Firmalar Neden Bayilik Verir?

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 05:31

Firmalar Neden Bayilik Verir? Konusu Hakkında : Franchising, işletmelerin Pazar paylarını genişletmek, kar paylarını arttırmak ve düşük maliyetle daha çok kazan

Firmalar Neden Bayilik Verir?
İlyas Özkurt user

Firmalar Neden Bayilik Verir? Konusu Hakkında : Franchising, işletmelerin Pazar paylarını genişletmek, kar paylarını arttırmak ve düşük maliyetle daha çok kazanmak adına marka ya da ürünlerini başka firmalar tarafından kullanmaya açmasıdır. Firmalar Neden Bayilik Verir? Son zamanlarda dünyada franchising sistemi iş sektöründe hız kazanmış durumdadır. Fakat yine de firmalar neden bayilik verir sorusu kafalarda yer etmektedir. Firmalar bayilik vererek kısa sürede ve hiçbir şey yapmadan kar elde etmektedirler. Sadece isimlerinin ya da ürünlerinin kullanılmasına izin vererek uzun vadede daha fazla para kazanmaktadırlar. Bayilik alan da veren de zaman zaman bazı problemlerle karşılaşabilmektedirler. Bu nedenle de firmalar neden franchising verir, neden kendilerini sıkıntıya sokarlar denmektedir. Oysa franchise, ulaşılması zor olan pazarlara bile ulaşım sağlayan bir sistemdir. Firmalar Neden Bayilik Verir?

Firmalar Neden Bayilik Verir? Franchise sayesinde marka ve firmanın tanınırlığı ve bilinirliği artmış olmaktadır. Büyüme ve iş hacminin artmasını sağlayan franchising sistemi verimlilik artışı ile birlikte daha hızlı ve sellektif dağıtıma da yardımcı olmaktadır. Firmalar neden bayilik verir ve neden bayilik alır soruları son yıllarda firmalar arasında yaygın sorulmaktadır. Zira her firma daha fazla büyümek ve daha fazla kar elde etmek ister. Günümüzde ise artık büyümenin ve tanınmanın farklı yollarından biri de franchising uygulaması olmaktadır. Bu nedenle de dünya devi markaların franchising uygulamasından yararlanmak hem iş hayatında daha kolay ilerlemeyi sağlamak adına hem de kısa yoldan bir marka edinmek adına oldukça önemli bir uygulamadır. Franchising sayesinde hem franchisee hem de franchisor kazanmakta ve yeni pazarlara adım atılmaktadır. Bir firmanın başka ülkelerde ya da başka yerleşim yerlerinde tanınmasının en kolay yolu franchisingdir. Özellikle de ulaşılması güç yerlerde ve uzak bölgelerde franchising vermek, o bölgelerde zorluk çekmeden ve fazla uğraşmadan tanınmayı ve kar elde etmeyi sağlayacaktır. Ayrıca uzak ve ulaşımı zor bölgelerde uygulanan franchising sistemi ile hedef kitle de gerektiği şekilde hizmet almış olacaktır. Bir başka açıdan bakıldığında da bayilik vererek firmalar yeni girişimler ve yatırımlar yapmadan giriş aidatı alarak maliyet açısından gelişme ve büyüme sağlamaktadır. Öte yandan sürekli bir gelir de elde edilmektedir.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler