Ek Kazanç Sağlamanıza Yardımcı Olacak 7 Mobil Uygulama

Son Güncellenme: Thu Jul 2024 05:49

Ek kazanç sağlamak istiyor ancak diğer kişilerin bunu nasıl başardığını merak ediyorsanız, yazımızda işlerin nasıl yürüdüğüne dair bilgi alabilirsiniz.

Ek Kazanç Sağlamanıza Yardımcı Olacak 7 Mobil Uygulama
Fatih Bozoğlu user

Dünyanın her yerinde ek kazanç sağlamak isteyenler var. Düzenli işinden elde ettiği kazançla ay sonunu getiremeyen, birikim yapmak isteyen ya da sadece hobilerini gerçekleştirerek para kazanma hayali kuran kişiler farklı iş dallarında faaliyet gösteriyor. Siz de ek kazanç elde etmek için neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız bu yazımızda para kazanmanızı kolaylaştıracak mobil uygulamalar ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Her ne kadar birçoğunun adını daha önce hiç duymamış olsanız da dünyada neler yapıldığını öğrenerek yeni başlangıçlar için gerekli cesareti toplayabilirsiniz.

Önerilen İçerik : Tam Zamanlı Çalışmanıza Engel Olmadan Gelir Elde Edebileceğiniz 10 İş Fikri

1.Uber

Araç sürücüleri ve yolcuları bir araya getiren Uber uygulaması ile sürücüler ek kazanç sağlama imkanı yakalarken yolcular da istedikleri destinasyonlara hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabiliyor. Yeni bir arabası olanlar, ehliyeti bulunanlar ve akıllı cep telefonu kullananlar Uber sistemine kayıt olabiliyor. Uber uygulaması aracılığı ile elde edilecek gelir değişiklik gösteriyor. Faaliyet gösterilen bölgeye ve talebe göre sürücüler yüksek miktarda ek gelir elde edebiliyor.

2.Instacart

Markete gidip alışveriş yapmak hepimizin günlük rutininin bir parçasıdır. Hem markete gitmek hem ihtiyaçları almak hem de bu sırada ek gelir elde etmek isteyenler için Instacart uygulamasının oldukça mantıklı bir seçim olduğu söylenebilir. Belli bir bölgede faaliyete geçmek için zaman çizelgesine kayıt olunması ve alışveriş yapılacak marketlerin belirtilmesi yeterlidir. Alışverişler sırasında Instacart kredi kartı kullanılır ve alınan öğeler müşterilere teslim edilir. Bu uygulama sayesinde ek gelir elde etmek isteyenlerin akıllı cep telefonu kullanması, araba kullanıyor olabilmesi ve ağırlık taşıyabilmesi yeterlidir.

3.Postmates

Müşterilerle kurye hizmeti verenleri bir araya getiren Postmates uygulaması ile de ek kazanç sağlamak mümkündür. Müşteriler restoranlardan sipariş verdiklerinde, siparişlerinin evlerine veya ofislerine bir saat içerisinde teslim edilmesini istediklerinde bu uygulamadan yararlanabiliyorlar. Postmates uygulaması aracılığı ile para kazanmak için araba sahibi olmaya gerek yoktur, temel amaç siparişlerin zamanında ve tam olarak teslim edilebilmesidir. Çalışma zamanları ise tamamen kullanıcılara bağlıdır.

4.TaskRabbit

Kısa süreli görevleri bitirme becerisine sahip olanların en çok kullandıkları uygulamalar arasında yer alan TaskRabbit’e üye olunarak kimine göre zorlu kimine göre ise çok kolay görevler tamamlanabiliyor. Mobilya kurulumu, teslimat, tamirat, temizlik vb. işler için kullanıcılar bu uygulama aracılığı ile hizmet satın alınabiliyorlar. Bu uygulamadan para kazanabilmek için yine akıllı telefon kullanılması ve görevler için gerekli teçhizatlara sahip olunması gerekiyor.

5.Handy

Temizlik yapmayı ya da bozulan eşyaları tamir etmeyi sevenlerin favori uygulamalarından biri de Handy’dir. Ek gelir kazanılmasına yardımcı olan bu uygulama kapsamında faaliyet göstermenin ilk koşulu deneyim sahibi olmaktır. Diğer bir deyişle Handy platformunda hizmet veren kişilerin profesyonel olması gerekir. Bu uygulama sayesinde hizmet sağlayıcılar çalışma saatlerini düzenleyebilirler ve ödemeyi doğrudan Handy’den alırlar. Akıllı cep telefonu kullanılması, deneyimli olunması ve ulaşımın kendi imkanlarıyla sağlanması uygulamayı kullanmanın şartları arasında yer alır.

6.DogVacay

Köpekleri seven ve üzerlerinde otorite kurmayı başaranlar için köpek gezdirerek para kazanma metodu uzun zamandır uygulanmaktadır. Ancak DogVacay uygulaması işlerin sistematik bir şekilde yürümesini sağlamak adına önemli bir adım olarak kabul edilir. Hangi cins köpeklerin gezdirilmek istendiği, yaşları ve ırkları hizmet sağlayan kişi tarafından seçilebilir. Köpeklerle ilgilenilmesi gerekiyorsa bu hizmetin nerede gerçekleşeceği de opsiyon olarak belirtilebilir. Uygulama kapsamında köpek gezdirebilmek ya da köpek bakabilmek için evin bir fotoğrafının çekilmesi, akıllı telefon kullanılması ve elbette köpeklerin sevilmesi gerekir.

7.Offer Up

Offer Up uygulaması ile evinizde kullanmadığınız eşyaları satabilirsiniz. Google Play ve Apple Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulama sayesinde eşyalarınızın fotoğrafını çekebilir, sisteme yükleyebilir ve haklarında bilgi girebilirsiniz. Türkiye’de de benzer uygulamalar bulunur ve ikinci el eşyaları uygun fiyatla satın almak isteyen kişiler tarafından oldukça rağbet gördükleri bilinmektedir. Bu uygulama ile ek kazanç sağlama mevcut eşyaların satılmasına dayansa da kısa süreli çözümler arayanlar için uygulamanın avantajlı olduğu gerçeği reddedilemez.

Bir Önceki Yazımızı Okudunuz mu ? : Hemen Başlayabileceğiniz Düşük Bütçeli İş Fikirleri

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler