1. Bayilik Veren Firmalar
 2. Fast Food
 3. Domino's Pizza

Domino's Pizza

1960 yılında faaliyetlerine başlayan ve günümüzde yaklaşık 14 bin restoranla hizmet veren Domino’s dünyanın en büyük franchise zincirlerinden biridir

Fast Food

1000000 ₺

Domino’s Pizza Bayilik

Dünyanın en büyük pizza franchise zinciri olarak kabul edilen ve dünya genelinde 14 bini aşkın şubesiyle faaliyetlerine devam eden Domino’s bayilik veren firmalar arasında en çok talep görenler arasında yer alıyor. 

Ürünlerinin tartışılmaz lezzeti ve kendine özgü oluşturduğu konseptiyle sipariş rekorları kıran firma bayilik almak isteyen girişimciler arasında özenle seçim yapıyor. Domino’s Pizza hizmet kriterlerini karşılamayan ve marka imajına zarar verecek faaliyetlerde bulunan yatırımcılarla yollarını ayırırken yeni bayilik başvurusu yapanlar arasında da en doğru seçimi yapmak adına kapsamlı bir franchise kabul süreci yönetiyor. 

Türk halkı tarafından uzun süredir en sevilen lezzetler arasında yer alan pizza, girişimcilerin de en çok ilgi gösterdiği fast food gıdaları arasında yer alıyor. Pizza; Domino’s Pizza markası ile satıldığında ise yatırımların geri dönüş süreci ciddi anlamda kısalıyor. 

Evlere pizza servisi yapan, muhteşem lezzetler üreten, başarısı ispatlanmış bir franchise zincirine sahip olan, dijital sipariş için kendi ağını kuran, operasyon başarısı için kurumsal sistem oturtup franchiseelerin iş süreçlerini kolaylaştıran ve yüksek marka bilinirliğine sahip olan Domino’s Pizza franchise vermeyi sürdürüp agresif bir yayılma politikası benimsiyor. 

Domino’s Pizza Bayilik Şartları

 • Domino’s Pizza Franchise Bedeli

Domino’s Pizza franchise şartları içinde en çok merak edilenlerden birinin Domino’s franchise yatırım bütçesi olduğu biliniyor. Ortalama olarak bir Domino’s Pizza şubesi açmanın maliyetinin 205 bin USD seviyelerinde olduğunu söyleyebiliriz. Yatırım geri dönüş süreci seçilen lokasyon doğrultusunda 24 ila 36 ay arasında değişebiliyor. Yatırım tutarı ve yatırım geri dönüş oranı için girişimciler Domino’s Pizza yetkilileri ile görüştüklerinde en net bilgiyi alabilirler. Ortalama yatırım bütçesine ek olarak loyalty fee ve reklam ödemelerinin de olduğu unutulmamalıdır. 

 • Domino’s Pizza Bayilik için Karşılanması Gereken Lokasyon Şartları

Domino’s Pizza franchise olmak isteyen kişilerin Domino’s Pizza markasının belirlediği lokasyon kriterlerine sadık kalması gerekiyor. Marka; isim hakkı vereceği işletmelerin başarısı ve marka imajının korunması adına lokasyon seçimine çok önem veriyor. Bu kapsamda girişimcilerin bulacakları dükkanların şu şartlara sahip olması gerekiyor:

 1. İşletme 80 ila 150 metrekare arasında olmalı
 2. İşletmenin kendi bacasının bulunması ya da binadan baca yapılabileceğine dair iznin alınması
 3. İşletmenin ön cephesinin en az 5 metre genişliğe sahip olması
 4. Mümkünse işletmenin köşe dükkan olması
 5. İşletmenin tavan yüksekliğinin en az 2.70 metre olması
 6. İşletmenin düz ayak bir yerde bulunması
 7. Pizza sevkiyat aracı geldiğinde park sıkıntısı yaşanmaması
 8. İşletmenin işlek caddelerde konumlanması
 9. Pizza siparişlerinin götürüleceği motorlar için park alanı olması

Domino’s Pizza Franchise Olma Süreci

Domino’s Pizza franchise sistemini oturtmuş ve bu sistem içerisinde her bir dişliyi sorunsuz bir şekilde işletebilen bir markadır. Yatırımcılar arasında franchisee olarak görev yapacakları dikkatli bir şekilde seçen marka franchise sürecini kademelendirmiştir. 

Domino’s Pizza bayilik almak isteyen girişimcilerin ilk olarak Domino’s PizzaFranchise başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvurusu uygun görülen adaylar mülakat için genel merkeze çağrılır. Domino’s bayilik almak isteyen girişimciler sistemi daha iyi tanısınlar amacıyla marka tarafından kısa süreliğine dükkan deneyimine alınır. 

Franchisee olmak isteyen ve dükkan deneyimi kazanan adaylar bu süreçte işletmelerini açacakları bölgede fizibilite çalışması yapar, iş planlarını belirler ve sunum hazırlayarak yönetim ekibinin karşısına çıkarlar. Onay alınması halinde Domino’s Pizza ile ön protokol anlaşması yapılır ve bölge koruması kapsamında girişimcinin işletmesini açmak istediği bölge franchise başvurularına kapatılır. 

Domino’s Pizza girişimcileri, seçilen müdür, sipariş teslim eden kuryeler ve mutfak personeli için kapsamlı bir eğitim planlar. İşletme kiralanır, dekorasyonu tamamlanır. Bu aşamada personel alımları da tamamlanarak Domino’s Pizza franchise sözleşmesi resmi olarak imzalanır. 

Siz de marka bilinirliği yüksek, marka bilinirliğini sürekli yinelediği reklam çalışmaları ile arttıran, kaliteli malzemelerden leziz tatlar üreten ve tüketicilerin en sevdiği franchise zincirlerinden birinin temsilcisi olmak istiyorsanız Domino’s franchise olmak için gerekli adımları başlatabilirsiniz. 

 

 1. Pizza

Domino's Pizza Bayilik Destekleri

Personel Desteği
Personel Desteği
Eğitim Desteği
Eğitim Desteği
Pazarlama Desteği
Pazarlama Desteği
Bölge Koruması
Bölge Koruması
Yer Seçimi
Yer Seçimi
Reklam Desteği
Reklam Desteği

Domino's Pizza Şartlar & Koşullar

Fast Food Sektöründeki Diğer Bayilikler

Öne Çıkan Gönderiler

Tümünü Gör