Döner Bayiliği Almak İsteyenler İçin 5 Bayilik Teklifi

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 04:04

Döner bayiliği veren firmalar arasında dikkat çekenleri sizler için yazımızda bir araya getirdik.

Döner Bayiliği Almak İsteyenler İçin 5 Bayilik Teklifi
Enes Öksüz admin

Döner, Türk damak tadına uygunluğu nedeni ile her zaman için en çok satılan gıda ürünleri arasında yer alıyor. Buna bağlı olarak da her geçen gün gerek tavuk döner gerek et döner ürünlerini müşterilerine sunmak ve potansiyeli çok büyük olan bu pazardan pay almak isteyen yeni işletmeler açılıyor. Bu sektörde “ben de varım” demek isteyen girişimciler tüm sektörlerde olduğu gibi kendi işletmelerini açabilmelerinin yanı sıra bayilik fırsatlarından da yararlanabiliyorlar. 

Piyasada hali hazırda hizmet vermekte olup belirli bir marka bilinirliğine ve müşteri kitlesine sahip olan markalardan döner bayiliği almak girişimcilere kârlı bir yatırım imkanı sunabiliyor. Karlılık oranlarının oldukça yüksek olduğu sektörde kendinize en uygun bayilik fırsatını değerlendirip işletmenizi açacağınız lokasyonu da markanın desteği ile doğru bir şekilde belirlediğiniz takdirde siz de kısa sürede yatırımlarınızın karşılığını almaya başlayabilirsiniz. 

Kasap Döner

Gıda sektörünün yenilikçi fastfood döner restoranlarından biri olan Kasap Döner; sağlıklı, kaliteli ve her yaş grubunun severek tükettiği ürünleri ile oldukça büyük bir müşteri kitlesine hizmet sunuyor. Yaya trafiğinin yüksek olduğu lokasyonlarda, tercihen cadde kotunda, dikdörtgen şeklinde, minimum 100 metrekare kullanım alanı bulunan, cephesi en az 5 metre ve yüksekliği en az 3 metre olan mekanlar marka tarafından uygun bulunuyor. Bayilik sözleşmelerini 10 yıllık imzalayan Kasap Döner 150.000 TL franchise bedeli alıyor. Markanın 80 - 100 metrekare arası alana sahip bir restoranının yatırım maliyeti ise 350.000 TL’den başlıyor. Kasap Döner bayilik almak isteyen girişimcilerine desteklerini bayilik görüşmeleri ile birlikte başlatıyor. Marka bayilerinin karlılığının artırılması için yatırım bedelinin düşük karlılığın ise yüksek olacağı lokasyonların seçilmesine özen gösteriyor. Lokasyon seçiminin yanı sıra personel temini, eğitim ve daha pek çok alanda destek veriyor.

Oba Döner

Oba Döner sektörde kendine özgü sosu ve lezzeti ile fark yaratan markalar arasında kabul ediliyor. Marka bayilik almak isteyen girişimcilerinden isim hakkı bedeli talep etmiyor. Yurt içi ve yurt dışı lokasyonlarda bayilik veren markanın yatırım maliyetleri 100.000 - 150.000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Açılacak işletmelerin ortalama 30 - 100 metrekare arası alana sahip olması gerekiyor ve işletme ortalama 20 günde hizmet vermeye hazır hale getiriliyor. Oba Döner bayilerinin yüksek cirolara ulaşabilmesi için işletmelerini yürüyüş yollarında ve yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde konumlandırmalarını istiyor. Markanın şartları arasında bayilik alan girişimcinin işletmenin başında bulunması da yer alıyor. Oba Döner bayilik alan girişimciler yatırımlarını ortalama 12 - 18 ay arasında geri kazanabiliyorlar. Marka tarafından girişimcilere personel, pazarlama, yer seçimi, proje, el kitabı, ortak reklam ve bölge koruması alanlarında destekler sağlanıyor. Markanın öncelikleri arasında müşteri memnuniyeti düzeyinin yükseltilmesi ve müşteri kitlesinin buna bağlı olarak da bayilerin elde ettiği cironun artırılması ilk sırada yer alıyor.

Reis Döner

Klasikleşmiş piliç döner anlayışına getirdiği yenilikler ile sektörün öncü isimlerinden olan Reis Döner’in bayileri arasına katılmak için ortalama 250.000 TL civarında bir yatırım yapılması gerekiyor. Reis Döner’in bayilik şartları arasında açılacak işletmelerin 30 - 100 metrekare arası alana sahip olması ve restoranların iş merkezlerinin çoğunlukta, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu lokasyonlarda bulunması yer alıyor. Marka tüm restoranlarında kalite ve hijyen standartlarına uygunluğa maksimum düzeyde önem gösteriyor. Ortalama kar marjı % 25 civarında olan Reis Döner, sektördeki tüm bilgisini ve deneyimini girişimci adayları ile paylaşıyor. Bayilerinden reklam katkı payı ve gelirden pay da almıyor. Markadan bayilik alan girişimcilerin işletmeleri ortalama 30 gün içerisinde hizmet vermeye hazır hale getiriliyorlar. Yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda bayileri için en karlı lokasyonun seçimine katkıda bulunan Reis Döner, personelin temini ve eğitimi konularında da bayilerine destek sağlıyor. Ayrıca işletmelerin açılışına kadar olan süreç, markanın merkezi operasyon ekibi aracılığı ile denetleniyor ve gerekli yönlendirmeler yapılıyor. 

Hot Döner

Otuza yakın ildeki restoranları ile gıda sektörünün önde gelen isimlerinden olan Hot Döner, müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışı benimsiyor. Markadan bayilik almak isteyen girişimciler yaklaşık 250.000 TL civarında sermayeye ihtiyaç duyuyorlar. Hot Döner’in kar marjı % 15 - % 20 oranında değişmekle birlikte yatırımın geri dönüşü 12 - 18 ay aralığında gerçekleşiyor. Lezzetli, kaliteli ve ekonomik ürünleri ile büyük bir kitleye hizmet veren Hot Döner, marka standartlarını korumak ve sadık müşteri kitlesinin devamlılığını sağlayıp yeni müşteriler edinmek amacıyla tüm işletmelerini düzenli denetime tabi tutuyor. Marka bayilik alan yatırımcılarına; lokasyon tespiti, işletmede görev alacak norm kadronun kurulması, performans sistemi, eğitim sistemi, ciro - kar raporlamaları, hedef koyma ve hedeflerin gerçekleştirilmesini izleme ile pazarlama stratejileri gibi pek çok alanda destek sağlıyor. 

Baba Döner

İlk şubesini 1998 yılında açan Baba Döner, uzman gıda mühendisleri gözetiminde kendi tesislerinde ürettiği ürünlerini şubelerine günlük olarak gönderiyor. Ortalama 250.000 TL ile bayilik alınabilen Baba Döner, bayilik almak isteyen girişimcilerinden isim hakkı talep etmiyor. Markanın şubeleri ortalama 15 günde tamamlanıyor. Yatırımın geri dönüş süresinin ise 6 - 12 ay arasında gerçekleştiği biliniyor. Marka bayilik almak isteyen girişimcilerine üç farklı konseptte bayilik imkanı sunuyor. Restoran konsepti için en az 100 metrekare, alışveriş merkezi bayilikleri ve eve servis üniteleri için de en az 60 metrekare alana sahip mağazalar tercih ediliyor. Baba Döner bayilik alan girişimcilerine; pazarlama, ortak reklam, eğitim, personel, bölge koruması ve yer seçimi alanlarında destek sağlıyor. İşletmede bulunan sarf malzemelerin tamamı marka merkezince tedarik ediliyor. Ayrıca, bayilerin de yararlanmakta olduğu reklam çalışmaları marka tarafından merkezi olarak yürütülüyor.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler