Fikirlere Bayilik ile Güç Kat!

Son Güncellenme: Sun May 2024 06:07

Sermayesi olmayıp da iddialı bir ürünü olan girişimcilerin ya da markaların bayiliklerini alarak, kısa sürede çok yüksek bir kazanç sağlayabilirsiniz. Doğru araştırmalar, doğru tespitler fark yaratmanız için yeterli olacaktır. 

Fikirlere Bayilik ile Güç Kat!
Enes Öksüz admin

Bayilik veren firmalar arasında seçim yapmaya zorlanıyorsanız ve yatırımlarınız değer bulsun istiyorsanız işte size yeni bir alternatif…

Her zaman bayilik alınacak firmaların bilinirliğinin girişimcilere kazanç sağlayacağından ve işletmelerinin diğer firmalar arasından sıyrılması için büyük bir fırsat yaratacağından bahsettik; bu fikrin hala arkasındayız.

Ancak istisnalar kaideleri bozmaz diyoruz ve bayilik almayı düşünen girişimcilerin perspektifini biraz geliştirmek istiyoruz.

Fikir ve Sermaye Her Zaman Bir Arada Bulunamıyor

Maalesef, en büyük problemlerden biri de bu değil mi?

Fikrin vardır sermayen yoktur ya da sermayen vardır; ama hayata geçirecek doğru fikri bulmakta zorlanırsın.

Böyle durumlarda piyasayı doğru koklayan diğer bir deyişle de hedef kitlenin gereksinimlerini doğru belirleyen girişimciler kazançlı olan taraf haline gelir. 

Şöyle düşünün; bir ürün var. O ürün hayatı kolaylaştırıyor, yenilikçi, fark yaratıyor üstelik geniş bir kitleye hitap ediyor. 

Bu tarz ürünlerin doğru pazarlandığı takdirde satılmaması ve hatta bir furya başlatmaması oldukça zor bir ihtimal.

Hedef o potansiyel ürünleri bulmak olunca da girişimcilerin yapması gereken yeni ürünleri keşfetmek ve fikir sahibi ile görüşmek oluyor. 

Doğru Ürüne Yatırım Yapın

Sermayesi olmadığı için ürünün dağıtımını yapamayan, pazarlama stratejilerinin olanaklarından yararlanamayıp ürün satışını gerçekleştiremeyen çok sayıda girişimci var. 

Bayilik almak isteyen girişimciler arasındaysanız bir nevi melek yatırımcı misyonu yüklenebilirsiniz.

Girişimcilerin bulduğu ya da projelendirdiği ürüne yatırım yapabilir, o ürünü satabilir böylece ürün tanınırlığını arttırarak karşılıklı kazanç sağlayabilirsiniz. 

Seçtiğiniz Üründe Olması Gereken Özellikler

Bayiliğini alacağınız ürün ya da hizmetin seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken bir çok unsur bulunur ve genellikle yatırımlarınızı hayata geçirmeden önce kararlaştırmanız gereken en hayati konu budur. 

Bayiliğini alacağınız ürünün potansiyelini araştırmalısınız. Kimlere hitap ettiği, hedef kitlesinin alım gücü, o ürünün nasıl pazarlanacağı, pazarlama stratejilerinin hangi mecralarda hayata geçirileceği, bu süreçler kapsamında fikir sahibi olan girişimcilerle anlaşma şartlarınız vb. tüm unsurları hesaba katmalısınız. 

Bayilik alacağınız ürünün bir ihtiyaca yönelik üretilmiş olması, girişimlerinizin kısa zamanda başarıyla sonuçlanması için en önemli dinamiklerden biridir. 

Örnek vermek gerekirse; yakın bir zaman önce, selfie yani özçekim modası çıktı. 7’den 70’e herkes kendi fotoğraflarını çekmeye ve sosyal medyada dünya ile paylaşmaya başladı. 

Tüm sosyal medya öz çekimlerle doldu ve bu öz çekim modası zamanla evrildi; artık tek kişi değil kalabalıklar öz çekim ile fotoğraflanmaya başladı. 

Ama bir sorun vardı, fotoğraf karesine sığabilecek kişi sayısı kısıtlıydı çünkü insanların kolunun uzanabileceği mesafe belliydi. 

İnsanların taleplerine bu bir engel miydi?

Hayır. Yaratıcı bir girişimci, trendlerden doğan ihtiyaçları tespit etti ve bu ihtiyacı karşılamaya yönelik bir ürün geliştirdi; Selfie çubukları.

Aslına bakarsanız oldukça basit bir yapısı olan bu çubukları kullanılarak daha çok kişi aynı kadraja sığmaya, manzara; kaydedilen anların bir parçası olmaya başladı. 

Basit ama etkili bir ürün dünya genelinde milyonlarca kişinin vazgeçilmezi haline geldi.

Selfie çubuğunun serüveni ne demek istediğimizi tam olarak özetliyor. 

İnsanların ihtiyaçları talepleri şekillendiriyor. Fikri olan ancak sermaye yetersizliği sebebiyle ürününü yeterince tanıtamayan girişimcilerden bayilik alarak siz de bir ürünün popülaritesini arttırıp bu yolla ciddi paralar kazanabilirsiniz. 

Araştırmaktan vazgeçmeyin, melek yatırımcıları bekleyen; ürününe güvenen çok sayıda girişimci sizden gelecek işbirliği tekliflerini bekliyor. 

Hazır bulunmuş ve hayata geçmiş bir fikir bularak bayiliğini alabilirsiniz. Doğru ürüne yatırım yapmanın önemini yadsımayın ve yenilikçi olmaktan asla vazgeçmeyin. Hedef kitlenin gereksinimlerini tespit edin, onlara hitap eden ve trend olabilecek çok farklı ürünleri bulun ve yatırımlarınızın kat be kat fazlasını kazanın. 

Bayilik ve girişimcilik ile ilgili haberleri görüntülemek için tıklayın.

Bir önceki Sanal Market Bayilikleri ile Yenilikçi Sistemler başlıklı yazımızda yenilikçi fikirlerden biri olan sanal marketler üzerine fikir yürüttük. İncelemenizi tavsiye ederiz.
İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler