Flormar

Türkiye Kozmetik Pazarının %21’Ine Sahip Olan Flormar; Yurt Içinde Ve Yurt Dışında Bayilik Veren Firmalar Arasında Yer Almaktadır.

Flormar Bayilik Maliyeti

500.000 - 1.000.000+ *
* Flormar bayilik ücretlerinin, seçilen bayilik konseptine ve mağaza alanına göre değişiklik göstermekle beraber yaklaşık 500 bin Euro dolaylarında olduğu bilinmektedir.

Flormar Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Flormar Bayilik Şartları

Bayilik Başvurusunun Yapılması
Franchise Bedeline Ve Yatırım Tutarına Sahip Olunması
İşlek Caddelerde Veya Avm’lerde Yer Bulunması
Müşteri Memnuniyeti Odağında Hizmet Verilmesi

Flormar Bayilik Açıklaması

Flormar Bayilik Hakkında

Türkiye’nin öncü kozmetik markaları kapsamında yer alan Flormar; bayilik veren firmalar arasında en yoğun ilgiyle karşılaşan şirketlerden biridir. 2000’den fazla ürün çeşitliliği; yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce mağazası ile marka bilinirliğini yükselten firma 100’den fazla ülkede renklerini satışa sunmaktadır. 

Kozmetik sektöründe bayilik almak isteyen girişimcilerin ilk aklına gelen markalardan biri olan Flormar köklü bir geçmişe sahiptir. Milano’da kurulan ve 1970 yılından itibaren üretimine Türkiye’de devam eden marka kadınların makyaj ve cilt bakımı gibi en çok önem verdikleri konularda sayısız seçenek sunmaktadır. Ürünlerinin çeşitliliği ve fiyat aralıklarının genişliği markanın başarılarının temelini oluşturmaktadır. 

Flormar ürünleri makyaj, cilt bakımı ve aksesuar kategorileri altında toplanmıştır. 2000 farklı ürün çeşidini tüketicilerle buluşturan marka; ürünlerini en yeni teknolojilerle üretmekte ve her ürününün insan sağlığı için gerekli özelliklere sahip olduğundan emin olmaktadır. Tüm ürünlerinde modern üretim makineleri kullanan, AR-GE laboratuvarlarında ürünlerini iyileştiren ve ürün çeşitliliği ile hedef kitlesini sürekli genişletmeyi amaçlayan marka tüketicilerden gelen görüş ve önerileri değerlendirmesiyle de özel bir konuma sahiptir. 

Her ne kadar bazı kaynaklarda “Flormar Türkiye’de bayilik vermiyor” söylentileri çıksa da marka ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Flormar’ın Türkiye’de bayilik verdiği konusunu netleştirdik. Bu nedenle bu yazımızda Flormar bayilik şartları ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Flormar Bayilik Şartları

Flormar bayilik almak isteyen girişimcilerin ilk olarak bayilik konseptini seçmeleri gerekir. Flormar hem mağaza bayilikleri hem de kiosk bayilikleri vermektedir. Kiosk bayilikleri genellikle AVM’lerde tercih edilirken Flormar mağaza bayilikleri şehirlerin kalabalık lokasyonlarında yüksek karlılık sunmaktadır. 

Flormar bayiliği almak isteyen girişimcilerin firmanın franchise isim bedelini ve bayilik konseptine göre hesaplanan yatırım bedelini karşılamaları gerekir. Flormar mağaza bayilikleri için ortalama 500 bin EURO dolayında bir sermaye gereksinimi olduğu bilinmektedir. Flormar ürünlerini satmak ve Flormar mağazası açmak isteyen yatırımcıların Flormar franchise isim bedeli ve yatırım tutarları ile ilgili firma yetkilileri ile görüşmeleri gerekir. 

Flormar bayilik şartları arasında yer seçiminin mağaza kriterlerine uygun olarak yapılması şartı da bulunmaktadır. İşletmenin başarısında ve kar etmesinde çok etkili olan lokasyon seçimi yapılırken, mağazanın yerinin işlek caddelerde bulunmasına özen gösterilmelidir. Flormar bayilikleri lokasyon kriterleri bununla da sınırlı değildir. Mağazaların dış cephesinin en az 8 metre olması, genişliğinin ise müşterilerin mağaza içinde dolaşmasına elverişli düzeyde olması gerekir. 

Flormar markası yetkilileri kendilerine iletilen Flormar franchise taleplerini dikkatli bir şekilde değerlendirmektedir. Başvuru formunun kendilerine ulaşmasının ardından yatırımcının ticari sicilinin incelenmesi, girişimcilik hedeflerinin sorgulanması ve bayilik açmak istediği lokasyonun değerlendirilmesi rutin adımlar olarak takip edilir. 

Flormar Bayilik Avantajları

Rujlardan kırışıklık kremlerine; farlardan fondötenlere; bronzlaştırıcılardan ojelere birçok ürünü ile beğeni toplayan Flormar çok yüksek bir marka bilinirliğine sahiptir. Dönemsel olarak oluşturduğu reklam kampanyaları ve son yıllarda etkileri artan Youtube fenomenleri ile yaptıkları iş birliklerinin de neticesinde Flormar marka değerini yükseltmeyi başarmıştır. 

Bayilik almak isteyen girişimcilere bölge koruması sunan, lokasyon seçiminde danışmanlık yapan ve düzenli eğitimler veren marka, girişimcilerin başarısız olma riskini minimize etmektedir. 

Flormar ürünleri farklı fiyat aralıklarında satıldığı için düşük, orta ve yüksek gelirli kadınlara hitap edebilmektedir. Bu avantaj girişimcilere çoklu satış karlılığı olarak geri dönmektedir. Siz de etkisi hiç azalmayan ve karlılığı giderek artan kozmetik sektörüne yatırım yapmayı düşünüyorsanız Flormar bayilikleri ile prestijli bir kariyere adım atabilirsiniz. 

Flormar Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR