Anadolu Sigorta

1925 Yılında Türkiye İş Bankası Öncülüğünde Kurulan Anadolu Sigorta; Günümüzde Sunduğu Ürün Ve Hizmetlerle Türkiye Çapında Faaliyet Göstermektedir.

Anadolu Sigorta Bayilik Maliyeti

250.000 - 500.000 *
* Anadolu Sigorta tam yetkili acentelik açabilmek için gerçek kişilerin 50 bin TL, tüzel kişilerin 200 bin TL teminat vermesi gerekir. Yatırım bedeli bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir.

Anadolu Sigorta Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Anadolu Sigorta Bayilik Şartları

Müşteri Portföyünün Genişletilmesi
Kurum Kültürüne Uygun Hareket Edilmesi, Müşteri Memnuniyetinin Sağlanması
Gerçek Veya Tüzel Kişiliğe Sahip Girişimciler Anadolu Sigortası Acentesi Olabilirler.
Türkiye’de Yerleşik Olunması
Asgari Mal Varlığı şartının Yerine Getirilmesi
Tam Yetkili Acente Sorumlusunun Mezuniyet Ve Deneyim şartlarını Karşılaması
Acente Olarak Kullanılacak İşletmenin Yeterli Donanıma Sahip Olması

Anadolu Sigorta Bayilik Açıklaması

Anadolu Sigorta Bayilik ve Acentelik

 

Türkiye’nin en büyük sigorta şirketleri arasında yer alan Anadolu Sigorta; tarihi 1925 yılına dayanan ve İş Bankası öncülüğünde kurulan bir şirkettir. Marka değeri çok yüksek olan Anadolu Sigorta bayilik veren firmalar arasında yer almaktadır. 

Sigorta sektöründe bayilik almak isteyen girişimcilerin ilk tercihleri arasında yer alan Anadolu Sigorta; çeşitli sigorta ürünleri ile toplumsal ihtiyaçları karşılamakta ve değişen şartlara özel çıkardığı yeni ürünlerle Anadolu Sigorta acentelikalmak isteyen girişimcilerin karlılığını arttırmaktadır. 

Araç sigortası, konut sigortası, özel sağlık sigortası, yabancı uyruklular sigortası, tamamlayıcı sağlık sigortası, seyahat ve ferdi kaza, iş yeri sigortası, mühendislik sigortaları, tekne ve nakliye sigortaları, gibi sigortacılık ürünleri sunarak toplumun tamamını kapsayan hizmetlerin adresi olan Anadolu Sigorta; acenteleri ile tam yetkili sözleşmesi yapmaktadır. 

Anadolu Sigorta acentesi olmak isteyen girişimciler Anadolu Sigorta acentelik şartlarını karşıladıkları takdirde firma yetkilileri ile yüz yüze görüştürme gerçekleştirirler. Gerekli teminat tutarlarını karşıladıkları ve acentelik için uygun lokasyon buldukları takdirde Anadolu Sigorta acenteleri arasında yer alabilirler. 

Anadolu Sigorta Acentelik Şartları

Hem gerçek hem de tüzel kişiler Anadolu Sigorta acentelik başvurusu yapabilirler. Gerçek kişilerden 50 bin TL, tüzel kişilerden 200 bin TL teminat bedeli istenmektedir. 

Anadolu Sigorta acente olabilmek için TOBB kaydı yapılmalı, sigortacılık levhası alınmalıdır. Mezuniyet şartları da Anadolu Sigorta tarafından belirlenmektedir. Acente olmak isteyen kişiler aynı zamanda deneyim gereksinimlerini de karşılamaktadır. 

  • İki yıllık yüksekokul mezunu olup sigortacılık ile ilgili okuyanlar 2 yıl,
  • Dört yıllık yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar 1 yıl 6 ay deneyime sahip olunmalıdır. 

Anadolu Sigorta acentesi olabilmek için Türkiye’de ikamet edilmesi, teknik personel unvanının taşınması, asgari mal varlığı şartının karşılanması da gerekmektedir. 

Anadolu Sigorta acenteliği açabilmek için uygun bir lokasyonun da bulunması gerekir Mümkünse işlek caddelerde ve kalabalık bölgelerde açılan acenteliklerin kar marjı yüksek olacağı için lokasyon şartı girişimciler için de önem taşımaktadır. 

Anadolu Sigorta acentelik için gereken diğer şartlar hakkında firma yetkilileri ile görüşme yapılarak bilgi alınabilir. 

Anadolu Sigorta Acentelik Alma Avantajları

Anadolu Sigorta bayilik alan girişimciler Türkiye’nin en köklü ve güvenilir markalarından biri adına sözleşme yapma ve prim tahsil etme yetkisine sahip olurlar. Sigortacılık sektöründe bayilik almanın tüm avantajları Anadolu Sigorta güvenilirliği ile birleşince yatırımcıların riski minimize edilebilir. 

Anadolu Sigorta acentelik alacak girişimcilere danışmanlık verir, yer seçimi konusunda kendilerine yol gösterir, eğitim verir ve sistemini kullanıma açarak kurumsal sistemine giriş yaptırır. Tüm bu avantajları Anadolu Sigorta ürün çeşitliliği de arttırmaktadır. 

Anadolu sigorta ürünlerinin kapsamı toplumun çok büyük bir kısmını kapsayacak şekilde dizayn edilmiştir. Genel sağlık sigortasından kaza sigortasına, araç sigortasından mühendislik sigortalarına kadar bir çok hizmet hedef kitlenin beğenisine sunulmuştur. 

Anadolu Sigorta acenteliği almak girişimcilere karlılığı yüksek bir sektörde faaliyet gösterme ve marka sayesinde prestij sağlama imkanı sunmasıyla da cazibesini arttırmaktadır. 

Siz de Türkiye’nin en köklü markaları arasında gösterilen Anadolu Sigorta bayiliklerialarak bulunduğunuz bölgede sigorta satışı yapabilir, hedef kitlenize pazarlama yöntemlerini etkin bir şekilde sunarak yüksek meblağlı satışlar yapabilirsiniz. 

Anadolu Sigorta Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR