Bp

Dünyanın Önde Gelen Akaryakıt Şirketlerinden Ve Dünya Genelinde Bayilik Veren Firmalar Arasında En Çok Talep Görenlerden Biri Olan Bp, Istasyon Sayısını Giderek Arttırıyor.

Bp Bayilik Maliyeti

500.000 - 1.000.000+ *
* BP bayilik ücretleri hakkında en kesin bilgi firma yetkilileri ile yapılan görüşmeler neticesinde öğrenilebiliyor. BP bayilik ücretleri akaryakıt istasyonunun açılacağı bölgenin satış potansiyeline göre de değişiklik gösterebiliyor.

Bp Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Bp Bayilik Şartları

İstasyon Açılması İçin Gerekli Ruhsat Ve İzinlerin Alınması
Gerekli Yatırım Bütçesine Sahip Olunması
Benzin İstasyonu Açmak İçin Uygun Niteliklere Sahip Lokasyon Bulunması
İstasyonun, çevrenin Ve Müşterilerin Güvenliğinin Sağlanması
Müşteri Memnuniyetinin Sağlanması
Güler Yüzlü Ve Sonuç Odaklı Hizmet Sunulması

Bp Bayilik Açıklaması

BP Bayilik Hakkında

Türkiye’de ve dünya genelinde faaliyet gösteren en büyük petrol şirketleri arasında gösterilen Britanya asıllı BP; dünyanın en prestijli enerji şirketlerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Geçmişi 1900lü yıllara dayanan; 1954 yılında British Petroleum adını alarak BP markasıyla hizmet vermeye başlayan firma; faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde yürüttüğü sosyal yardım politikaları ile büyüklüğünü marka imajıyla pekiştirmektedir. 

Akaryakıt istasyonu bayilik almak isteyen girişimcilerin ilk tercihleri arasında konumlanan BP, yüksek sermaye birikimine sahip olan girişimcilere hitap etmektedir. Marka bilinirliği çok yüksek olan, ürün çeşitleri ile hedef kitlesi giderek genişleyen ve tüketicilerin güvenini kazanmayı başaran BP, diğer bayilik veren firmalar üzerinde büyük bir üstünlüğe sahiptir. 

Girişimcilere sunduğu avantajların yanı sıra ülke ekonomisine sunduğu katkılarla da en önemli şirketlerden biri olmayı başaran BP bayilerini özenle seçmekte; marka imajına zarar verecek faaliyetlerin oluşma riskini henüz sürecin en başındayken ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. 

Siz de birikimlerinizi akaryakıt sektöründe bayilik alarak değerlendirmek isterseniz BP bayilik şartları ve BP bayilik avantajları hakkında sunacağımız bilgilerden yola çıkarak yatırım kararınızı netleştirebilirsiniz.

BP Bayilik Şartları

BP bayilik şartları arasında en önemli olan akaryakıt istasyonu açmak için uygun bir lokasyonun bulunmasıdır. Lokasyon izinleri resmi kurumlar tarafından verildiğinden yatırımcıların yer seçimine dikkat etmesi gerekir. Eğer hali hazırda işleyen bir istasyonun franchiselık hakkı alınmayacaksa ruhsatlar ve izinler için gereken ücretlerin de karşılanması gerekecektir. 

BP bayilik ücretleri marka bilinirliği düşük olan diğer petrol şirketlerine kıyasla daha yüksektir. Markanın bilinirliği, dünya genelinde başarıyla yönettiği organizasyonu, güvenilirliği, ürün çeşitliliği ve müşteri sadakati BP franchise ücret aralığını yükseltmektedir. BP bayilik için toplam yatırım tutarı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır; net bilgi için BP franchise başvurusu yapılmalı ve istasyonun bulunacağı lokasyon özelinde verilen teklifler öğrenilmelidir. Genel bir söylemde bulunmak gerekirse benzin istasyonu açma maliyetinin 600 bin USD dolaylarında olduğunu belirtebiliriz. Bu fiyata demirbaşlar, pompalar, idari bina, akaryakıt tesisatı, peyzaj, tanklar, tank ve pompa otomasyonu, dış cephe kaplaması ve saha betonu gibi farklı harcama kalemleri dahildir. 

BP franchise almak isteyen girişimcilerin ticari geçmişlerinin ve ticari sicillerinin temiz olması gerekir. BP çokuluslu bir şirkettir ve isim hakkını vereceği yatırımcıların marka imajına zarar vermesi ihtimaline karşı gardını korumaktadır. 

BP franchise alındığında sıfırdan bir istasyon kurulacaksa metrekare kriterlerinin karşılanması, arazi kiralanacaksa kira kontratlarının usulüne göre yapılmış olması da gerekmektedir. 

BP Bayilik Almanın Avantajları

BP dünyanın en büyük ve en prestijli petrol şirketleri arasında ilk sıralardadır. Dolayısıyla tüketicilerin güvenini sağlama noktasında yatırımcıları hiçbir sıkıntı yaşamayacaktır. Marka bilinirliği yüksek olmasına rağmen, marka imajını iyileştirmek için kapsamlı reklam kampanyaları sayesinde de yatırımcıların kazançları BP tarafından güvenceye alınmaktadır. 

BP, otomotiv teknolojisini ve pazardaki gelişmeleri yakından takip ettiği için hizmetlerini ve ürünlerini sürekli güncellemektedir. Böylece akaryakıt kullanan ve kullanmaya devam edecek olan müşterilerinin tüm taleplerine yanıt verebilmektedir. BP bayilik alan girişimciler bu vizyonun yansımasını yüksek karlılık olarak alırlar. Sadece akaryakıt özelinde de değil; BP istasyonlarının barındırdığı shoplarda geniş ürün yelpazesinin sunulması da girişimcilerin karlılığını arttırmaktadır.

BP franchise verdiği tüm girişimcilere destek sunarak onları rekabetin yoğun olduğu bu sektörde yalnız bırakmamaktadır. Personel seçiminden eğitime, reklam desteğinden lokasyon seçimine; bölge korumasından hizmet standartlarının belirlenmesine kadar birçok alanda girişimcilerin yanında durmaktadır. 

 

Bp Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR