Batik

1994 Yılında Kurulan Batik Tekstil Sektörünün Öncü Kuruluşları Arasında Yer Almaya Ve Bayilik Vererek Müşteri Kitlesini Büyütmeye Devam Ediyor.

Batik Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Batik Bayilik Şartları

Başarılı Bir İş Geçmişine Sahip Olmak
Perakende Alanında Tecrübeli Olmak
Yönetim Tecrübesi Bulunmak
Yatırımın Gerektirdiği Finansal Kaynaklara Sahip Olmak

Batik Bayilik Açıklaması

Batik Bayilik

 

Batik Örme olarak 1980 yılında kurulan firma 1983 yılında ilk ihracatını gerçekleştirmiştir. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünya çapında birçok tanınmış markaya üretim yapan firma, 1994 yılında ilk mağazasını açmıştır. Koleksiyonun çeşitlenmesi ile birlikte BATİK markası ile hizmet vermeye başlayan firma, tekstil sektörü bayilik veren firmalar arasında yer almaktadır. Üretimden edindiği deneyim sayesinde en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlar ile buluşturmayı hedefleyen Batik, Türkiye ve dünya genelindeki yüzlerce mağaza ve corner ile hizmet vermeye devam etmektedir. 

Batik Bayilik Şartları

Batik bayilik almak isteyen girişimcilerden, işletmelerini açmak istedikleri ülkenin piyasalarına ve resmi prosedürlerine hakim olmalarını beklemektedir. Perakende sektörüne hakim olan ve girişimci ruha sahip olan kişiler ile çalışmayı tercih etmektedir. Ayrıca Batik bayilik alma talebini ileten girişimcilerin kaliteli personel ihtiyacını karşılayabilecek olmasına ve gerekli yatırım gücüne sahip olmasına çok önem verilmektedir. Firma mağazaların en az 150 m2 alana sahip olması ve alışveriş merkezlerinin giriş katında olması talep edilmektedir. Batik bayilik alabilmek için gereken yatırım tutarı ile ilgili detaylı bilgi firmadan edinilebilmektedir. 

Yatırım sahibinin mağazayı açmak için önerdiği lokasyon firma tarafından değerlendirmeye alınarak süreç başlatılmaktadır. Yapılan değerlendirmelerden sonra onaylanan franchise için sözleşme hazırlanmaktadır. Mağazanın dekorasyonu için Batik Mimarlık Departmanı tarafından onaylanan projeler uygulanmakta ve tüm bu süreçte çalışmalar ilgili departmanın nezaretinde gerçekleştirilmektedir. 

Batik şu anda e-ticaret sitesini yenilediğinden bayilik için online başvuru formu da düzenlenmektedir. Bu nedenle kısa süreliğine Batik resmi web sitesi üzerinden bayilik almak için online başvuruda bulunulamamaktadır. Bayilik almak isteyen girişimcilerin en yakın mağazanın müdürü ile görüşerek ya da telefonla merkeze ulaşarak bilgi alabilmesi mümkündür. 

Batik Bayilik Avantajları

Batik yılların deneyimi ve ürün çeşitliliği sayesinde ülke içinde ve dünya genelinde kemikleşmiş bir müşteri kitlesine sahip bulunmaktadır. Kalitesi kanıtlanmış ürünlerini en uygun fiyatlar ile tüketicilerine ulaştırması firmanın giderek genişleyen bir kitleye ulaşmasını, bayilik alan girişimcilerin de bunun sonucunda kısa sürede kar eden işletmelere sahip olmasını sağlamaktadır. Giyim sektörüne girmek isteyen yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilen marka, sektörün belirleyici firmaları arasında bulunmaktadır. Giyim sektöründe ilk kez yer alacak olan girişimcilerin marka bilinirliği ve kalitesi yüksek bu firma ile işbirliğine gitmesi, yeni oldukları sektörde karşılaşabilecekleri riskleri azaltmakta; karşı karşıya kalabilecekleri risklere karşı da daha hazırlıklı olmalarına olanak tanımaktadır. 

Batik Bayilik Destekleri

Batik bayilik alan girişimcilerine mağaza lokasyon seçimi ve mimari düzenlemeler konusunda destek olmaktadır. Alımı yapılacak personel Batik İnsan Kaynakları ile organize olunarak seçilmekte, eğitimler gerçekleştirilmektedir. Mağazaların bilgisayar ve otomasyon sistemlerinin kurulmasında Batik IT Departmanı girişimcileri yönlendirmektedir. Firma mağazaların satışlarının daha verimli olabilmesi için optimum ürün adetlerinin seçimi ve gönderilmesini organize etmektedir. Batik mağazası açıldıktan sonra firma; satış yönetimi, personel eğitimi, ürün yönetimi, reklam ve pazarlama faaliyetleri gibi alanlardaki desteklerini sürdürmektedir. Tüm operasyonel süreçlere kendi know-how bilgisi ile destek veren Batik, franchise alan kişinin Türk vatandaşı olması durumunda teşvik konularında da destek sağlamaktadır. 

Giyim sektörünün öne gelen firmalarından olan Batik pek çok girişimciye bayilik vererek iş fırsatı yaratmaktadır. Siz de firma yetkilileri ile temasa geçerek Batik bayilik alabilir ve giyim sektöründeki faaliyetlerinize başlayabilirsiniz.

Batik Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR