticarete inanan, uykun niteliklere sahip olan ve minimum yatırım bütçesini karşılaya kişilerin temsilcilik başvuruları değerlendirilir.

Sözleşme Sırasında Gereken Belgeler

İstanbul Kart temsilcisi olmak isteyen kişilerin hem başvuru sırasında hem de başvuru kabulünün akabindeki sözleşme sürecinde sunması gereken evraklar vardır. Bayilik başvurusunun onaylanmasıyla sözleşme imzalanması aşamasına geçilir ve başvuru sahiplerinin şu evrakları tamamlaması beklenir:

 • Oda kayıt belgesinin ya da ticaret sicil gazetesinin fotokopisi,
 • Tüzel kişiler için imza sirküleri,
 • Adli sicil kaydı belgesi,
 • Tüzel kişiler için şirket ortaklarının kimlik fotokopileri,
 • Gerçek kişiler için 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf,
 • Anlaşmalı bankada açılan hesabın numarası.

İstanbul Kart Temsilciliği Açmak İçin Gereken Minimum Bütçe

İstanbul Kart Temsilcisi olmak için BELBİM firmasına 1000 USD’lik teminat bedelinin ve İETT’ye 200 biletlik ulaşım bedelinin yatırılması gereklidir. Bu bedeller BELBİM tarafından revize edilebilir.

İstanbul Kart temsilciliği yaparak kısa sürede yüksek kazanç elde etme beklentisine girilmemelidir. İstanbul Kart bayiliği alarak sürümden düzenli gelir elde edilebilir

İstanbul Kart Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR